Jak poprawić styl – 5 prostych trików!

Jak poprawić styl – 5 prostych trików! – Casualism Męska Moda Blog

Zmiana swojego wyglądu nie jest zbytnio wymagająca w kwestii innej, niż…zaangażowanie. Tylko tyle potrzeba, żeby prezentować się zdecydowanie lepiej. Wyglądać bardziej atrakcyjnie, zwracać na siebie uwagę i zmieniać na nasz temat zdanie otoczenia. Zaangażowanie pomaga tu drastycznie. Dzisiaj dowiecie się w dosłownie 5-ciu, prostych krokach, jak poprawić styl i poprawić swój wygląd zewnętrzny, a tym samym także charakter. Zmiana pewności siebie to bowiem kolejny, rewelacyjny aspekt dzisiejszego wpisu.

1. Popraw ciało!

Źródło – Jill Kathleen

Nawet wspaniale leżące ubrania czy genialne buty, bądź nakrycie głowy nie spełni swojego (wizualnego) zadania bez właściwej „oprawy”, w tym przypadku ciała. Niezależnie od tego, czy na ciuchy wydajesz miesięcznie 50,00 zł czy 5 000,00 zł, to Twoje ciało odgrywa tutaj kluczową rolę. Dobrze zbudowany mężczyzna będzie wyglądał w używanych ciuchach z lumpeksu zdecydowanie lepiej, niż opasły facet z trzema podbródkami w garniturze na miarę. To pewnik.

Bynajmniej nie mówię tu o staniu się kulturystą, tylko o prostym zadbaniu o swoje ciało. Wystarczy nieco schudnąć, gdy jesteś zbyt gruby lub przytyć, gdy Twoje ciało chowa się za znakiem drogowym. Różnica między ciałem gościa z atletyczną sylwetką, a po prostu szczupłą, jest w ubraniach zupełnie pomijalna. Jak poprawić swój styl? Schudnąć, lub przytyć 😉


2. Zadbaj o włosy

Źródło – BoredPanda.com

 

Włosy to wyróżnik każdego, zadbanego mężczyzny. W końcu znajdują się tuż nad naszą twarzą i zupełnie, ale to zupełnie zmieniają obraz faceta. Wybierz taką fryzurę, która dobrze dopełni Twój styl i wygląd oraz – co niemniej ważne – charakter. Wielu facetów idzie do fryzjera i prosi o najmodniejszą fryzurę i w efekcie zapewne taką otrzymuje. Niestety, jej wykonanie będzie tylko i wyłącznie lenistwem fryzjera. Włosy na głowie trzeba dopasować do prezencji, do naszego stylu i tego, co chcemy nimi osiągnąć. Dlatego też ja najlepiej czuję się i – zdaniem moim i całego otoczenia – także lepiej wyglądam, we włosach ściętych na 3 milimetry. To ten sweet spot w moim wydaniu.


3. Zadbaj o brodę.

Broda to coś jeszcze bardziej istotnego niż włosy. Siłą rzeczy broda i zarost znajdują się CENTRALNIE na twarzy i zupełnie zmieniają zdanie o danym mężczyźnie. Dobrze ją przytnij, idź do barbera i wyznacz linię brody oraz, gdy zachodzi potrzeba, także szyi. Pamiętaj, że broda z dziurami i pustymi miejscami wygląda bardzo, ale to bardzo nieestetycznie, a w oczach płci przeciwnej będzie służyć jako punkt bardzo minusowy i fizyczna słabość. Dlatego jeśli masz dziury w brodzie to albo z niej zrezygnuj na rzecz gołej twarzy lub innego rodzaju zarostu, albo użyj produktu BeardMe, swoją drogą genialnego. Zatuszujesz wszelkie dziury i zupełnie odmienisz na swój temat zdanie zarówno ludzi wokoło, jak i samego siebie. Ciekawostką będzie fakt, że produktem BeardMe zakrywam jedną dziurę w brodzie już od długiego czasu i nie wyobrażam sobie życia bez niego 😉 Zagęszczanie brody z BeardMe.

RECENZJA NA CASUALISM


4. Czuj się komfortowo!

 

Źródło – Tumblr.com

Najważniejszy dla większości osób, w tym kolegów oraz płci przeciwnej, jest nie wygląd zewnętrzny, a między innymi charakter oraz zachowanie. Wszelkie wybory jakie poczynisz MUSZĄ być w zgodzie z Twoim charakterem. Nie możesz się przebrać, nie możesz się czuć nieswojo w swoich włosach, brodzie, ubraniach i ciele. Musisz odczuć te wszystkie elementy jako prawdziwą część Ciebie i Twojej osobowości. Wielu ludzi błędnie myśli, że zmiana stylu i fizycznych cech zmienia także charakter. To w istocie prawda, lecz tylko w połowie, gdyż tyczy się głównie osób, które zmieniły swój styl na „akurat taki”, który odpowiada im wewnętrzne.

Gorzej jest, kiedy wyczytasz na niektórych Blogach, że musisz zacząć ubierać się elegancko i że w ostatecznym rozrachunku to jedyna droga do osiągnięcia największej atrakcyjności. To totalna bzdura, nie dajcie się na to nabrać. Każdy ma w tej materii zupełnie inne wymagania, a dostosowując się pod czyiś charakter możecie być praktycznie pewni porażki i żałosnego efektu końcowego. Będziecie czuć się przebrani i jak na widelcu. Będziecie zwracać uwagę na ludzi dookoła, będziecie stawiać niepewne kroki, a każdy wzrok innej osoby w Waszym kierunku będzie powodem do stresu i niepokoju. To tak, jakbyście dostali przymus ubrania się jak klaun. Czulibyście się podobnie. Zapewne znacie z własnego podwórka facetów, których wszyscy byli uwielbiani, a jednak nie byli zbytnio atrakcyjni? To kwestia pewności siebie i dobrych rozwiązań.

 


5. Zadbaj o styl

Tak jest. Ubrania dostały ostatnie miejsce i nie dzieje się to bez powodu. Ubrania to jedynie czubek góry lodowej i jeden z ostatnich elementów, świadczących o atrakcyjności danego mężczyzny. Jeśli nie Źródło - Pinterest.comwyróżniasz się paskudnym doborem ubrań i wyróżniającymi się na siłę elementami garderoby, to zapewne i tak – po spełnieniu powyższych punktów – zainteresujesz płeć przeciwną lub innych mężczyzn.

Musisz pamiętać o DOSKONAŁYM dopasowaniu. Tylko tyle i aż tyle. Styl formalny, smart-casual, typowy casual bądź streetwear, to jedynie style. Style, które mogą zainteresować jeden, konkretny przedział ludzi. W wąskich, woskowanych spodniach i Yeezy na stopach nie zainteresujesz kobiety w garsonce, ale młodą 16-tkę jak najbardziej. Jako dorosły mężczyzna w garniturze pociągniesz wzrok kobiety marzącej o męskiej ręce, ale już na domówce u licealistki będziesz co najwyżej wypytywany o najnowsze, coachingowe porady. Dopasuj ubrania do swojego wieku. Bardzo dobrze wybierz ich rozmiar.


Tak właśnie wygląda moje pięć, prostych rad do stania się lepszą wersją samego siebie. To zatem moje, subiektywne triki jak poprawić styl. Pamiętaj jednak, że to nie są rady zero-jedynkowe. Musisz je dostosować do samego siebie i wybrać takie elementy, które spełnią się tylko i wyłącznie w Twoim przypadku. To nie jest proste rozwiązanie zadania matematycznego, tylko ściąga z wzorem. Sam musisz zdecydować jak jej użyć i przeinaczyć na swoje własne, prawdziwe „ja”. Dlatego też podałem ogólnikowe ścieżki, a nie typowe rozwiązania. Dzięki takiemu podejściu możesz dokonać wyboru, który dobrze odzwierciedli Twoją osobowość, a nie osobowość autora. Z tego też powodu niektóre poradniki mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Uważaj na takie rady!

Adrian / The-Bigwig

Jak poprawić styl – 5 prostych trików! – Casualism Blog o Męskiej Modzie

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

3 Comments

  1. Kornelia Reply

    Dobre rady, jednak nie zawsze łatwo przychodzi, aby je zrealizować, a niestety bez szybkich efektów motywacja spada :< znam to z doświadczeń mojego mężczyzny (np. kwestia zagęszczenia zarostu).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *