Styl smart casual - Casualism Blog Męska Moda i Męski Styl Casual Styl smart casual - Casualism Blog Męska Moda i Męski Styl Casual

Styl smart casual – KOLAŻ

Styl smart casual – KOLAŻ – Casualism Blog Moda Męska

Zapewne większość z moich czytelników dobrze wie z czym się je styl smart casual. Znacie z pewnością wiele zasad, którymi się kieruje człowiek chcący wykorzystać ten styl w swoim życiu i w większości potraficie je wcielić w życie dając w efekcie rewelacyjne zestawienia. Jednak wielu z nas może nie mieć pojęcia, że połączenie marynarki z chinosami (mówiąc oględnie 😉 ) nosi jakąś dumnie brzmiącą, angielską nazwę – smart casual. W jednym z następnych wpisów rozbijemy ten temat na czynniki pierwsze, a w dzisiejszym wejdziemy w ten temat z przytupem!

Wpis ze współpracą z firmą zeskory.com.

Styl smart casual, smart casual, męski styl smart, smart styl casual, style smart, smart męski, casual dla mężczyzny

Styl smart casual nie jest stylem rozległym i ciężkim, to raczej wstęp do trudniejszych stylów, w których już pewne zasady stają się ważne i faktycznie grają dużą rolę. To jednak temat na dłuższy i bardziej wyczerpujący wpis, który na pewno wejdzie na Casualism w przeciągu kilku tygodni. Teraz jednak skupmy się na fajnym i bardzo prostym do odwzorowania zestawieniu. Smart casual w pigułce – taką nazwę mógłby nosić ten zestaw gdybyśmy nadawali im imiona.

Styl smart casual, smart casual, męski styl smart, smart styl casual, style smart, smart męski, casual dla mężczyzny

Koszula – RALPH LAUREN (Mango Man), Marynarka – CORTEFIEL, Spodnie – DOCKERS (Medicine), Buty – PIER ONE (Gino Rossi), PASEK – ZESKORY.COM (BETLEWSKI)

Jak widzimy zestaw opiera się na raptem dwóch barwach. To z sukcesem daje nam pewność braku przesytu oraz denerwującego nadmiaru barw i kolorów, więc polecam wszystkim takie rozwiązanie. Mimo, iż człowiek ma wrażenie, że dwa kolory brzmią i wyglądają nieco nudno to jednak przy bliższym zapoznaniu tej krótkiej zasady zrewidujemy nasze przeświadczenia. Opiszę ten temat we wpisie poradnikowym, teraz wróćmy jednak do zestawu. Jak widzimy na samym wierzchu mamy bardzo fajną marynarkę bez podszewki i konstrukcji, która przysłuży się naszemu komfortowi zarówno w kwestii termicznej, jak i komfortu noszenia. Granat świetnie współgra z jasnym błękitem koszuli pod spodem wykonanej z materiału oksford. To materiał, który dosłownie wszedł z butami na styl smart casual i dla każdego „wyznawcy” tego stylu jest niczym bielizna – więc zawsze i wszędzie. Z resztą nie bez powodu, bo oksford to absolutnie cudowny materiał na koszule, mówię to szczerze i bez ironii. Na nogach mamy pierwszy odcień brązu, który idealnie spaja się z granatem. To typowe chinosy, których w sklepach mamy zatrzęsienie więc nie powinno być problemów z wyborem konkretnego modelu bo dostępność jest nad wyraz duża. Na stopy warto założyć znane wszystkim oksfordy, czyli buty w fasonie eleganckim ze zdobieniami „dziurek”, co nosi dumną nazwę ażurowania.

Na uwagę za to zasługuje cudowny pasek ze skóry tak grubej, jak książka telefoniczna, jakość idzie z nią w parze. Sam kolor jak widzimy jest nie dość, że świetnie dopasowany do butów, to i sam w sobie potrafi zwrócić na siebie uwagę niejednolitą fakturą oraz minimalistyczną klamrą. Klamra w pełni elegancka jest delikatna i ledwo widoczna, zaś ta, którą widzicie powyżej idealnie pasuje do stylu smart casual, oraz casual, będzie więc „grać” w zestawach całkowicie swobodnych jak i swobodnych nieco mniej, jak w zestawie powyżej. Polecam ten pasek i POZOSTAŁE tej firmy.

Koszula – RALPH LAUREN (Mango Man), Marynarka – CORTEFIEL, Spodnie – DOCKERS (Medicine), Buty – PIER ONE (Gino Rossi), PASEK – ZESKORY.COM (BETLEWSKI)

Adrian / The-Bigwig

Styl smart casual – KOLAŻ – Casualism Męska Moda Blog

Styl smart casual – KOLAŻ
4.86 z 36 ocen

    ADD YOUR COMMENT