Powrót do przyszłości – Nike Air Mag

Casualism Blog o Męskiej Modzie – Powrót do przyszłości – Nike Air Mag

Dzisiaj przypada dzień, w którym to bohaterzy filmu Powrót Do przyszłości nas odwiedzili. Nie mogłem przepuścić okazji by wspomnieć o jednym z niewielu tematów tej pozycji tyczącej się naszego tematu przewodniego – ubioru. Dzisiaj krótko i treściwie – czy wiedzieliście, że buty użyte przez głównego bohatera filmu mają swoją idealna kopię naprawdę sprzedawaną przez Nike? Mowa o butach Nike Air Mag.

Tinker Hatfield stojący za projektem tego buta chciał (i udało mu się) w świetnym świetle pokazać, firmę w której przyszło mu pracować. Zaprojektował więc obuwie od podstaw, które stało się filarem dla butów znanych z boisk koszykówki. Jedyna różnica między butami filmowymi, a realnymi to to, iż but w filmie poprzez system Power Lace automatycznie wiązał się po założeniu buta na stopę.

Powrót do przyszłości

Kadr z filmu

0002UA36EH8PU432-C116-F4

nike-air-mag

Cena tych butów oczywiście, co zrozumiałe, przyprawia o katastrofalny ból głowy bo egzemplarze nieużywane szacuje się na ceny nawet rzędu $6000, a nawet i więcej (rekord to bodaj $75 000). Wystarczy przytoczyć ciekawe wyliczenie. Otóż pierwsze 150 sztuk tego modelu osiągnęło średnią cenę na poziomie…$6,142. Resellerzy na tym modelu zwęszyli piękny biznes i…najwyraźniej im się to opłaca. Prawdopodobnie w tym roku zobaczymy nową reedycję. Ciekaw jestem jak sprawdzi się zapowiadany system Power Lace. Pozostaje mi poczytać recenzje… 😉

Buty Nike Air Mag

Kadr z filmu

ec003b5870fdf4592dc99933e47c63bf

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Blog Męska Moda

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *