Kamizelka skórzana

Casualism – Męska Moda Blog – Kamizelka skórzana

Pamiętacie jak w poprzednim wpisie wspominałem, że mam zamiar pokazać Wam w ramach stylizacji coś rockowego? Otóż dzisiaj pokazuję. Z grubej rury, z rozmachem i dużą niespodzianką…

1 2

Mimo pewnych oporów zacząłem przychylniejszym okiem patrzeć na męskie kamizelki, a już najchętniej – na skórzane wersje. Jak wiemy nie ma chyba rzeczy, którą aż tak ciężko znaleźć w sklepach, szczególnie z naturalnej skóry. Tak więc z pomocą przyszły moje dłonie, maszyna i chęci do DIY. Jak więc widzimy na samej górze mam kamizelkę, ale co wprawniejsze oko zauważy, że to…ogołocona z rękawów kurtka skórzana z TEGO wpisu…

3 4 5

Ciężko nazwać to nawet przeróbką, to raczej skrajna zmiana prezentacji danej części garderoby, ot – zmiana życiowa. Jestem z przeróbki bardzo zadowolony i tylko gdyby maszyna lepiej radziła sobie ze zrolowanymi warstwami skóry byłoby mi łatwiej szyć. Bez przekleństw, bez nerwów i tony kawy w żołądku. Ale kawę lubię, więc żołądek pełen radości.

6 7

Teraz kamizelka, kiedyś kurtka, leży na mnie fajnie, a ja czuję się w niej niezwykle dobrze, aż takiego efektu się nie spodziewałem. Mierzyłem ją przed usunięciem rękawów dobre kilka razy i w każdym kolejnym pogłębiały mi się odczucia ich nieco zbyt krótkich. Czy to było myślenie życzeniowe dużej chęci przeróbki, czy też poparte faktem – tego nie wiem, wiem natomiast, że decyzja o usunięciu rękawów była szybka i nieodwracalna w skutkach. Tak więc reasumując, rękawy odciąłem likwidując szew łączący je z torsem kurtki, później zaś zrolowałem materiał i przeszyłem tworząc dobrze wyglądające obrzeża. Aż tyle i tylko tyle.

8 9

Pod spodem koszula z ciemnoszarego jeansu, która to wprost idealnie wpisuje się w zasady rządzące stylem rockowym.

11

Na nogach z kolei czarne, totalnie minimalistyczne jeansy w wąskim fasonie, które przy stylu prezentowanym dzisiaj są absolutnym wymogiem. Nie ma co nad ich tematem się rozwodzić, bo uwierzcie mi, ale żywcem nie ma jak.

12

Stopy to białe Converse, których nie potrafię zużyć na tyle by na ich płótnie i gumie stworzył się miłe dla oka efekty znoszenia. Nie używam danej pary zbyt często i winą obarczam właśnie częstotliwość użytkowania. Podczas wiosennych dni mam zamiar korzystać z Conversów naprawdę często zapewniając im nieco tego „naturalnego zużycia”.

Kamizelka – Nou Nejm, Podobną ciężko dostać…

KoszulaJack&Jones

JeansyPodobne

ButyConverse All Star High Top

13

 

The-Bigwig

Casualism – Męska Moda Blog

Kamizelka skórzana
5 z 18 ocen

    ADD YOUR COMMENT