Ubrania rockowe czy folkowe? Beck Hansen

Ubrania rockowe czy folkowe? Beck Hansen – Casualism Blog Moda Męska

Mój gust muzyczny od zawsze jest ciężkim, twardym, ale bardzo ciekawym do zgryzienia orzechem. Wielokrotnie przekonywałem się o jego zawiłościach gdy lądowałem w nieznanych dla nikogo zakamarkach Spotify. Beck Hansen jest znanym za wielką wodą artystą, ale w Polsce uważam, że nie słychać o nim zbyt wiele – choć słuchając kilku jego piosenek uważam to za odchyłkę od normy. Nie będziemy rozmawiać jednak o muzyce i jego dorobku czy braku rozpoznawalności w Polsce, a o stylu w jakim się nosi. Zobaczcie czy Beck Hansen nosi ubrania rockowe, czy folkowe?

Ubrania rockowe czy folkowe? Beck Hansen, ubrania styl rock, styl rockowy, jaki styl męski, męski styl rock, ubrania metal, metalowe ubrania, ciuchy dla metala, metalshop

Zobaczcie – jedna z najmniej spersonalizowanych pod Becka stylizacji, ale jakże ciekawa. Mamy zamszową, rewelacyjną kurtkę w stylu vintage oraz bluzkę w poziome pasy – mekka rocka. Podobna od NEW LOOK na przecenie, oraz prawie identyczna od GOOSECRAFT.

Styl muzyków od zawsze rodzi pewne kontrowersje. Ze względu na dużą rozpoznawalność styl w jakim zazwyczaj się noszą nie jest stylem dyskretnym i subtelnym, raczej ostrym i widocznym już z daleka. Jest ku temu powód, mianowicie w showbiznesie jest zupełnie odwrotnie niż w życiu – tutaj sami chcemy by o nas mówiono, by nas fotografowano, by o nas było głośno od rana do wieczora i od wieczora do rana. Większa rozpoznawalność równa się większym przychodom, dlatego też sam osobiście nie oceniam stylu muzyków źle – bo to tylko sceniczna choreografia.

Ubrania rockowe czy folkowe? Beck Hansen, ubrania styl rock, styl rockowy, jaki styl męski, męski styl rock, ubrania metal, metalowe ubrania, ciuchy dla metala, metalshop

To już styl Saint Laurent na 100% i ani więcej, ani mniej. Pasiaste swetry lub bluzki w kolorze czerni i bieli to znak rozpoznawczy tej marki, identycznie jak wysokie buty skórzane widoczne na zdjęciu, oraz bardzo wąskie, czarne jeansy. Identyczna bluzka od TOM TAILOR oraz spodnie firmy ONLY&SONS zaś buty podobne od GINO ROSSI.

Beck Hansen jest nad wyraz ciekawą osobistością i mam nieodparte wrażenie, że jego styl ubierania się perfekcyjnie dopełnia jego muzyczny dorobek. To człowiek, który ubraniami podkreślił swój prawdziwy charakter, a nie starał się zwiększyć zainteresowanie swoją osobą. Jego styl ubrania kręci się wokół setek konwencji, od zwykłego casualu, poprzez rock, aż po styl czerpiący naprawdę dużo z indiańskich naleciałości w wydaniu…ostrym. Zobaczcie z resztą sami!

Przeczytaj koniecznie ->  Kapelusze na lato / Street - Album inspiracyjny

 

Beck Inspiration 

 

Co uważacie na temat tego wykonawcy? Jak dla mnie jego ubrania rockowe prezentują bardzo wysoki, ale dalej mocno spersonalizowany styl. Zaś styl folkowy – nie umiem go oceniać i choćbym chciał to jednak uważam, że to na tyle indywidualny styl ubierania się, że ciężko go gdziekolwiek zaklasyfikować.

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog – Ubrania rockowe czy folkowe? Beck Hansen

Ubrania rockowe czy folkowe? Beck Hansen
5 z 33 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

2 Comments

  1. Agaripiżmo.pl Reply

    Wydaje mi się, że Beck w Polsce jakąą wiekszą popularnością cieszył się jedynie w latach 90′, natomiast jego styl rockowy uważam za bardzo fajny. Co do personalizacji ubioru to polecam za to przyjrzeć się Richard’owi Ashcroft’owi.

  2. Blog Ozonee Reply

    Całkiem ciekawy styl. Zupełnie inny od tego, do czego przywykliśmy. Chętnie zasięgnę kilku inspiracji podczas karnawałowych wyjść 🙂 pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *