Safari – kurtki Safari są kozak !

Casualism – Moda Męska Casual – Kurtki Safari

Cześć!

Safari to coś, czego chciałbym doświadczyć. Ale dzisiaj niech namiastką tego stanie się zestaw jaki miałem na sobie. Cały na beżowo/biało. Z lekkim dodatkiem błękitu. Kilka części z tego zestawu pomimo niebycia klasycznymi, wywodzi się w dość prostej linii od typowych, znanych safari. Ale do rzeczy…

Mam na sobie ulubioną „kurtkę” w typie safari. Czemu słowo „kurtka” wciskam w cudzysłów? Bo z kurtką, w sensie dosłownym, nie ma za wiele wspólnego. Nie ma żadnej podszewki, zupełnie nie ociepla. Jest wykonana z jednej warstwy, bardzo cienkiej tkaniny bawełnianej. Dzięki temu pomimo ciepła na dworze nie ogrzewa ciała w sposób znaczący. To jest poważny plus, przy cieple lub upale. Pomimo tego, że nie czujemy jej na sobie, to jej obecność powoduje, że jesteśmy ubrani w sposób „pełny”, chadzanie w samej koszuli nie jest pełnym ubraniem. Dlatego w lecie korzystam z niej czasami nawet i codziennie. Jak to na safari, miejsce na nowe artefakty zawsze w cenie, dlatego ma spore i pojemne kieszony. Pod kurtką tylko koszula oxford.

Na nogach spodnie białe jak białe spodnie tylko mogą być. Nie ma krzty beżu, nie ma krzty kremu, czysta, nieskazitelna i cholernie łatwo chwytająca brud biel. Bransoletki te co ostatnio. H&M plus Allegro.

A stopy chronią buty typu desert boots z TK Maxx. To but, który wywodzi się stricte z pola bitwy. Zawdzięczamy go siłom Brytyjskim z czasów II WŚ. Od butów typu „chukka” wyróżnia go jedynie podeszwa, która w desertach jest twardą gumą (krepa), a w butach typu chukka skórzaną a i sam kształt buta jest bardziej „opływowy”, niźli przy desertach. Niestety, buty typu chukka są niezwykle trudne do zakupu w Polsce.

Skarpetki to linery (liner socks/płytkie stopki). Bardzo niskie skarpetki, których nie widać nawet przy półbutach. Oczywiście dla mnie to stały podpunkt wiosny i lata. Nie widać ich, a jest higienicznej niż przy ich całkowitym braku.

Upały niedługo…Wrr! Nie lubię upałów w pełnym tego słowa znaczeniu.

Casualism – Moda Męska Casual

~The-Bigwig

Safari – kurtki Safari są kozak !
4.4 z 5 ocen

    ADD YOUR COMMENT