Czarno biały tatuaż, tatuaż w szarości – Casualism Męska Moda Blog
Ostatni wpis w temacie tatuażu tyczył się tych wykonanych techniką kolorową, dzisiaj staniemy więc w opozycji i rozwiążemy debatę – kolor, czy może czerń? Debata ta niestety nie wyłoni zwycięzcy, jednak nakreśli pewien kierunek, w który będzie się kierować Wasze zamiłowanie do tatuaży. Tak więc – co wygra? Czarno biały tatuaż czy może wersja w kolorze?
Czarno biały tatuaż to na samym wstępie sformułowanie dość niewłaściwe, w końcu zazwyczaj tatuaż taki wykonywany jest wyłącznie czarnym tuszem, biały zostawiając do ewentualnych detali lub nie używając go wcale i to nie bez powodu – biały barwnik szybko wchłania się w naszą skórę. Decydując się więc na dołożenie bieli do czarnego tatuażu musielibyśmy mieć świadomość, że dosłownie za parę miesięcy tatuaż zmieni się nie do poznania. Dlatego lepiej biel sobie po prostu odpuścić i nie opierać na nim tatuażu.
Co do czarnego tatuażu. Jestem człowiekiem, który nie cierpi kolorów i gdybym tylko mógł – to bym zrezygnował z nich wszystkich. Kolory są mi zbędne na ubraniach, w zamian jednak wystarczy mi kolorowe życie 😉 Dlatego mimo mojego pociągu do kolorowych tatuaży byłem do nich bardzo sceptycznie nastawiony wyłącznie przez moje prywatne preferencje – wiedziałem, że mi się na mnie nie spodobają. Ba, miałem w swoim folderze inspiracyjnym zdecydowanie więcej niż połowę (jakieś 75%) wyłącznie kolorowych tatuaży, ale miałem pewność, że nigdy nie zagoszczą na mojej skórze. Wiedziałem, że skoro kolory w moim życiu na ubraniach kręcą się wyłącznie wokół czerni i szarości to nie będę zadowolony z kolorowych tatuaży i tak też się stało – jestem zachwycony ich „kolorem”, a właściwie całkowitym brakiem. Gust jednak był na pierwszym miejscu i dosłownie krzyczał do mnie – koloru nie cierpisz, idźże w czernie!
Czarno biały tatuaż jest rewelacyjnym wyborem przy wielu wzorach. Świetnie wygląda przy tradycyjnych, nieskomplikowanych tatuażach różnej wielkości znanych od dekad. Świetnie się także sprawdza na niewielkich, często złożonych tylko z linii konturowych dziar. Wykonanie takich jakąkolwiek inną barwą byłoby bezsensowne, gdyż kolorowe i wąskie skądinąd linie nie przetrwałyby na skórze próby czasu. Dodatkowo ich urok mocno by na tym ucierpiał – zazwyczaj delikatne tatuaże wykonane w kolorze po prostu giną na skórze wyglądając przy tym jak jakieś uszkodzenie skóry czy po prostu znamię. Tatuaż czarno biały ma także jedną, niepodważalną zaletę (może „cechę”?) – że wygląda bardzo męsko i dobrze prezentuje się na męskich rękach, widać go także z daleka więc mocno rzuca się w oczy. Potrafi być bardzo „bold” – jest więc gruby i dosłownie wyryty na skórze niczym białe linie na asfalcie. Nie istnieje inny barwnik, który by robił z kolorytem skóry aż taki kontrast jak właśnie czerń, dlatego też czarnoskórzy ludzie decydują się wyłącznie na taki kolor. Atrybutem dla nas – mężczyzn – jest także to, że czerń jako najciemniejszy i najmocniejszy barwnik będzie widoczny także zza lasu włosów na rękach, nogach czy też na klatce piersiowej.
Czarno biały tatuaż ma jednak i swoje wady, a wśród nich jest jedna, która bywa także zaletą – praktycznie brak szansy przykrycie ich innym wzorem. Duże, ciemne wzory na skórze prawie nie dają szansy na wykonanie miłego dla oka cover-upu i wiem po sobie, że chyba jedyną na to możliwość daje blackwork czy też blast over. Nie jest to jednak rozwiązanie dla wszystkich, zaś wszyscy powinniśmy w głowie mieć plan ewakuacyjny i nie ma w tym nic złego, w końcu nie wiemy co nastąpi za kilka lat. Sam te sposoby likwidacji tatuażu oceniam bardzo, bardzo dobrze więc wiedziałem wykonując obecne, że plan ewakuacyjny u mnie jakiś tam istnieje, najwyżej ręce zaleję na czarno. Czarno biały tatuaż analogicznie do kolorowego również musi być dobrze przemyślany – i tworzyć ze wzorem i miejscem spójną całość, dlatego czarny i gruby tatuaż na delikatnej dziewczynie może bardzo źle wyglądać, warto więc na tę kwestię poświęcić długi czas przemyśleń. Minusem tatuażu czarno białego jest także fakt, że pokaże zdecydowanie mniej detali niż kolor. Nie rozróżnimy nim zieleni trawy, błękitu nieba czy czerwieni diabła – wszystko będzie czarne i nic poza tym. Dla mnie to zdanie jest najpiękniejsze w czarnym tatuażu – że ukazuje tyle ile trzeba i nic poza tym.
Reasumując – musimy zwrócić baczną uwagę na kolor tatuażu i koniecznie, ale to absolutnie koniecznie wykonać dokładnie to, co oczekujemy, a nie to co widzimy i wygląda dobrze na kimś innym. Pamiętajmy, że potrafimy dobrze ocenić damskie pośladki, ale czy to oznacza, że sami chcemy takie posiadać? Musimy umieć rozróżnić inną osobę od nas samych, bo wykonamy coś, z czego będziemy niezadowoleni całe życie bo ta osoba spełnia nasze przesłanki jako całość, a nie jako jeden tatuaż.
Planuje wykonać sobie tatuaż i mam podobnie do Ciebie – kolorowe tatuaże są ok, ale do mnie zupełnie by nie pasowały. Mam samą czerń i biel w szafie, nie lubię kolorów, więc to chyba oczywiste, że kolorowy tatuaż nie pasowałby do mnie, chociaż podobałby mi się.
Dla mnie dodatkowym minusem w czarnych tatuażach jest to, że trudno będzie stworzyć coś tak niesamowitego, jak w przypadku tatuażu kolorowego. Mam na myśli to, że kiedy znajdziemy jakąś kolorową inspirację, nie będzie prostym zadaniem to, aby czerń robiła podobne wrażenie. W sumie działa to także na odwrót, ale ciii… 😉
Poza tym, moim zdaniem, wydajesz się zachowywać Trochę seksistowsko. Jeśli drobna dziewczyna chce tatuaż w stylu tribal, to niech robi! Dlaczego miałaby przejmować się tym, jak wygląda w oczach ludzi skoro ma się JEJ PODOBAĆ? Pudzian chciałby różowego motylka na dłoni? Proszę, nie ma sprawy, to jego wybór.
Teraz zabieram się za post dotyczący kolorowych tatuaży 🙂
Pozdrawiam
Od jakiegoś czasu chodzi za mną chęć zrobienia sobie tatuażu, wzór już wybrany – oczywiście czarno-biały, jednak obawiam się trochę blaknięcia takiego tatuażu… Czy po kilku latach mój mroczny las na przedramieniu nadal będzie wyglądał tak wspaniale jak zaraz po zrobieniu tego tatuażu?
Hej 🙂
Z moich obserwacji wynika, że nie. Poza tym w jednym z artykułów na tym blogu poruszany był delikatnie ten temat i temat ‚odświeżania’ tatuażu, czyli ‚ponowne jego wykonanie’, poprawienie linii, aby prezentował się dobrze 🙂
Mam innego rodzaju obawy. Blaknięcie tatuaży można poprawić ale martwi mnie stan skóry po latach. Jak będzie wyglądać duży tatuaż po 20 latach? Skóra kobiety staje się delikatniejsza…