Inspiracje męskie – James Dean, ikona stylu

Inspiracje męskie – James Dean, ikona stylu – Casualism Blog Moda Męska

James Dean to jedna z tych osób, które niewiele potrzebowały by wyglądać dobrze, ba, osoby pokroju Jamesa nie potrzebowały dosłownie nic poza twarzą do stworzenia genialnego zestawienia. James jest jedną z takich osób i drugą po Steve’ie McQueenie, których styl bycia, ubioru czy ich ogólny wygląd oceniałem od zawsze po prostu dobrze, niezależnie od nałożonych na ich ciała „ciuszków”. Dzisiaj we wpisie James Dean, czyli ikona stylu – dwie inspiracje męskie. Zobaczcie sami!

Za to muszę z samego początku przyznać Wam, że James Dean jest osobą moim zdaniem bardzo trudną do tworzenia kolaży stylizacyjnych. Mianowicie jego twarz buntownika, rozpuszczone niezbyt okiełznane włosy, ruchy, sposób bycia i gestykulacji idealnie współgrały z jego ówczesnym ubiorem i stylem, co staje się także i zmorą dla nas, poniekąd naśladowców. Otóż mała garstka osób będzie mogła szczycić się takim wyglądem i sposobem bycia i na niewielu z nas jego ubrania będą prezentować się dokładnie tak jak na nim. Jest to oczywiście sprawa typowa, bo znamy wszyscy stwierdzenie, że „ładnemu we wszystkim ładnie” i nie ma w tym krzty kłamstwa czego przykładem są modelki i modele. Dlatego wybrałem dwa zdjęcia, które śmiało możemy przeistoczyć w nasz codzienny ubiór.


Ten przykład od zawsze przewija się po internecie we wszystkich inspiracjach typu vintage. Piękny zestaw wraz z nonszalanckim zachowaniem daje w efekcie naprawdę niesamowity i niespotykany efekt. Szerokie nogawki wraz ze swetrem o kroju regularnym wynoszą spodnie na pierwszy plan. Zjawiskowo. Na stopach Jamesa znajdują się buty Jack Purcell (zalinkowana jest wersja ze skóry na super przecenie, więc warto kupić).


Koszulka Polo / Spodnie / Okulary

Koszulka Polo / Spodnie / Okulary i Porsche 550 Spyder

James kochał samochody i motocykle, więc nietrudno znaleźć jest zdjęcie z nimi w roli głównej. Tutaj jak widzimy, James ma na sobie koszulkę w paski, których kolor niestety pozostaje dla mnie niewiadomą, ale mniemam, że będzie to czerwień lub granat. Koszulka, której użyłem do rekonstrukcji zestawienia to RL w bardzo dobrej cenie (bliżej do sieciówki Massimo Dutti w cenie regularnej), a jeansy to skrajnie typowa wersja z nogawkami w wersji regular-fit. Na nosie piękne okulary, które pasowały Jamesowi jak nikomu innemu.

Przeczytaj koniecznie ->  Męska inspiracja, kolaże - Jasne jeansy w zimie

Ten zestaw jest dla nas, ludzi urodzonych zdecydowanie później niż James, w dalszym ciągu do łatwego i bezproblemowego użytku bo użyte do jego zestawienia elementy są ogólnie i łatwo dostępne. Mamy więc jeansy, od których roi się w sklepach w fasonie regularnym i kolorze typowym dla tego rodzaju spodni. Na barkach zaś kurtka w typie Harringtonki, które w tamtych czasach święciły naprawdę ogromne sukcesy, czego przykładem jest niedawno pokazywany wpis na temat Steeve’a McQueena. Warto wspomnieć też o włosach Jamesa, które jak widzicie zapewne były ułożone mocną, nabłyszczaną pomadą.

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Inspiracje męskie – James Dean, ikona stylu
5 z 27 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *