Jesień i zima, KOLAŻ - Casualism Blog Moda Męska Jesień i zima, KOLAŻ - Casualism Blog Moda Męska

Jeden kolaż – Jesień i zima. Razem

Casualism Blog o Męskiej Modzie – Jeden kolaż – Jesień i zima. Razem

Dzisiaj jeden kolaż, który mam nadzieję rozwieje nieco wątpliwości. Otóż pokażę nim jak łatwo manipulować daną stylizacją i zdejmując jedną, raptem jedną warstwę osiągać ciekawą zmianę formalności, od formalności najwyżej, aż po smart. Zobaczcie sami.

 

 


Pierwsza faza, formalność.

Formalny zestaw stworzyłem poprzez beżowy płaszcz, który w tym sezonie słowem „modnym” nie można nazwać. Jest przemodny, wręcz ciężko znaleźć mi w myślach coś innego, z tak potężnym ciśnieniem. Jest ku temu świetny powód, otóż płaszcz w tej barwie jest genialny zarówno w skrajnej formalności, jak i skrajnej swobodzie. Kolor jest niemożliwie uniwersalny. Pięknie z beżem łączy się granat, więc zestaw uzupełniłem o ładne, granatowe spodnie wełniane z fakturą melanżu, dającego nieco „życia” tej stylizacji. Na stopach fajne buty w typie Chelsea w kolorze ciemniejszym od płaszcza i jednocześnie takim, który wspaniale łączy się z granatem. Na szyi zakrywający to co mamy pod spodem szary, minimalistyczny szalik z akcentem w postaci granatu na końcach i dokładnym, likwidującym widok wnętrza ubioru wiązaniem. Cały zestaw jest dla obserwujących nas ludzi skrajnie formalny. Ale…

 

Druga faza, smart casual.

…zdejmując płaszcz oczom ukazuje się wnętrze z równie modną teraz bluzą w typie vintage od Calvina Kleina w kolorze szarości z typowym dla tej marki i fasonu nadrukiem. Przekładamy także na drugą stronę szalik, który z drugiej strony poprzez nadruk typowy dla firmy Tommy Hilfiger jeszcze mocniej odformalnia nasz zestaw. Szalik także warto zarzucić w miejsce dokładnego zawiązania. Mam oczywiście nadzieję, że szalik można założyć tak, by litera H się schowała, więc nie miejcie tego za pewnik, a raczej jako pomysł.  Spodnie i buty w tym momencie tracą nieco formalności dając nam stylizację w ciekawym, bardzo „na czasie” wydźwięku łączenia rzeczy formalnych z nieformalnymi.

 

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Blog Moda Męska

Jeden kolaż – Jesień i zima. Razem
2.2 z 5 ocen

    ADD YOUR COMMENT