- Męska Torba Skórzana - Casualism Blog Moda Męska - - Męska Torba Skórzana - Casualism Blog Moda Męska -

Męska torba skórzana – Oppermann London

Casualism – Blog Moda Męska – Męska torba skórzana – Oppermann London

Jednym z lepszych momentów w życiu Blogera jest docenienie go przez ciekawe, warte uwagi firmy. Odrzucając dziesiątki ofert otrzymałem taką, której przeciwstawić się nie mogłem. Firma Oppermann London wyszła z propozycją dostarczenia mi torby wybranej przeze mnie samego. Zdecydowałem się na niezwykle elegancką torbę o ciekawej nazwie, Palissy 25-hour Bag. Wrażenia z użytkowania i zdjęcia prezentuję poniżej. A jest co czytać, jest co oglądać.

Wpis sponsorowany 

1 2

FIRMA


Firma Oppermann London powstała dzięki użytkownikom portalu Kickstarter, zrzeszającego zarówno osoby szukające środków na realizację swoich pomysłów, jak i zainteresowanych inwestycją w sam projekt. Firma Oppermann (about) to mówiąc prosto i łatwo – dwaj bracia, Mattis oraz Niklas ze Szwecji (ascetyzm ich wyrobów dobrze z tym miejscem współgra) o nazwisku teraz opisującymi samą firmę z zamiłowaniem do skórzanych wyrobów. A marka? Tworzy skórzane rzeczy w sposób minimalistyczny, dzięki czemu ich oferta spełniła moje oczekiwania w stu procentach. Ciekawy atut marki to przejrzystość i dokładny opis pochodzenia konkretnych części danego skórzanego wyrobu, rzecz warta odnotowania. Torby wykonywane są we Włoszech. Poniższy wykres ciekawie ilustruje fakt cen.

Na temat firmy wiemy już tyle, ile wiedzieć powinniśmy, teraz pogadajmy na temat samej torby. Wybrałem torbę Palissy, która ku mojej uciesze była w zasięgu wyboru. Aktualnie wiele produktów jest w ofercie przedsprzedaży i z tego względu model Hanbury nie był niestety dla mnie dostępny, ale tu muszę pochwalić samą firmę – rewelacyjne podejście do tematu. Jeden z właścicieli zaoferował mi „press-sample” by później dosłać wykończony już model. Nie chciałem czekać…

3 4 5

TORBA


Czerń była moim wyborem „pierwszej wody” – bo mój styl niezwykle neutralny kolorystycznie, całkowicie monochromatyczny i szary – idealnie wpisywał się w rolę czerni. Ostatnimi czasy kolor ten staje się dla mnie uniwersalnym i taki jest też dla osób lubiących to, co lubię ja. Oczywiście sama torba jest elegancka i jej użytkowość w typowym casualu nie będzie nazbyt szeroka, choć nie wykluczam jej – i dam temu wyraz w jednym z nadchodzących wpisów. Parę informacji ze strony Oppermann na temat aktualnej wariacji opisywanego tutaj modelu:

Skóra – Vachetta Liscia, Artigiano del Cuoio (garbowana roślinnie)
Santa Croce, Italy

Podszewka– Cordura Ecomade, Accoppiatura Vigevanese
Milan, Italy

Zamki– Super R, Raccagni
Bergamo, Italy

Osprzęt” – ABC Morini
Florence, Italy

Buttons – Union Knopf
Wuppertal, Germany

Szerokość – 45 cm
Wysokość – 37 cm
Głębokość – 16 cm

Moja jest wyrobem z kolekcji poprzedniej, różni więc ją od modelu aktualnego parę detali, jak ciekawe połączenie czerni z elementami brązu, w tym sprzączką.

6 7 8

Torba jest ciężka. Ten fakt mi odpowiada, bo torba, której masa sama w sobie jest duża – powoduje bardzo ciekawe, fajne odczucia psychiczne posiadania czegoś świetnie wykonanego z grubych materiałów. Nie użyłem jej jeszcze ani razu i wybierając ją niestety wiedziałem, że użytkowość będzie bardzo, ale to bardzo sporadyczna. Pozostanie „nową” chyba przez całe moje życie. Przy okazji wagi wspomnę również o wielkości. Przeglądając jej zdjęcia zamieszczone na stronie nie miałem przekonania co do jej wielkości – bo bez mierzenia nie wydawała mi się duża, a wręcz mała. Mimo woli posiadałem pewne skojarzenia z damską torebką i uwierzcie mi – ale póki jej nie otrzymałem – nie zmierzyłem jej wielkości. Za to po otrzymaniu doznałem szoku. Torba jest wprost potężna i skojarzenia z damską torebką są totalnie nie na miejscu. Bestia niemożliwa, laptop 17” wchodzi jak w masło. W pakiecie jest również pasek na ramię, ale absolutnie nie widzi mi się w zestawieniu z tą formą. Co do koloru – jak niektórzy z Was słusznie zauważyli kolory wnętrza oraz uchwytów zamka są koloru brązowego bo torba pochodzi z początku 2014 roku, nie jest to kolekcja aktualna, w między czasie trochę zmieniono. Ten fakt będzie mi pomagał przy zestawieniach z ubiorem. Wbrew pozorom. Zobaczycie sami.

9 10 11 12

Zamki działają płynnie. Wnętrze z kolei jest podzielone na wiele przegródek i wykorzystanie ich wszystkich graniczy z cudem. Obrzeża ładnie wykończone. Całość na plus!

13 14 16

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Męska torba skórzana – Oppermann London
4.86 z 7 ocen

    ADD YOUR COMMENT