Ubrania camo – miejski kamuflaż dla mężczyzny

Ubrania camo – miejski kamuflaż dla mężczyzny

Charakterystyczną cechą mody męskiej jest jej…powtarzalność. Większość z nas doskonale kojarzy standardowe ubrania używane przez większość facetów spotykanych na ulicy. Typowe jeansy, jednokolorowe koszulki lub modele z nadrukami, bluzy z kapturem czy koszule z ładnym mikrowzorem raczej wszystkim się przejadły. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Widzimy codziennie setki mężczyzn noszących doskonale znane nam ubrania, które obecnie nie wywołują już jakichkolwiek odczuć innych niż „znam to”. Mam jednak dla Was ciekawostkę – camoUbrania kamuflaż to ciekawa odskocznia od typowych ciuchów, która zwraca na siebie mnóstwo pozytywnej uwagi, a przy tym także stanowi nadruk oceniany przez wszystkich jako najbardziej męski. Dlaczego warto go spróbować? Przekonajcie się koniecznie!

Wpis sponsorowany

ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla faceta

Ubrania camo, a szczypta historii

Jak większość męskich ciuchów, tak i maskowanie ma swoje początki w wojsku, gdzie od chwili jego wynalezienia stanowi element ochronny, dezinformujący lub deformujący. Różnice względem budowy poszczególnych terenów sprawiają, że obecnie na wojskowych uniformach znajdują się setki różnych wzorów i kolorystyk, które pasują wyłącznie do jednej szerokości geograficznej lub danego obszaru. W końcu kolorystyka flory pustynnej jest zgoła inna od natury europejskiej. To, dla cywili oznacza jedno – ogromną różnorodność. Na rynku odzieżowym w mainstreamowych sklepach znajdziemy ubrania męskie camo w kilku podstawowych wariantach, lecz ich ilość i tak jak na moje oko jest zbyt mała. Z pomocą przychodzą sklepy wyspecjalizowane w produkcji i sprzedaży odzieży taktycznej, które zachęcają dużą liczbą dostępnych ubrań w tym stylu, a przy tym także zachwycają swoją jakością oraz taktycznym przeznaczeniem. Co ciekawe, wiele osób błędnie nazywa kamuflaż słowem moro, które mimo uzyskania w Polsce tego samego wydźwięku, ma zupełnie inną charakterystykę – słowem tym opisujemy konkretny wzór.

Wiecie jak wybrać kurtkę zimową na narty dla dziewczyny?

ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla faceta

Podstawowe cechy ubrań moro / camo

Nie bez powodu wzór kamuflażu uchodzi na świecie za najbardziej męski, gdyż jest bezpośrednio kojarzony z wojskiem. Teraz jednak ciuchy w różnych kamuflażach mogą nosić również kobiety, gdyż wzór ten cechuje się niezrównaną wręcz uniwersalnością i możliwością jego zastosowania zarówno na koszulkach, jak i kurtkach, spodniach czy akcesoriach, takich jak czapki, plecaki lub paski. Wspólną cechą wszystkich z nich jest nieszablonowość, której z pewnością wielu z nas poszukuje na co dzień.

ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla faceta

Gdzie warto zastosować wzór camo?

Ubrania męskie camo są stosunkowo uniwersalne, ale tylko w przypadku, kiedy zastosujemy ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla facetawyłącznie jedną część ubioru w obrębie danej stylizacji. Zbyt dużą ilość kamuflażu jest jednym z najgorszych rozwiązań w świecie męskich ciuchów, porównywalnym z Mexican tuxedo 😉 Każdy wówczas wygląda tak, jakby wracał z polowania bądź zabawy w paintballa. Warto wypośrodkować swoje oczekiwania i stworzyć zestawy całkowicie minimalistyczne, a dopiero później dołożyć do nich nasz ulubiony wzór kamuflażu.

Doskonale zawsze się sprawdzą między innymi koszulki t-shirt kamuflażowe, które wyglądają doskonale w zestawieniu z ciemnymi lub jeansami jeansami. Można je zastosować w praktycznie każdej stylizacji jako najważniejszą jej część, ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla facetaktóra zwraca na siebie najwięcej uwagi. Rewelacyjnie wyglądają także kurtki w kamuflażu US Woodlands, których zaletą jest niewątpliwie fakt, iż jest to rozwiązanie najbardziej nieszablonowe w męskiej modzie. Ba, częściej na ulicy spotykam męskie kurtki chromowane albo psychodeliczne. Ciekawym rozwiązaniem są także dodatki i akcesoria w camo, takie jak czapeczki, czapki zimowe, rękawiczki czy paski, a nawet skarpety lub portfele.

ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla faceta

Bardzo fajny set ze spodniami samo – naprawdę wart uwagi. SPODNIE  /  KOSZULKA  /  TORBA

Zestaw numer 1 – kurtka camo M65

Kurtka M64 camo to absolutny must-have w szafie każdego faceta. Zwraca na siebie mnóstwo pozytywnej uwagi, jest mega wygodna i charakteryzuje się uniwersalną, ponadczasową stylistyką, która nie ma sobie równych. Obecnie bez kurtki M65 w kultowym kamuflażu US Woodlands nie wyobrażam sobie wiosny i jesieni i coś czuję, że będzie to okrycie wierzchnie używane przeze mnie zdecydowanie najczęściej. Połączyłem ją z jeansami w kolorze bardzo ciemnej szarości oraz butami i koszulką w tej samej kolorystyce. Dzięki temu cały set wygląda spójnie i ciekawie, mimo zastosowania – koniec końców – nietypowej kurtki, spotykanej na ulicach jeszcze rzadziej, niż modele w kolorze różu 😉 Ogromną zaletą jest także odpinana podpinka, która umożliwia zastosowanie tej kurtki również w zimie. No co tu dużo mówić, polecam. Mam na sobie rozmiar S.

ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla faceta

ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla faceta

ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla faceta

ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla faceta

Zestaw numer 2 – kurtka US Woodland overshirt

Zestaw numer 2 jest moim drugim, który będzie przeze mnie używany równie często, co ten powyższy. Najważniejszym elementem tego setu jest kurtka w typie overshirt, która przypomina koszulę, lecz różni się od niej wagą zastosowanego materiału oraz ilością dostępnych kieszeni. Ta kurtka w kamuflażu US Woodland overshirt to absolutnie perła, od której mi się tak samo ciężko oderwać, jak od M65. Jest wygodna, miękka i naprawdę dobrze leży. Mam na sobie rozmiar S, podobnie jak koszulkę termoaktywną znajdującą się pod spodem. Cały set wygląda naprawdę dobrze i spójnie, gdyż zdecydowałem się na stworzenie ciemnej stylizacji, w której jedynym kolorem jest…kamuflaż.

ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla faceta

ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla faceta ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla faceta

ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla faceta

ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla faceta

Zestaw numer 3 – koszulka t-shirt camo

To już set na lat lub na późną wiosnę czy wczesną jesień. Koszulka z nadrukiem kamuflażu wygląda w tym przypadku zjawiskowo, ale bez przesady. Mimo intensywnej kolorystyki, koszulka pozostaje tłem i doskonale łączy się z ciemnymi jeansami i butami. Nie do końca jednak komponuje się z moimi wytatuowanymi rękami, no ale co mogę na to poradzić, poza zaakceptowaniem tego faktu? 😉 Polecam z całego serca. Mam na sobie rozmiar S i jest nieco zbyt mały, drugi raz na pewno zdecydowałbym się na luźniejszą M-kę.

ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla faceta ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla faceta ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla faceta ubrania kamuflaż, samo ciuchy męskie, męski ubrania moro, moro ciuchy dla faceta

Reasumując. Ubrania camo to jedno z najciekawszych rozwiązań w męskiej szafie, aby jednak spełniły wszelkie oczekiwania, powinny pochodzić od firmy specjalizującej się w ich produkcji. Zakup odzieży w różnych wzorach kamuflaży w mainstreamowych sklepach odzieżowych jest moim zdaniem jednym z najgłupszych błędów. Niższa jakość wykonania, nieprawidłowo nadrukowany wzór kamuflażu (często taki, który w ogóle nie istnieje) i niewygodne kroje to tylko trzy z szeregu wad mainstreamowych brandów odzieżowych. W marce Helikon-Tex jest zupełnie odwrotnie. Firma tworzy swoją odzież i akcesoria dedykowane do zastosowań outdoorowych, ale przy użyciu najnowocześniejszych tkanin i zastosowaniu współczesnych krojów. Co to oznacza? Że każda część odzieży wyprodukowana w całości przez markę Helikon-Tex nadaje się zarówno do wojska, do bushcraftingu i również do cywilnych zastosowań na co dzień. Zwolennicy demobilu, czyli rzeczy używanych pochodzących z wojska, również znajdą w tym sklepie alternatywę do starych, niewygodnych ubrań o niepewnym pochodzeniu.

The-Bigwig

Ubrania camo – miejski kamuflaż dla mężczyzny

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *