Styl aktorów, Styl Marlona Brando

Styl aktorów, Styl Marlona Brando – Casualism Blog Moda Męska

Marlon Brando to jedna z najbardziej znanych nam gwiazd kina z czarno-białego ekranu. To osoba, która na równi z Jamesem Deanem czy Steevem McQueenem zatrzęsła całym aktorskim światem i…kobiecymi ciałami 😉 Styl aktorów w latach ubiegłych był niezmiernie ciekawy, bardzo spójny i na swój sposób po prostu piękny, teraz niestety jest skrajnie odwrotnie i styl aktorów jest dla nas synonimem kiczu i przesady. Cofnijmy się więc do czasów reprezentowanych przez najznakomitszych artystów kinowych i zobaczmy na dzisiejszym przykładzie jak genialnie wyglądał styl Marlona Brando i jak go łatwym kosztem przenieść na siebie.

Styl aktorów, Styl Marlona Brando, aktor vintage, aktor z dawnych lat, męśki aktor, styl retro męski, spodnie w kant do koszulki, ubrania vintage, styl retro.

Same zestawy będą w zasięgu każdego z nas, nie tylko w kontekście cen, które nie będą nadmiernie wysokie, ale także w możliwości udźwignięcia ich przez praktycznie wszystkich moich czytelników. Stylizacje Marlona Brando są ogólnie przepełnione prostotą i ascetyzmem, więc czymś, co nie wyjdzie z mody naprawdę nigdy, niezależnie od zmian zachodzących na świecie i w modzie. Sam styl Marlona Brando jest bardzo ciekawy i ewidentną radość czerpie, na przekór poprzednim bohaterom tych wpisów, z koszulki o kolorze szarym, nie białym. Zobaczcie!

Wiosenna stylizacja (chłodno letnia stylizacja)

Tę stylizację można określić jako idealny przystanek między casualem, a stylem półformalnym. W latach ~50, w których było wykonywane to zdjęcie, spodnie wełniane w kant nie były odstępstwem od normy. Były normą. Normą stosowaną przez wszystkich ludzi wokół Marlona i osoby jak James Dean wyróżniały się swoimi denimowymi spodniami od „skantowanego” tłumu, dlatego też James nazywany był buntownikiem idącym pod prąd. Zaś Marlon jak widzimy, całymi garściami brał ze stylu bardziej eleganckiego i tworzył z niego na swój sposób artystyczne wizje. Mamy w tym zestawieniu, jakże prostym, sweter we wzór mocnego i wyrazistego melanżu, który powinien idealnie wpasować się w praktycznie każdą garderobę, głównie ze względu neutralne barwy i dużą uniwersalność kroju czy wzoru. Na nogach, tak jak wspomniałem, „modne” na tamten czas spodnie w kant, które idealnie dopasowały się do twarzy Marlona. Nie był to „chłopiec”, nie był podlotkiem i lekkim, zwiewnym gościem, więc zjawiskowo prezentował się w spodniach w kant dając pełne 100% konsekwencji w swoich czynach. Ten zestaw bez najmniejszych problemów sprawdzi się i teraz, ponad pół wieku później. Sam będę z podobnych korzystał tej jesieni na pewno.

Styl casual ze spodniami w kant

Ten zestaw to idealny styl Marlona Brando. Koszulka w kolorze szarym, o którym wspominałem na samym początku wpisu, hipotetycznie nie powinna być łączona z bardziej eleganckimi częściami garderoby bo wedle paplaniny zapatrzonych w elegancję dziwaków stworzy nadmierny kontrast między „formalnością” dwóch tych elementów garderoby. Z tym, że to właśnie Marlon jako użytkownik tego zestawu podyktował tu warunki i stworzył coś na miarę dużego, głośnego „tak!”, przynajmniej z moich ust. Marlon połączył więc tę koszulkę ze spodniami w kant, ale nie ze zwykłymi spodniami „eleganckimi” tylko ze spodniami o mocno obniżonej formalności, mianowicie wykonanymi z materiału melanżowego. Dzięki temu całość zestawu nie była mdła i absolutnie nie można nazwać jej nudną, co jest świetnym efektem właśnie tych spodni, które ożywiły także i górę. Na nadgarstku mamy metalową bransoletkę, której osobiście nie oceniam dobrze, ale Marlon Brando nosi je na tyle ciekawie, że w tym zestawie spełnia się w stu procentach.

Kosmetyki dla mężczyzn, męskie kosmetyki, kosmetyki dla faceta, higiena mężczyzny, jak dbać o higienę.

Kosmetyki dla mężczyzn, męskie kosmetyki, kosmetyki dla faceta, higiena mężczyzny, jak dbać o higienę.

oni.sh

Wszyscy stwierdzamy jednogłośnie – dbamy w jakiś sposób o swój wygląd zewnętrzny, o nasze włosy, buty, nasze ubrania, ich czystość czy wreszcie poprawne zestawienie. Jednak  jednocześnie ogromna ilość dramatycznie zapomina o czymś zdecydowanie ważniejszym niż wygląd zewnętrzny – o higienie. 

Marka oni.sh wydała kosmetyki specjalnie dla nas – dla mężczyzn, z którymi chciałbym byście i Wy się dokładnie zapoznali. Jest ich wyłącznie niezbędna ilość, bez wodotrysków, z której to ilości choćby część powinna znaleźć się w naszym posiadaniu. Szeroki asortyment tworzy bardzo trudne wybory, gdzie na półkach widzimy 20 żeli do mycia twarzy, czy 40 płynów do higieny intymnej. Tu jest odwrotnie, asortyment jest skonkretyzowany specjalnie dla nas co pozwala nam śmiało stwierdzić, że producent oferując dość wąski asortyment włożył w niego całe serce. Dodatkowo, nie oszukujmy się, nie lubimy jako faceci przebierać w setkach produktów do higieny, decydować czy lepszy taki, czy inny. Wolimy by to producent zadbał o nasz wybór. Tu tak się właśnie stało, producent zaoferował nam trzy produkty (antyperspirant, płyn do higieny intymnej, żel do mycia twarzy) i nie wymusza na nas zgłębiania fachowej wiedzy przy wyborach. Zerknijcie proszę na stronę oni.sh i zapoznajcie się z ich kosmetykami, jak nie dla siebie, to dla bliskich, dla rodziny czy prezent dla chłopaka od jego dziewczyny. Przyznam się też Wam po cichu, że większość przykładowo perfum jakie posiadam cechują się czarnym opakowaniem, więc równie czarne i matowe opakowania oni.sh idealnie trafiają w mój gust i…w łazience na pierwszy rzut oka widać co należy do mnie, a co do mojej piękniejszej, bardziej kolorowej połówki. W Polsce męskie kosmetyki są niestety zepchnięte na zdecydowanie dalszy tor niż powinny. A warto to zmienić, zobaczcie sami!

Kosmetyki dla mężczyzn, męskie kosmetyki, kosmetyki dla faceta, higiena mężczyzny, jak dbać o higienę.

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Styl aktorów, Styl Marlona Brando
5 z 33 ocen

    ADD YOUR COMMENT