Czarny płaszcz męski

Casualism Moda Męska Blog – Czarny płaszcz męski

Dzisiaj we wpisie nowy, czarny płaszcz męski, którego właścicielem stałem się w nowy dla mnie sposób. Oczywiście nie obyło się bez mojej ingerencji, tym razem bardzo konkretnej…Ten wpis będzie także „pełny” – po jego obejrzeniu nie będzie dla Was ciężko odpowiedzieć „dlaczego pełny”. Zdjęcia przez ciemnotę wokół uzupełnione filtrem. Zaczynajmy. Sam „outfit” niemożliwie casualowy – by pokazać jego oblicze w jak najbardziej uniwersalny sposób.

1 2 3

Płaszcz to prawie czysty kaszmir, który wierząc w swoje możliwości przeróbek krawieckich – zakupiłem droga internetową poprzez znany portal aukcyjny. Wygranie aukcji nie było zadaniem karkołomnym, rzeczy tego typu zwykle nie cieszą się dużym zainteresowaniem, tak było i w przypadku tego płaszcza. Postanowiłem o przerobieniu go w prawie ten sam sposób, odejmując jedynie ucięcie go z długości i skrócenia rękawów, które od początku były idealne.

5 67

Wytaliowanie, zwężenie rękawów i zaprasowanie kołnierza – to były przypadki musowej przeróbki. Gdy otrzymałem płaszcz okazało się…że barki są za szerokie o kilka centymetrów. Nie wiem jakim cudem sprzedawca wymierzył deklarowaną przez siebie szerokość, ale mi za nic taka wyjść nie mogła. Stanąłem przed wyborem. Albo zasilenie kontenera z odzieżą używaną, albo ciężka, żmudna i niepewna przeróbka barków. Zwrot nie wchodził w grę. Udało się. Nie jestem w stanie nawet tego opisać, było to zadanie niemożliwe, ale pozytywne w skutkach.

8 9 10

Pod płaszczem zwykła, czarna bluza z H&M’u, a na nogach jeansy z Bershki.

11 12 13

Na stopach z kolei Nike Roshe, które uzupełniają ten skrajnie swobodny zestaw. Dodatkowo czapka, rękawiczki i nieustające uczucie ciepła. Płaszcz jest niemożliwie „gorący”, a jednocześnie niespotykanie delikatny w dotyku. Kolor czarny jednakże wiem, że prosty w użytku nie będzie. Raczej będzie widywany na ulicy rzadko, podczas równie pochmurnej pogody jak w dniu robienia zdjęć.

14 15

PłaszczPodobny1 Podobny2

SpodniePodobne1

Bluza – H&M

Buty – Roshe

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Czarny płaszcz męski
4.9 z 29 ocen

    ADD YOUR COMMENT