Common Projects + TANIE alternatywy + Album

Casualism Męska Moda Blog – Common Projects

Wiecie, że firma Common Projects to jedna z moich ulubionych w segmencie szeroko pojętego casualu. Producent wyznaje zasady, którymi i ja się kieruję – prostota ponad wszystko, niestety nie w kontekście ceny. W tym wpisie na podstawie zdjęć „firmowych” opiszę kilka modeli i z chęcią powiem Wam co mi się w nich podoba, bądź zupełnie nie widzi.

Bez nazwy-1

Zacznijmy od pewnych faktów. Otóż firma CP słynie z zastosowania materiałów najwyższej jakości, oraz…podeszew z krepy,czyli materiału porowatej gumy. Jest w tym pewien zamysł, bo to właśnie podeszwa jest mocnym wyróżnikiem modelu eleganckiego od maksymalnie swobodnego a zespół CP chce ewidentnie uchodzić za high-endową wersję swobodnych butów „półformalnych”. Zobaczcie sami o co chodzi!


 

Achilles. Legendarnie.

Achillesy w wersji canvas.

Piękne buty. Idealnie minimalistyczne, choć ze względu na użyty materiał nieco się wyróżniają, ale jedynie z bliska po dokładnym przyjrzeniu się. Podoba mi się w nich wszystko, od czubka nosków, bo końcówkę pięty. Jedyne co psuje nieco jasną i bardzo minimalistyczną bryłę buta to na pewno nadrukowane złotą farbą liczby. Podobno po kilku dniach noszenia farba ta schodzi zostawiając buty idealnie minimalistyczne. Tylko czy fakt umieszczenia złotych napisów na idealnie białych butach nie jest…brandingiem pełną gębą?


 

Slip-on’y

TEN WPIS poradnikowy powinien jasno wskazać Wam jakiego stylu w butach tego typu poszukuję – pełni minimalizmu. W przypadku firmy CP cel idealnie minimalistycznych butów typu slip-on został (prawie) idealnie osiągnięty. Czemu prawie? Bo mimo wszystko optowałbym za wersją ze zwykłą skórą, w miejsce wersji perforowanej. Co nie zmienia faktu, że but ze względu na takie detale jak: idealnie czarny kolor oraz piękna, szyta podeszwa nieco zatracają fakt nie trafiającej idealnie w mój gust skóry.

Przeczytaj koniecznie ->  Warto kupić - Białe trampki skórzane (100%)

 

Achilles High

Minimalizm nie tyczy się wyłącznie butów niskich, a wręcz przeciwnie – tyczy się każdego rodzaju buta, który możemy założyć na stopy 🙂 Wersja High uwielbianych przeze mnie butów w modelu Achilles spędza mi sen z powiek. Wprost piękne buty, które zapewne po mocnym użytkowaniu świetnie się pofalują oddając nieco śladów zużycia. Widziałbym te buty u siebie w garderobie.


 

Chukka

Nie tylko butami sportowymi człowiek żyje. Buty chukka wyprodukowane przez CP są nieco wtórne w swojej formie, choć niezaprzeczalnie piękne. Nie wiem jednakże jaka jest zasługa w tym samego wyglądu powyższych butów, a na ile marka, która je wyprodukowała nie powoduje efektu placebo. Do jasnych, bardzo wąskich jeansów – idealne.


 

Tanie alternatywy

 

Oryginalne z lewej, GÓRNE (River Island) / DOLNE (Kiomi na przecenie)

Oryginalne z lewej, z prawej GÓRNE (River Island) / DOLNE (Kiomi na przecenie) i nie pokazane tutaj SELECTED na fajnej przecenie

Z lewej oryginalne, z prawej ADIDAS CAMPUS

Z lewej oryginalne, z prawej ADIDAS CAMPUS

Z lewej oryginalne, z prawej SELECTED HOMME

Z lewej oryginalne, z prawej u góry SELECTED HOMME a na dole KIOMI na genialnej przecenie

Z lewej oryginalne, z prawej ROYAL REPUBLIQ

Z lewej oryginalne, z prawej ROYAL REPUBLIQ

Z lewej oryginalne, z prawej WOODEN MORTEN

Z lewej oryginalne, z prawej WOODEN MORTEN

Z lewej oryginalne, z prawej KIOMI na super przecenie

Z lewej oryginalne, z prawej KIOMI na super przecenie

Po lewej oryginalne, z prawej u góry KENNETH COLE na super obniżce, a na dole VANS także na przecenie

Po lewej oryginalne, z prawej u góry KENNETH COLE na super obniżce, a na dole VANS także na przecenie

Z lewej oryginały, z prawej CONVERSE

Z lewej oryginały, z prawej CONVERSE

Po lewej CP, z prawej KENNETH COLE

Po lewej CP, z prawej KENNETH COLE

Z lewej CP, z prawej KIOMI

Z lewej CP, z prawej KIOMI

Z lewej CP, z prawej CLARKS

Z lewej CP, z prawej CLARKS

 


Album z ~70 zdjęciami.

A tutaj znajduje się całym album z modelami firmy CP na ten rok. Ciekaw jestem, które Wam podobają się najbardziej? Macie swoje typy, które z chęcią widzielibyście w swojej szafie?

 

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Blog o Męskiej Modzie

Common Projects + TANIE alternatywy + Album
5 z 19 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

6 Comments

  1. Kamil Reply

    Myślę, że ciekawą alternatywą może być też model PATH marki Savvy Sole. Zarówno w wersji białej jak i czarnej. Jest to niszowa polska marka, więc chociażby dlatego warto się zainteresować 🙂

  2. drown Reply

    hej dzisiaj rano zauważyłem że Zara robi dużą wyprzedaż, fajnie by było jakbyś mógł wykorzystać jakieś ich rzeczy w przyszłych stylizacjach.
    PS. super buty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *