Męskie inspiracje

Casualism – Blog Moda Męska – Męskie inspiracje

Ostatnio niestety nie miałem na tyle wolnego czasu by spędzać go nad tworzeniem moich ulubionych kolaży. Żal mi mocno tego faktu, bo uwielbiam tworzyć zestawy, na które nie muszę wydać ani złotówki, posiłkując się wyłącznie kreatywnością i chęciami…Dzisiaj dwa zestawienia, skrajnie od siebie różne.

3


1. Minimalizm zawsze w cenie.

1

Ten zestaw nie rzuca się w oczy, nie powoduje negatywnych skojarzeń, nie boli przechodniów i nie rozbija samochodów gdy kierowcy z niedowierzaniem przetrą oczy. Zestaw jest mocno minimalistyczny i prócz kilku niezbyt mocno zaakcentowanych detali jest bardzo łatwy w noszeniu. Mamy więc czarną kurtkę, wariację letniej kurtki bomber, do tego czarne jeansy z przetarciami i dość dyskretnymi dziurami, które prawdopodobnie uwidocznią się dopiero podczas chodu. Pod spodem gniotąca się koszula biała, a na stopach tak rzadko widywane na ulicach slip-ony, które opisywałem bardzo dokładnie TUTAJ. Zestaw uzupełniony w ciemne Wayfarery.

KurtkaKoszulaSpodnieButyPasekOkulary

 

2. Zdekompletowany garnitur?

2

Fajnym atrybutem garniturów jest fakt, że składają się z dwóch, lub trzech części. Hipotetycznie ich użytkowanie jest rozciągnięte naprawdę szeroko – w końcu każda z nich może być użytkowana „poza” zestawem garniturowym. Dzisiaj od garnituru odjąłem wyłącznie marynarkę, a w spokoju pozostawiłem zarówno kamizelkę jak i spodnie. Niestety, nie było mi dane przekonać się czy spodnie oraz kamizelka pochodzą z faktycznego kompletu, ale pozostaje mi stwierdzić, że ten kolaż powstał w imię „inspiracji”, niż gotowego zestawienia. Mamy więc granatowe spodnie oraz kamizelkę (powinny być z kompletu!) oraz beżową marynarkę. Te dwa kolory bardzo dobrze ze sobą współgrają, więc ich połączenie jest naprawdę łatwe i przyjemne. Do tego nieformalna koszula w kratkę gingham oraz czarne monki i czarny pasek. Zestaw oceniam jako niby odważny (połączenia dość niespotykane), ale jednocześnie spokojny (jeden odcień granatu + jeden odcień beżu). W ramach „uformalnienia” tego zestawu można koszulę podmienić na jednolicie białą oraz do zestawu dołożyć krawat, który zależnie od chęci może być kolorowy, lub jednolity.

MarynarkaKamizelkaKoszulaSpodnieButyPasek

 

The-Bigwig

Casualism – Męska Moda Blog

Męskie inspiracje
5 z 15 ocen

    ADD YOUR COMMENT