Retro buty – czy takie istnieją?

Retro buty – czy takie istnieją? – Casualism Blog Moda Męska

Zastanawiałem się kiedyś jak dopiąć stylizację na ostatni guzik, by osiągnąć efekt 100% retro. Czy ostatecznym detalem jest może całościowo dobry strój? Czy może niewielki, ale wiele znaczący detal? Okazało się, że żadne z tych zdań nie jest zgodne z prawdą, a tak na serio serio najlepszym „dopinaczem” stylizacyjnym są…zdecydowanie buty. Retro buty to dla mnie coś, co warto sobie przyswoić, wiecie dlaczego?

Wpis we współpracy z 1but.pl

retro buty, buty retro, retro sneakers, buty retro, vintage buty, vintage adidasy, adidasy retro

Dlatego, że te buty nigdy nie wyjdą z mody i nigdy nie staną się passe. Zawsze będą wyglądały dobrze i minimum poprawnie, zaś większość ludzi, którzy nas zobaczą pomyśli albo, że mamy świetny gust, albo że lubujemy się w latach kilku dekad wstecz. Oba te rozwiązania dla nas – jako noszących – są niezwykle pozytywne. Warto więc skorzystać z dobrodziejstw starych dziejów, by poprawić swój wygląd naprawdę niewielkim kosztem. Zobaczcie moje zestawienie kilku bardzo wartościowych par w stylu retro. Zapraszam!

Wiecie jakie sneakersy powinien nosić chłopak podczas wakacji?


Retro buty Reebok

retro buty, buty retro, retro buty reebok, reebok buty retro, vintage buty, vintage adidasy, adidasy retro

ROYAL MISSION  /  CLASSIC LEATHER  /  CLUB C WHITE

Zacznijmy od firmy Reebok, która ma w swoim portfolio mnóstwo modeli stylizowanych na buty retro. To firma, która na szczęście i umie i chce wypuszczać edycje mające swoje korzenie wiele dekad wstecz i korzysta z tego naprawdę dobrze. Zarówno sam znaczek jak i czas istnienia marki dają nam pewność, że te edycje mają faktycznie realne przełożenie na lata ubiegłe. Powyżej moje trzy typy, które wręcz proszą się o noszenie w stylizacji retro! Więcej butów TUTAJ.


Buty retro Adidas

retro buty, buty retro, retro buty adidas, adidas buty retro, vintage buty, vintage adidasy, adidasy retro

GAZELLE  /  DRAGON  /  SL72

Adidas to marka jaką wszyscy znamy aż za dobrze. Nosi lub nosił ją praktycznie każdy i nie sądzę, żeby w Polsce istniała choć jedna osoba nie mają nigdy z tą marką styczności. To pokazuje jasno i klarowanie jak ta marka jest rozpoznawalna i jak łatwo jej prowadzić sprzedaż. Nie chciałem jednak pokazywać tutaj opatrzonych już modeli, a raczej spojrzeć na to w nieco inny sposób. Powyżej zaprezentowałem trzy modele, które wybrałem również osobiście wedle własnego poczucia gustu i uwielbienia do stylu retro. Więcej butów TUTAJ.


Buty retro Nike

retro buty, buty retro, retro buty nike, nike buty retro, vintage buty, vintage adidasy, adidasy retro

CLASSIC CORTEZ (Forrest Gump)  /  AIR JORDAN RETRO LOW  /  COURT FORCE LOW

Nike to kolejna marka, która na równi z firmą Adidas praktycznie wbiła się w umysły Polaków tak głęboko jak oddychanie. Zna ją – na równi z Adidasem – każdy z nas, każdy z nas kojarzy „łyżwę” i z pewnością miał parę rzeczy tejże właśnie firmy. Sama firma Adidas ma w swoim portfolio również setki niezwykle ciekawych okazów retro, poczynając od Jordanów, na Airmaxach kończąc. Powyższe trzy buty retro moim osobistym zdaniem są zupełnie nie opatrzone, są rzadko spotykane i można je nosić do stylizacji mającej 100% retro w retrze. Więcej butów TUTAJ.


Retro buty Puma

retro buty, buty retro, retro buty puma, puma buty retro, vintage buty, vintage adidasy, adidasy retro

ST RUNNER MESH  /  R698 WHITE  /  ROMA NATURAL WARMTH

Puma zaś w przeciwieństwie do marek powyższych ma inną skalę. Jest to firma mniej znana (ale oczywiście dalej bardzo rozpoznawalna, choć nie tak jak poprzednicy), ale nie przeszkadza jej w to w faktycznym konkurowaniu z guru odzieży sportowej powyżej. Ci, którzy znają tę markę z pewnością mają na myśli buty retro, które pamiętają ze swoich młodzieńczych lat. Pamiętacie speedcaty albo inne futurecaty? Ja pamiętam – cała szkoła była nimi zalana 😉 Dlatego też i Puma ma fajne buty retro, które warto nie tylko obejrzeć, ale może i zakupić! Więcej butów TUTAJ.


retro buty, buty retro, retro sneakers, buty retro, vintage buty, vintage adidasy, adidasy retro

Co myślicie? Czy retro buty mogą odzyskać swoją świetność czy może będziemy ciągle kierować się w nowoczesność? Buty retro to klasa sama w sobie i każdy z nas powinien takie buty mieć w swoim posiadaniu. Są niezwykle stylowe, mają korzenie sięgające nawet półwiecza wstecz i nadają się praktycznie do każdej stylizacji. Moim zdaniem też buty vintage / buty retro niedługo zaczną pojawiać się jeszcze częściej. Ludzie zaczynają powolutku nudzić się nowoczesnością i futuryzmem, a retro buty to idealny wstęp do nowego/starego świata.

Przeczytaj koniecznie ->  Nike Blazer Zig Zag...gdzie?

Kobiety powinny zapoznać się także z wpisem na temat botków z czubkiem. Ekstrawaganckie obuwie, które dobrze się sprawdzi w każdym przypadku.

Adrian / The-Bigwig

Retro buty – czy takie istnieją? – Casualism Moda Męska Blog

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

2 Comments

  1. Tadek Reply

    „Sama firma Adidas ma w swoim portfolio również setki niezwykle ciekawych okazów retro, poczynając od Jordanów, na Airmaxach kończąc.”

    Akapity się pomyliły 😉
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *