Biała kurtka na zimę – KOLAŻ

Casualism Blog Męska Moda – Biała kurtka na zimę

W dzisiejszym wpisie pokażę Wam ciekawą opcję noszenia kurtki w bardzo słabo obleganym kolorze bieli. Kolor ten zarezerwowany przez społeczeństwo jest praktycznie wyłącznie na eleganckie koszule i ewentualnie skrajnie białe buty. A to błąd, bo biel sprawdzi się nawet i podczas chłodów, gdy pogoda powoli, ale sukcesywnie zbliża nas do wiosny. Jaka biała kurtka na zimę?

1

Biała kurtka ma – niestety – konotacje z „dresiarstwem” i szeroko pojętą  dyskotekową koksomodą. Biel została zbrukana na brązowa przez tragikomiczne efekty tworzenia zestawów obracających się wokół tego skądinąd pięknego koloru. Ale da się to zmienić, w dodatku osiągając bardzo pozytywny wydźwięk każdego zestawu. Po pierwsze – MUSIMY być konsekwentni. Wiedzmy, że biała kurtka skieruje na Ciebie wzrok każdego przechodnia i każdy ten przechodzień mimo woli będzie spodziewał się czegoś odwrotnego niż Ty (mam nadzieję) będziesz miał na sobie. Musimy więc zgasić jej biel, odłóżmy więc natychmiastowo spodnie w kolorze innym niż jasny niebieski. Dlaczego nie użyjemy spodni czarnych czy ciemnogranatowych? Powód prosty – stworzymy zdecydowanie zbyt ostry, zbyt nachalny i wulgarny kontrast – tego chcemy uniknąć.

Pod spód z tego samego powodu odpada użycie czegokolwiek co swoją nachalnością stworzy efekt groteski i przerysowania. Żadnych „ładnych” koszul z różem w materiale, żadnych sweterków w żółci – idziemy w zaparte i napieramy w barwy błękitno-szaro-białe. To samo na stopach. Mimo wszystko biel będzie tu wyborem bardzo dobrym. Zapewne spodziewaliście się użycia w tymże kolażu moich ulubionych butów Superstar? Otóż tak, nie będą to buty dobre do tego zestawu ze względu na jedną kwestię – trzy czarne, legendarne paski Adidasa na białej skórze będą świecić po oczach jak oszalałe. A to nie będzie rozwiązanie pozytywne o czym też wspomniałem wyżej.

Przeczytaj koniecznie ->  Nowe inspiracje męskie

KURTKA / SWETER / SPODNIE / BUTY / SKARPETY

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Męska Moda Blog

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *