Klawiatury komputerowe – jak przygotować się do zakupu?

Klawiatury komputerowe – jak przygotować się do zakupu?

Wybór klawiatury komputerowej na pewno nie należy do zadań łatwych. Na rynku mamy dostępnych niezliczenie wiele modeli charakteryzujących się odmiennymi możliwościami i funkcjami. A jak pokazuje praktyka, od podjętego wyboru nie zależy jedynie funkcjonalność urządzenia, ale i nasza wygoda. Nie czekaj więc i już teraz dowiedz się, jaki rodzaj klawiatury wybrać…

Wpis sponsorowany

  1. Jakie są rodzaje klawiatur do komputera?
  2. Technologia wciskania klawiszy w klawiaturze – jaką wybrać?
  3. Główne cechy, które powinna spełnić dobra klawiatura do komputera.
  4. Wybór klawiatury ze względu na jej przeznaczenie – na co zwrócić uwagę?

 

Rozwój technologii, jaki nastąpił w ciągu ostatnich dekad, jest wręcz niewyobrażalny. Producenci szeroko pojętego sprzętu komputerowego, w tym akcesoriów, dostarczają nam wiele urządzeń wysokiej jakości. Nic więc dziwnego, że jednocześnie wiąże się to ze swojego rodzaju poczuciem zagubienia i niezdecydowaniem. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o klawiatury komputerowe, które powszechnie wykorzystujemy każdego dnia.

Jakie są rodzaje klawiatur do komputera?

Wybierając klawiaturę do komputera, w pierwszej kolejności powinniśmy określić cel, w jakim będziemy ją wykorzystywać. Czy ma nam służyć głównie do pracy – pisania – czy jednak planujemy czas spędzony przy komputerze poświęcić grom wideo? A może też jesteśmy okazjonalnymi użytkownikami i od zakupionego sprzętu nie będziemy wymagali zbyt wiele? Wszystko to ma znaczenie i sprawi, że odpowiednia dla nas okaże się klawiatura mechaniczna bądź membranowa. Co więcej, dostępne są także klawiatury mechaniczno-optyczne, które w szczególności docenią gracze.

To jednak nie wszystko, o czym musimy pamiętać. Na rynku dostępna jest zarówno klawiatura bezprzewodowa, jak i klawiatura przewodowa. I ten wybór może się okazać istotny, zaważając na finalnym zadowoleniu. Co ważne, klawiatury bezprzewodowe są niezwykle wygodne, nieograniczone długością kabla, który niejednokrotnie zawadza na biurku. Nowoczesne klawiatury bezprzewodowe działają bardzo płynnie, a także bez opóźnień. Z kolei klasyczna przewodowa klawiatura komputerowa jest wyborem na pewno tańszym, lecz też w zupełności satysfakcjonującym dla sporej ilości użytkowników. Modele od renomowanych producentów posłużą nam przez całe lata.

Przeczytaj koniecznie ->  Najlepsze salony depilacji - przykładowa oferta

Technologia wciskania klawiszy w klawiaturze – jaką wybrać

Jak zostało wspomniane, na dzisiejszym rynku najczęściej spotkamy klawiatury mechaniczne, membranowe oraz mechaniczno-optyczne. I choć mechaniczne mogą się nam (prawidłowo) kojarzyć z początkiem historii sprzętu komputerowego, należy pamiętać o ich wyjątkowych właściwościach. Są bardzo wytrzymałe i długotrwałe (szczególnie przełączniki czerwone Cherry MX Red), możemy na nich pracować przez bardzo długi czas. Jednakże niektórym osobom przeszkadzać będzie ich stosunkowo głośna praca. Z kolei klawiatury membranowe są urządzeniami cichymi, niedrogimi, acz znacznie mniej wytrzymałymi. Mechaniczno-optyczna to prawdziwa klawiatura gamingowa, niejednokrotnie wzbogacana oryginalnym designem, w tym podświetleniem. Dzięki temu, iż do wciskania przycisków używamy niedużo siły, jej żywotność jest jeszcze większa.

Niezależnie na jaki typ klawiatury się zdecydujemy, musimy być pewni, że spełni ona wszystkie nasze oczekiwania. Co więcej, przy wyborze klawiatury do komputera pomoże szeroki do nich dostęp, który znajdziemy w sklepie: https://www.neonet.pl/akcesoria-komputerowe/klawiatury.html.

Główne cechy, które powinna spełnić dobra klawiatura do komputera

Jak zostało wspomniane, klawiatury komputerowe muszą być dopasowane pod użytkownika. Tyczy się to również ich rozmiaru – bezprzewodowa klawiatura bardzo często jest także mobilnym urządzeniem, które wykorzystujemy do połączenia z wieloma urządzeniami. Chcąc więc zmniejszyć jej rozmiar, producenci usuwają klawisze numeryczne. Te jednak część użytkowników bardzo sobie ceni. W takich przypadkach można wyposażyć się w dodatkowe akcesorium, którym jest klawiatura numeryczna. Co więcej, klawiatury wykorzystujące łączność bluetooth pozwalają na połączenie się z takimi urządzeniami jak tablet czy też smarTV.

Z kolei, jeśli decydujemy się na klawiaturę z przyciskami mechanicznymi, warto skupić się na ich przełącznikach. Szczególnie polecanymi są między innymi brązowe Cherry MX Brown, Cherry MX LP Speed, Cherry MX Silver czy też Cherry MX Blue.

Wybór klawiatury ze względu na jej przeznaczenie – na co zwrócić uwagę?

Szukając odpowiedzi na pytanie, jaka klawiatura będzie dla nas odpowiednia, nie zapominajmy o jej głównym przeznaczeniu. Jest to szczególnie ważne, gdyż niezwykle łatwo jest pokusić się na sprzęt, którego możliwości w praktyce po prostu nie wykorzystamy. Uważając się więc za podstawowego użytkownika, prosta klawiatura USB będzie w zupełności wystarczająca. Nie przepłacimy, jak i nie zużyjemy jej zbyt szybko. Z kolei dużo pracując na komputerze bądź grając w gry, nie warto oszczędzać, gdyż według wszelkiego prawdopodobieństwa zakup nowej klawiatury do komputera będziemy musieli szybko powtórzyć

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *