Koszulka pod koszulę ? - Casualism Blog Moda Męska Koszulka pod koszulę ? - Casualism Blog Moda Męska

Koszulka pod koszulę?

Casualism – Blog Moda Męska – Koszulka pod koszulę

Odwieczny problem, stale żyjący w naszych głowach przy okazjonalnym ubieraniu się w koszulę elegancką – bądź nie. Czy koszulka pod koszulę to pomysł dobry? Cóż, dzisiaj postaram się Wam odpowiedzieć na to pytanie ale uprzedzam – rozwiązania nie będzie bo takowe zależy wyłącznie od naszych preferencji. Jednocześnie Was zadowolę – bo oba wyjścia są poprawne i ani jedno nie jest pozbawione sensu.

sloanemen.com

sloanemen.com

Lepiej z?

Koszulka pod koszulą ma wiele zalet, wśród których wymienię najważniejsze i na nich się skupimy omawiając kolejne punkty

– Koszulka zaabsorbuje pot. Zgadza się w pełnej rozciągłości. Nie istnieje fizyczna możliwość by fakt ten nie zaistniał. Materiał z jakiego wykonana jest koszulka powinien wchłonąć pot nie pozwalając mu wyjść poza samą koszulkę i na wierzchniej koszuli stworzyć nieciekawie prezentujące się plamy.

– Zablokuje nieestetyczne owłosienie, np. rejonu pleców. Oczywisty fakt jest taki, że dodatkowa warstwa materiału spowoduje przykrycie nieciekawie wyglądających części naszego ciała, mam tu na myśli zarówno włosy, widoczne szczególnie przy bardzo cienkich koszulach, a także ciemne defekty skórne

– Koszulka parując „odprowadzi” z siebie pot chłodząc nasze ciało. Działa to w dość subtelny sposób, ale jest to warte odnotowania.

collectedthreads.com

collectedthreads.com

A wady?

– Koszulka może być widoczna, a to jest wada nie do zaakceptowania. Wystające białe ramiączka spod jasnej koszuli to niezwykle nieestetyczny widok dla obserwującego nas oka. Jest to widoczne przy wizytowych koszulach i tak stosunkowo rzadko, głównie ze względu na fakt, że marynarkę nieczęsto ściągamy z pleców mając na sobie elegancką koszulę.

– Koszulka blokuje dopływ powietrza. To, niestety – jest absolutny fakt i ta rzecz całkowicie równoważy zaletę absorpcji potu. Niestety dodatkowa warstwa materiału przykładowo w lecie nie da korzyści w postaci odczuwania chłodu, a wręcz stworzy dodatkową barierę dla właściwej wymiany cieplnej.

– Ciężko znaleźć właściwą koszulkę – co jest faktem trudnym do obalenia i znalezienie takiej, dobrej do użytku jako „podkoszulek” jest cięższe niż może się wydawać mimo zatrzęsienia ich wyboru wśród sklepów z odzieżą.

– Samo odparowanie potu co w efekcie (hipotetycznie) schłodzi nasze ciało również jest jak dla mnie – jedną, wielką wadą. Uczucie naszego ciała oklejonego przez mokry ręcznik nie może być przyjemne.

collectedthreads.com

collectedthreads.com

Innymi słowy – wszystko zależy od noszącego i chęci przytłumienia wad. Podkoszulek polecam dla osób dotkniętych przypadłością mocnej potliwości (hiperhydroza i jej odmiany) bo dla nich taka koszulka jest wybawieniem przed pojawieniem się na zewnętrznej warstwie przykrych plam dyskwalifikujących noszącego w wielu kręgach. Osoby, które pocą się bardzo okazjonalnie – wręcz tylko na siłowni – nie powinny nosić podkoszulka z powodów innych niż owłosienie czy chęć przykrycia znamion i defektów skórnych. Takie osoby nie odnotują ani jednej zalety posiadania pod koszulą podkoszulka.

sloanemen.com

sloanemen.com

Jaką koszulkę?

Tutaj warto poświęcić cały akapit i jasno wyjaśnić Wam jakimi pobudkami należy kierować się przy wyborze koszulki tego typu.

– Zdecydowanie najlepiej rozejrzeć się za podkoszulką z rękawkami. Bezrękawniki chcąc nie chcąc będą widoczne w dość znacznym stopniu

– Musi być cienka jako całość! Wszelkie szwy nie mogą być grube, by spod koszuli nie wystawały „buły” zrolowanego maszynowo materiału. Mocno widoczne jest to np. właśnie na ramiączkach tanich żonobijek, które wbrew obiegowej opinii nie nadają się absolutnie na noszenie „pod koszulą”.

– Najlepiej gdy kolor będzie zbliżony do naszego ciała. Tutaj niestety dobijamy do pierwszego portu ciężkiej dostępności – koszulki takie są naprawdę rzadko spotykane w sklepach i górują szarości i biele, a najlepszym kolorem jest ten cielisty – który poniekąd tanim kosztem możemy zrobić sami korzystając z mocnego naparu herbaty, do którego na 15 minut wkładamy naszą białą koszulkę. Efektu długotrwałego nie umiem przewidzieć – nie próbowałem

– Koszulka musi być wykonana z materiału naturalnego, który sam w sobie nie spowoduje w naszym ciele wzmożonej potliwości

– Musi mieć właściwe wycięcie, więc wyroby ze zbyt wąskim wykrojem szyi są złe – bo będzie je widać przy cienkiej koszuli. Najlepiej gdy posiada wycięcie typu „V”, więc w szpic.

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Koszulka pod koszulę?
3.67 z 9 ocen

    ADD YOUR COMMENT