Kolaż – Kurtka na deszcz, co nosić na deszcz?

Kurtka na deszcz, co nosić na deszcz? – Casualism Blog o Męskiej Modzie – Kolaż

Dla większości z nas najgorszą pogodą w kwestii doboru ubrań jest…deszcz. Ohydny, mokry dar niebios, pod który trzeba dostosować wszystkie części każdej stylizacji. To jeden z momentów, który naprawdę jasno pokazuje, że jesteśmy w hierarchii zdecydowanie niżej niż matka natura. Bo to ona dyktuje warunki. Dzisiaj kurtka na deszcz, co nosić na deszcz?

k

Pierwszą kwestią na jaką warto zwrócić uwagę mimo naszej ogromnej niechęci to zdecydowanie kaptur. Jest to część kurtki, którą przy niepogodzie wręcz MUSIMY posiadać, bez prawa wyboru. Wiem po sobie, że niechęć nie sprzyja suchej głowie w przypadku deszczu 😉 Dodatkowo to głowa otrzymuje pierwsze dawki kropel z nieba i są to krople najbardziej upierdliwe. Spadają na oczy, moczą włosy. Trzeba więc schować dumę do kieszeni, a na głowę założyć kaptur.

Model kurtki, którą macie powyżej to model ciekawy bo skrajnie minimalistyczny, postanowiłem więc by cały zestaw stworzyć w takiej tonacji. Tonacji, która idealnie pokrywa się z aurą za oknem. Na nogach szare spodnie w kant, które dadzą naprawdę świetny kontrast z kurtką, ale kontrast niezwykle pozytywny. Pod kurtką miejsce ma sweter wykonany z lnu, który dzięki temu materiałowi nie będzie nadmiernie ciepły. Na stopach pasujące do spodni w kant legendarne Stan Smithy od Adidasa, a w ręce – torba weekendowa. Mimo uprzedzeń do białych butów na deszcz uwierzcie mi, że po impregnacji nie różnią się zasadniczo od butów nastawionych z automatu bardziej „pro-deszczowo”. Cały zestaw idealnie wpada w mój gust, jest skrajnie minimalistyczny i stonowany, w sam raz.

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Oceń ten wpis

    ADD YOUR COMMENT