Kurtka jeansowa jako warstwa

Kurtka jeansowa – Casualism – Blog Moda Męska

Warstwowe ubieranie się niesie za sobą ogromny szereg zalet, bez jednoznacznej i wysokiej rangą wady. Kurtka jeansowa wpisuje się w kanon rzeczy niezmiennej od lat i na stałe już zagościła w światowych kulturach jako odzież zarówno robocza, jak i stylowa. Rzadko spotyka się jednocześnie jej użycie jako rzeczy „warstwowej” – bo któż z nas myśli o niej jako o swetrze, czy też marynarce pod płaszczem? Owszem, sam parę lat temu ten trend wychwyciłem i dałem się ponieść fantazji tworząc tego typu zestaw, z którego i tak jestem stosunkowo zadowolony.

Poniżej prezentuję Wam album na Imgur, który opisuje moje słowa poprzez zdjęcia. Zdecydowanie warto zobaczyć jak inni ludzie odczuwają pojęcie kreatywności i brania z danej rzeczy pełnymi garściami tego, co tylko ta rzecz może zaoferować.

Truckin

Sam kurtki jeansowej ostatnio nie mam, tamtą oddałem i mimo, iż za nią nie tęsknię – to po obejrzeniu tych fotek chętnie sprawiłbym sobie podobną. Jak oceniacie ten element garderoby?

 

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

8 Comments

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Ładna ta kurtka, stosunkowo bez dodatkowych niefajnych przeszyć. Dobrze będzie się sprawować myślę.
   Co do wytarć – zabawa jest bardzo, ale to bardzo ryzykowna i nie zawsze spełni oczekiwania. Co ja bym zrobił? Nosiłbym tak, jak ją stworzono 🙂 inną ewentualnością jest użycie wybielacza rozpuszczonego w wodzie, co przyniesie mocne (ale dość jednolite) wybarwienie na kolor jaśniejszy. Moja narzeczona zrobiła tak właśnie z jednymi spodenkami jeansowymi. Efekt jest świetny, ale tak jak mówię – chodziło o wybielenie całościowe. Widziałem na internecie również opisy, gdzie dziewczyny używały wybielacza w sprayu, którym „spsikiwały” miejsca, które chciały zrobić jaśniejsze. Ale w tym nie pomogę 😉

 1. Peat Barleys Reply

  Zwróciłem nieraz uwagę na ten trend, ale nie zdecydowałem się na kupno jeansowej kurtki. Miałem jedną w przedszkolu ;). Teraz poluję na bejsbolówkę, więc znów „nie”, ale temat jest do rozważenia.
  Tylko czy to wygodne? Tego typu kurtki są z tego co wiem raczej sztywne i wkładanie ich pod płaszcz wydaje mi się wręcz klaustrofobiczne.

  1. The-Bigwig Post author Reply

   To się zgadza. Kurtki wykonane z grubego denimu, czyli właściwie każda „katana” – są niewygodne jako odzież spodnia i generalnie krępuje ruchy. Ale tak jak pisałem we wpisie. Spróbowałem kilkakrotnie noszenia kurtki jeansowej „pod spód” i jak się człowiek przyzwyczai to można osiągnąć fajne dla oka efekty stylistyczne. Efekt praktyczny, czyli „cieplny”- nie jest zapewne zbyt duży.

 2. HiImJack Reply

  Ja już w tamtym roku zauważyłem ten trend, jednak sam próbowałem połączyć kurtkę z jeszcze jednym nakryciem wierzchnim i było mi bardzo niewygodnie. Fakt prezentowało się to super, jednak bardzo ograniczało ruchy i czułem się sztywno. Może kurtka,marynarka itp. które nakładamy na jeansówke muszą być dużo większe. Tak czy inaczej chyba tej jesieni podejmę jeszcze jedną próbę

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Spróbuj, ja również możliwe, że zakupię taką kurtkę choć ostatnio nie jest nam po drodze 🙂 Generalnie fakt faktem – kurtka jeansowe tak jak jeansowe spodnie jako kalesony – nie sprawdzą się w kwestii wygody na pewno.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *