Na którym palcu nosi się sygnet?

Na którym palcu nosi się sygnet?

Sygnety męskie są jednym z rodzajów biżuterii, które są chętnie noszone przez mężczyzn. W ostatnich latach sygnety zyskują na popularności, dlatego warto wiedzieć, jak wybrać odpowiedni sygnet męski oraz na którym palcu należy go nosić.

Wpis sponsorowany

Krótka Historia

Męska biżuteria w postaci sygnetów, była już noszona setki lat temu. Przede wszystkim taką biżuterię nosili królowie i władcy. Pierścienie były oznaką ich władzy, potęgi i rangi. Nic więc dziwnego, że do dzisiaj sygnety kojarzą nam się z luksusem. bogactwem i władzą. 

Jaki sygnet wybrać?

Obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów męskich sygnetów. Możemy wyróżnić modele klastyczne oraz nowoczesne. Sygnety wykonane w klasycznym stylu składają się z takich elementów jak kamienie szlachetne lub złoto, które jest w odpowiedni sposób wypolerowane.

Popularne są także wszelkiego rodzaju nowoczesne sygnety. Wykonywane są one między innymi z tytanu czy platyny. Platyna jest surowcem, który posiada właściwości hipoalergiczne, dlatego może być noszona nawet przez alergików. Natomiast sygnety tytanowe charakteryzują się przede wszystkim lekkością podczas noszenia.

 

 

Na którym palcu nosić sygnet?

Tradycyjnie w Polsce biżuterię taką jak męskie sygnety powinno nosić się na serdecznym palcu lewej ręki. Mężczyźni, którzy nie noszą obrączki mogą go nosić na serdecznym palcu prawej ręki. Jednakże w obecnych czasach sygnety można nosić na dowolnym palcu, który pasuje danemu mężczyźnie. Jest to zależne od preferencji mężczyzny noszącego sygnet, a także od jego wygody. 

  • Jednakże noszenie sygnetu na konkretnym palcu ma swoją symbolikę i wiele osób się do niej stosuje:
  • Zgodnie z symboliką, noszenie sygnetu na małym palcu oznacza indywidualizm;
  • Ktoś, kto nosi go na palcu serdecznym posiadać powinien charakter oraz silną więź emocjonalną;
  • Noszenie sygnetu na środkowym palcu oznacza równowagę;
  • Na wskazującym przywództwo;
  • Natomiast sygnet na kciuku to oznaka bogactwa osoby go noszącej.

Źródło – Tumblr.com

Z czym nosić sygnet?

Przeczytaj koniecznie ->  Pocący się tors i pachy jak uniknąć?

Sygnety męskie to biżuteria, która w zależności od rodzaju pasuje do wielu stylizacji. Klasyczna biżuteria może być z powodzeniem noszona wraz ze strojem formalnym, np. garniturem. Natomiast do casualowych stylizacji najbardziej pasują sygnety z innych materiałów, wśród których można wyszczególnić na przykład tytan, srebro, a nawet ceramikę. W zestawie do sygnetu doskonale sprawdzi się również inny typ biżuterii, np. srebrny łańcuszek męski.

Sygnety mogą być nawet wykonywane z drewna lub z betonu, co z całą pewnością sprawi, że noszona stylizacja stanie się bardzo ekstrawagancka i oryginalna. 

Na sygnecie może być także umieszczona różnego rodzaju symbolika, z którą utożsamia się osoba go nosząca. Jest to element, dzięki któremu można wyrazić na zewnątrz swoje upodobania, np. muzyczne. 

Należy jednak pamiętać, że to czy sygnet pasuje do naszej stylizacji w głównej mierze zależy od nas samych. Kluczem do sukcesu jest dobrze się w nim czuć – jeżeli tak jest to możemy być nosić go do każdej stylizacji na obojętnie którym palcu.

Wpis sponsorowany / gościnny

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

One Comment

  1. Bartek Reply

    Warto dodać, że dobrze jest zachować umiar, bo po pierwsze za dużo zawsze jest źle, a po drugie… no od koleżanki słyszałem, ze dużo pierścionków i sygnetów świadczy o braku pewności siebie 😀 Jeśli już komuś zależy na symbolice, to warto wiedzieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *