Marynarka z Wełny - Casualism Blog Moda Męska Marynarka z Wełny - Casualism Blog Moda Męska

Włochaty na zimę – Marynarka z wełny – GRUBA!

Casualism – Moda Męska Casual – Marynarka z Wełny

Dzisiaj zestaw z meszkiem wszechobecnym, cały w wełnie, bawełnie i jej pochodnych, więc gruba marynarka z wełny. Jeden z moich bardziej przemyślanych, miłych dla oka i dłoni zestawów. Przyznam się. Czułem się w nim rewelacyjnie. Efekty? Macie poniżej, ja oceniam je pozytywnie.

Idąc więc od góry. Na torsie widzicie opisywaną przeze mnie już wielokrotnie marynarkę wykonaną z wełnianej flaneli. Materiał, jako że cholernie ciepłym jest – to na wierzch poruszając się samochodem sama marynarka wystarczyła w punkt. Co prawda nie wyszedłbym tak ubrany na spacer, ale do samochodu – i owszem.

Pod marynarką miejsce zagrzała koszula oxford. Od zawsze ten materiał jest dla mnie najcieplejszym w „odczuciu”, dlatego chętnie wracam do typowych ocbd (oxford cloth button down) w zimniejszych dniach naszej pogody pomimo ich letniego charakteru. Jak dla mnie – koszula całoroczna.

Na nogach spodnie wełniane, najnowszy nabytek. Niemożliwie wąskie spodnie z nogawką zakończoną 16 centymetrowym wylocikiem, niemalże ciężko wyjąć mi z nich stopę. Patrząc na zdjęcia – uważam, że lepiej dopasowanych spodni wykonanych z tego materiału znaleźć po prostu nie mogłem. Oczywiście bez kantu, jest do ukłon w stronę casualu i możliwości wykorzystania ich w bardzo swobodnych zestawieniach, co kant skutecznie by zablokował.

 

 

Na stopach monki, na które wybrał padł w ostatniej chwili. Jedyny problem, względem którego nie dokonałem wystarczających zastanowień – to nieco zbyt małe natłuszczenie. Z tego powodu po przyjściu do mieszkania buty jakiś czas musiały dochodzić do siebie, schnąć przy tym powolutku. Uszczerbków koniec końców – brak.

 

Akcesoria – cóż, zima nie sprzyja użytkowaniu okularów czy bransoletek – wykorzystałem więc w roli akcesoriów poszetkę, rękawiczki, szalik oraz oczywistość – pasek. Pasek jest pleciony i kolorem nawiązuje (nie jest identyczny) do butów, zaś poszetka jest wykonana z wełny we wzór jodełki w odcieniu jaśniejszym niż reszta zestawu. Rękawiczki są bezpalcowe, bardzo grube. W tym roku bardzo polubiłem taki model rękawiczek. Wprowadzają ciekawy „zamęt” w większości stylizacji, nie są nudne i pomimo neutralnych kolorów – ożywiają stylizacje. Szalik także nawiązuje do reszty stroju – jest szary w kratkę.

 

 Casualism – Moda Męska Casual

~The-Bigwig
Włochaty na zimę – Marynarka z wełny – GRUBA!
4.9 z 10 ocen

    ADD YOUR COMMENT