Garnitur sztruksowy

Casualism Blog Moda Męska – Garnitur Sztruksowy

Pamiętacie jak mówiłem, że wprost nienawidzę znanego przez wszystkich, a wielbionego przez niektórych sztruksu? Ja pamiętam. Więc… kupiłem garnitur z niego wykonany po niezwykle okazyjnej cenie. Idealna możliwość sprawdzenia jak radzę sobie w tym, jakże dla mnie beznadziejnym materiale. Po kolei.

1 2

Sztruks czym jest – każdy widzi. To tkany w grube „prążki” materiał o bardzo miłym w dotyku splocie, który najlepiej radzi sobie w zestawieniach mocno swobodnych. Podobny do aksamitu bądź weluru dla mnie jest zupełnie bezużyteczny i nie radzi sobie w mojej garderobie w żaden możliwy sposób.  Garnitur jednakże to coś zupełnie, ale to tak zupełnie innego. Po zmierzeniu i zanotowaniu w mózgu jego dobrego dopasowania do mojej sylwetki postanowiłem dokonać zakupu. A co.

3 4 5

6

Ma granatowy, głęboki kolor, nowoczesny krój oraz klapy zaprasowane na 2,5 guzika. Generalnie prócz jak dla mnie NIECO zbyt obszernych spodni większych wad nie zaobserwowałem. Po zdjęciach również uważam, ze szersze spodnie (te są szersze od moich o dosłownie 1-1,5 cm!) dobrze wyglądają przy tym materiale. Zbyt wąskie mogłyby stworzyć dość groteskowy efekt, analogicznie do zbyt wąskich spodni z przykładowo tweedu. Warto czasami spojrzeć na problem nieco szerzej. Nie podoba mi się również obszycie ostatniej dziurki przy mankiecie na czerwono, ale to detal, detalik. Garnitur wymagał jedynie skrócenia nogawek. Zrobiłem to sam.

7

8 9 10

Na samym wierzchu oczywiście jest beżowy płaszcz. Pod spodem miejsce ma koszula z Tailor Store z rozwartym kołnierzykiem typu cut-away. Zdecydowanie to jeden z kołnierzyków piękniejszych, zwracających na siebie sporą uwagę otoczenia. W jego wnętrzu krawat w koniki morskie zawiązany w bardzo asymetryczny Four in hand. Ta asymetryczność była mi niezbędna.

11

Na stopach monki z Zary, a pod brzuchem pasek z plecionej skóry.

12 13

Płaszcz – H&M, Podobny

Garnitur – TK Maxx

Koszula – Tailor Store

Buty – Zara, Podobne

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Garnitur sztruksowy
4.64 z 14 ocen

    ADD YOUR COMMENT