3 podstawowe kosmetyki w codziennej pielęgnacji włosów

Dbanie o włosy wcale nie musi być skomplikowanym procesem. Bardzo ważne, aby taka pielęgnacja nie była dla nas tylko jednym z punktów do odhaczenia, ale także sposobem na self-care. Niech stosowanie kosmetyków będzie dla nas chwilą przyjemnego relaksu, co w ostateczności przyniesie cudowne rezultaty w postaci idealnego wyglądu naszych włosów. Ale jak powinna wyglądać taka podstawowa pielęgnacja? Oto trzy produkty, których nie może zabraknąć w Twojej łazience.

Wpis sponsorowany

Podstawowa pielęgnacja naszych włosów

Podstawowa pielęgnacja włosów powinna zapewnić nam zadowalające nas rezultaty. Oczywiście warto eksperymentować i szukać coraz to ciekawszych produktów pielęgnacyjnych, jednak dobrze jest mieć też na uwadze, że czasami nasze włosy potrzebują chwili odpoczynku od testowania nowości. Najlepiej posiadać taki zestaw kosmetyków, po który zawsze możemy sięgnąć i mieć pewność, że nasza fryzura będzie wyglądała doskonale. W tym artykule przedstawimy Ci trzy kategorie takich produktów. Zapewne znajdują się już one w Twojej łazience, może są to nawet kosmetyki marki Garnier. W jej ofercie bez trudu znajdziemy całe serie produktów, które dopasowane są do potrzeb konkretnego rodzaju włosów.

Szampon do włosów

Jednym z ważniejszych kosmetyków w naszej rutynie włosowej jest bez wątpienia szampon do włosów. To absolutna podstawa, jeżeli chcemy dokładnie oczyścić skalp z różnego rodzaju zanieczyszczeń. Warto dodać, że nazwa może być tutaj odrobinę myląca. W końcu jest to kosmetyk, którego nie aplikujemy na długość, a na skórę głowy. To właśnie ona wymaga zastosowania preparatu zawierającego w składzie substancje myjące. Stosując szampon do włosów, pozbywamy się także aplikowanych w czasie dnia kosmetyków (takich jak mgiełki czy lakiery).

Odżywka do włosów

Odżywka do włosów może być nakładana zarówno przed szamponem, jak i po jego zastosowaniu. Wszystko zależne jest od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Coraz częściej mówi się o popularnej metodzie mycia włosów samą odżywką, jednak tutaj należy dodać, że mimo wszystko po kosmetyk myjący także sięgamy od czasu do czasu. Inaczej nasz skalp nie miałby szans na oczyszczenie. Zadaniem odżywki jest przywrócenie włosom blasku, ich odżywienie oraz nawilżenie.

Przeczytaj koniecznie ->  Wywiad ze mną. Life4Style

Poznaj naturalne odżywki Pure!

Maska do włosów

Trzecim równie ważnym kosmetykiem, ale stosowanym zdecydowanie najrzadziej, jest maska do włosów. Jest ona uzupełnieniem kuracji, w której wykorzystujemy szampon oraz odżywkę. Tak naprawdę maska do włosów może być stosowana nawet raz w tygodniu, aby utrzymać zadowalający nas efekt. W jej składzie znajduje się wiele odżywczych składników, które przy zbyt częstym stosowaniu mogłyby prowadzić na przykład do przeproteinowania włosów.

Jak dobieramy kosmetyki do włosów?

Nie od dziś wiadomo, że nasze włosy mogą mieć odmienne potrzeby od tych, jakie mają włosy naszej koleżanki, mamy, cioci czy partnera. To trochę tak jak ze skórą. Potrzeby te mogą również zmieniać się na przestrzeni miesięcy czy lat. Wpływ na to mają różne czynniki, takie jak choćby farbowanie czy ekspozycja na działanie promieni słonecznych. Ważne więc, aby dowiedzieć się nieco o tym, co lubią nasze włosy, a z czego tolerowaniem niezbyt sobie radzą.

Coraz częściej mówi się o tak zwanej równowadze PEH. Jest to po prostu stosunek protein do emolientów i humektantów. To właśnie składników z tych grup potrzebują nasze włosy. W zależności od tego, czy są one nisko-, średnio-czy wysokoporowate, dostarczanie poszczególnych substancji aktywnych będzie różne. Jeżeli jeszcze nie wiesz, jaką porowatość reprezentują Twoje włosy, możesz to sprawdzić poprzez wypełnienie jednego z testów dostępnych online.

 

Zobacz koniecznie opis marki Bohomoss!

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *