Sukienka wieczorowa – kiedy się sprawdzi?

Idealna kreacja wieczorowa to marzenie wielu kobiet. Trudno się temu dziwić. Jest to suknia uniwersalna, która ma wiele zastosowań. Jeśli dobrze połączymy ją z dodatkami, to istnieje spora szansa na to, że doskonale sprawdzi się ona na wielu różnych imprezach przez długi czas.

Wpis sponsorowany

Suknia wieczorowa? Czyli jaka?

Wyróżniamy trzy główne rodzaje sukienek tego typu, które dodatkowo dzielą się na kilka różnych typów. Nadrzędną kwestią jest oczywiście długość takiej sukni. Wbrew obiegowej opinii, nie tylko długa, sięgająca niemal do kostek, sukienka może być nazwana w ten sposób.

Wyróżniamy też sukienki wieczorowe typu midi (a więc średnie, których długość zwykle sięga mniej więcej do kolan) i midi, które są jeszcze krótsze, przez co często zaliczamy je raczej do tak zwanego grona sukienek koktajlowych. To, czy dana suknia jest „już kreacją koktajlową” czy „jeszcze suknią wieczorową” jest bardzo umowne, jednak można odpowiednio zasygnalizować to dodatkami.

Poza tym na rynku można znaleźć suknie w tak zwanym „typie A” oraz Empire. Wykazują one między sobą kilka dużych różnic, które polegają między innymi na ekspozycji dekoltu, pleców czy ramion, jednak taki podział jest na dziś dzień rozpoznawalny tylko dla niewielkiego grona kobiet.

Jak wzbogacić suknię wieczorową?

Decyzja o zakupie kreacji na ważne imprezy to zakup, który – jeśli będzie dobrze zaplanowany i przemyślany – może posłużyć nam długi czas. Ogromnym atutem sukni wieczorowych jest to, że na dobrą sprawę nie wychodzą one z mody. Zwykle wystarczy tylko raz na jakiś czas odświeżyć dodatki.

Warto też zastanowić się nad zakupem sukni personalizowanej, a więc takiej, która będzie uszyta na nasze prywatne zamówienie. To usługa, którą oferuje coraz więcej sklepów i e-sklepów. W tani i prosty sposób można więc zdobyć kreację wyjątkową w każdym calu, taką, jakiej nie ma nikt inny!

Przeczytaj koniecznie ->  Sukienki na lato – jakie fasony będą najbardziej przewiewne?

Czy między słowami „suknia wieczorowa” a „buty na obcasach” można postawić znak równości? Nie! Oczywiście, zagrają one bardzo dobrze zwłaszcza z długimi sukniami wieczorowymi, a także podkreślą nasze walory w sukniach midi, jednak warto postawić w tym wszystkim na delikatność i kobiecość.

Doskonale sprawdzą się wszystkie odmiany czółenek oraz balerinki, które od pewnego czasu coraz śmielej wracają do świata mody. Te dwa rodzaje obuwia co do zasady lepiej zagrają z sukniami mini i midi, jednak dobrze dobrane buty na pewno obronią się też przy eleganckiej kreacji balowej.

Kiedy sprawdzi się suknia wieczorowa?

Przykłady jej zastosowań można wymieniać bardzo długo. Co do zasady, jest to suknia, która jest bardzo elegancka. A to otwiera wiele możliwości zaprezentowania się w niej przed rodziną i znajomymi. Doskonale sprawdzi się między innymi podczas imprez firmowych.

Suknia tego typu aż prosi się o założenie jej na ślub przyjaciółki. Pamiętajmy, tylko żeby nie wchodziła ona zbyt mocno w czarne lub podobne do czerni kolory z naciskiem na intensywny granatowy. Ciemne barwy nie są na weselach widziane zbyt dobrze. W Polsce wciąż funkcjonuje porzekadło o tym, że przynoszą one pecha parze młodej.

Jest to zawsze idealny wybór na okrągłe rocznice urodzin, a także – patrząc nieco szerzej – na wszystkie imprezy, jakie odbywają się w lokalach czy restauracjach. Warto jednak pamiętać o tym, aby przed założeniem sukni dopytać organizatora imprezy o to, jakie kreacje obowiązują.

Jeśli wszyscy przyjdą ubrani na luzie, a my zaskoczymy gości idealną, pięknie skrojoną, suknią na indywidualne zamówienie, to możemy czuć się później niekomfortowo. Zresztą nie tylko my, ale inni biesiadnicy. Na pewno warto dwa razy zastanowić się nad taką suknią, gdy wiemy, że wydarzenie organizowane jest spontanicznie.

Przeczytaj koniecznie ->  Jak się ubrać na wesele po 50-ce?

To idealna kreacja na sylwestra, poprawiny po weselu, urodziny czy duże wydarzenie, jakie organizowane jest przez pracodawcę. Bardzo często można spotkać wpływowe kobiety między innymi ze świata bankowości czy innych ważnych dziedzin gospodarki, które na imprezy firmowe przychodzą właśnie w takich sukniach.

Latem rolę tych tradycyjnych, długich sukni mogą płynnie wziąć na siebie suknie typu midi. Decyzja o założeniu sukienki mini to już zawsze kwestia nieco bardziej indywidualna, którą każda kobieta powinna podjąć samodzielnie. Savoir-vivre w różnych firmach i w różnych rodzinach funkcjonuje zupełnie inaczej.

Jak „wzbogacić” suknię wieczorową?

Dodatki, dodatki, dodatki! Wiele zależy od tego, na jaką suknię postawimy. Jeśli to tradycyjna suknia długa, to dodatki muszą być dobrze zaakcentowane. Można pozwolić sobie na kapelusz z rondem, naszyjnik z pereł, a nawet na diadem. Jeśli to kreacja typu midi lub mini, biżuterię najlepiej określają słowa „dyskretna elegancja”: drobny łańcuszek, złoty zegarek czy minimalistyczne kolczyki.

Osoby o jasnej karnacji powinny unikać sukienek, które są na pograniczu odcieni żółci i brązowego. Lepiej postawić na ciepłe odmiany beżu czy błękitu. Kobiety z ciemną karnacją powinny dwa razy zastanowić się, zanim założą sukienkę, która ma na sobie choćby minimalne odcienie wchodzące w róż.

Wpis gościnny

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *