Krótki wpis – kto wygrał KONKURS, maszynkę do strzyżenia?!

Krótki wpis – kto wygrał KONKURS, maszynkę do strzyżenia?!

Rozstrzygnięcie konkursów to dla mnie temat niezwykle ciężki i ZAWSZE, ale to absolutnie ZAWSZE dokonany z poświęceniem. Nienawidzę odrzucać odpowiedzi, nie cierpię niszczenia szans i marzeń moich czytelników. Ale czasami w naszych życiach są chwile, które nie chcemy by nastąpiły, ale są jednak miłe choćby dla jednej, mam nadzieję bardzo zadowolonej ze stanu rzeczy osoby. Dzisiaj rozwiązujemy – kto wygrał konkurs, maszynkę do strzyżenia?!

Wpis sponsorowany

WPIS Z KONKURSEM TUTAJ

Zgłoszeń było paręnaście co oceniam jako wysoką frekwencję patrząc na motyw przewodni Bloga i nagrodę, która z motywem przewodnim jest słabo spokrewniona. Konkursy, w których do wygrania są nagrody ściśle związane z tematyką serwisu na którym się znajduje zdecydowanie bardziej obfituje w odpowiedzi. Więc na samym wstępie wszystkim szczerze dziękuję za to, że jesteście ze mną i naprawdę chcecie wygrać, co widziałem po każdej jednej odpowiedzi. Fakt jest taki, że większość z Was POWINNA otrzymać nagrodę i odrzucanie odpowiedzi polegało na opiniowaniu ich „świetna!”, ale tamta odpowiedź jednak „świetniejsza”. Najłatwiejszym wyborem jest zawsze wyszukanie odpowiedzi, która zmiażdżyła konkurencję, która w jakiś sposób aż tak się wyróżniła, że jej wybór był podyktowany wręcz instynktem i podświadomością. Tutaj – tak nie było. Zachowaliście wszyscy wysoki poziom i wybór nie odzwierciedla pozycji w rankingu.

Co oceniałem patrząc na Waszą odpowiedź? Mój „klucz” rozdawania Wam punktacji zawsze jest ukryty i osobiście lubię pomagać sobie właśnie takim kluczem. Otóż patrzyłem na – potrzebę posiadania maszynki, co było oczywistą odpowiedzią dającą najwięcej punktów. Druga sprawa – chęci i ambicje, więc jak bardzo tejże osobie na takiej maszynce zależy co łatwo wykryć przez bardzo dokładne podejście do tematu. Trzecia zaś – subiektywna chęć obdarowania właśnie TEJ osoby.

Przeczytaj koniecznie ->  Luźna propozycja - co powiecie na współtworzenie Bloga? Luźny pomysł

Radek

Po spróbowaniu niemalże wszystkich najpopularniejszych męskich fryzur, stwierdzam że nie ma nic lepszego od praktyczności i wygody wynikającej z jak najkrótszego owłosienia 🙂 dlatego idąc śladem jednego z moich największych autorytetów – Jonathana Ive’a – postanowiłem że zacznę się golić na łyso. Ma to same plusy – spora oszczędność na szamponie i fryzjerze – i brak spowiadania się z największych sekretów temu drugiemu 😉 a także możliwość wyeksponowania dwutygodniowego zarostu, który znacznie lepiej prezentuje się pozbawiony konkurencji na górze. Zarówno do łysości , jak i do utrzymania „dwutygodniowości” zarostu konkursowa maszynka przydałaby się wręcz koncertowo.
Pomimo mojego przekonania, że nie trzeba szukać jednego stylu i być mu oddanym przez całe życie, a należy bawić się i eksperymentować, moja garderoba musi spełniać kilka kryteriów – ubrania muszą być świetnie skrojone, wysokiej jakości i wygodne. Świetnie jeśli mają status odzieży kultowej (jak granatowe Levisy czy białe Superstary). Na codzień łączę prostą formę (czarne basicowe t-shirty, białe koszule, koszulki polo, kolorowe chinosy) z elementami kultowego vintage’u (Superstary w wersji całkowicie białej, miodowe Timberlandy 6 Inch, flanelowe koszule, jeansy z przetarciami). Brak mi jednak klasycznych loafersów w najprostszej możliwej formie – właśnie dlatego wybieram te buty. Piękno wynikające z braku zbędnych szczegółów, świetna jakość – czego chcieć więcej?

Chyba tylko maszynki… 🙂


 

Zwycięzca osiągnął pierwsze miejsce stosując kilka „trików” które wyciągnąłem z powyższej wypowiedzi. Po pierwsze – z pewnością maszynka się przyda tak bardzo jak tylko jest w stanie, więc praktyczność tego przedmiotu zostanie wykorzystana najlepiej jak się da. Radek wykorzysta jej możliwości zarówno do golenia głowy na krótko, jak i do podgalania brody. Po drugie – z tego komentarza płynie także dodatkowe, niezauważone przez większość przesłanie – akceptacja i chęć komfortu. Wielu ludzi mimo bardzo dużych trudności w ułożeniu fryzur, mimo bardzo słabych genów do dobrych włosów i wreszcie – mimo nawet lekkiego łysienia nie są w stanie zrezygnować z wymyślnych fryzur. Zalewają nas zdjęcia wystylizowanych do granic możliwości mężczyzn z okładek najlepszych gazet i mimowolnie i usilnie dążymy by być takimi jak oni. Jest w tym jednakże duża pułapka – ci mężczyźni mogą mieć nie tylko świetne geny, ale także kilka głębszych dawek Photoshopa, czy kilku fryzjerów na planie zdjęciowym. Wielu z nas mimo atakujących zewsząd męskich fryzur powinna zdecydować się na zgolenie włosów i wypróbowanie czegoś, co bardziej nam odpowiada zarówno praktycznie dla samego siebie (nie muszę układać włosów!)  jak i wizualnie (włosy krótkie wyglądają neutralnie, a włosy źle ułożone – wyglądają źle), a dodatkowo wielu z nas wygląda w krótkich włosach zdecydowanie lepiej, bardziej męsko. Ponadto Radek opisał styl, który osobiście cenię wysoko – czerpanie wzorców z przeszłości i rzeczy skrajnie legendarnych, to zazwyczaj droga, która nigdy nie wyprowadzi nas na manowce i warto sobie ją obrać jako pierwszą po zapoznaniu się z tematem męskiego ubioru.

Przeczytaj koniecznie ->  TAILOR STORE - Rozwiązanie konkursu!

Ze zwycięzcą skontaktuję się mailowo już jutro po ustalenie szczegółów 🙂

Reasumując, gratulujmy wszyscy Radkowi bo spisał się na medal akceptując swoją osobę i olewając tłum a mnie żałujcie, bo tak się natrudziłem z wyborem najlepszej odpowiedzi, że ciężko Wam sobie to wyobrazić. Na szczęście mimo wszystko mam to już za sobą i zwycięzcy szczerze gratuluję i życzę udanego użytkowania maszynki!

Adrian / The-Bigwig

Krótki wpis – kto wygrał KONKURS, maszynkę do strzyżenia?!

Krótki wpis – kto wygrał KONKURS, maszynkę do strzyżenia?!
4.9 z 17 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

3 Comments

  1. Lawerence Beier Reply

    Gratulujemy i zapraszamy na kolejny konkurs. Przekonajcie sie do kogo nastepnym razem usmiechnie sie szczescie. Moze wlasnie do Was?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *