Marynarka z łatami

Casualism Blog Moda Męska – Marynarka z łatami

Oj, dzisiaj skrajne przeciwieństwo mojego stylu, ale powiem Wam z ręką na sercu, że w tym zestawieniu czułem się wprost rewelacyjnie. Człowiek miewa chwile, gdy woli wskoczyć w ubranie, którego od dawna nie miał na sobie. Takie momenty zdarzają się i tak stosunkowo rzadko, ale jeśli już się trafią – to zbierają bardzo pozytywne żniwo. Jeans na jeansie. Brzmi karkołomnie?

1 2

Marynarka, którą na mnie widzicie kupiłem w Asos, a ten dzień był jej pierwszym na dworze po wielu miesiącach leżakowania. Przez nabór masy stała się nieco bardziej opięta, ale w dalszym ciągu akceptowalna i choć może stwarzać różne wrażenia – to jest cholernie wygodna. Nie wiem czy zasługą jest splot, czy brak podszewki i wypełnień – jest po prostu wygodna niczym sweter. Sam w ubraniach szukam zwykle jak największej dawki komfortu, ale takiego, który nie odbierze tej rzeczy mocnego dopasowania. Ta marynarka, mimo absolutnego braku dodatków elastycznych jest właśnie takim wyrobem. Wygodnym, komfortowym, ale i cholernie mocno dopasowanym.

3 4

Pod spodem koszula chambray, czyli koszula wykonana z materiału przypominającego jeans, aczkolwiek jest od niego o wiele cieńsza. Sprawdza się idealnie w bardziej swobodnych zestawieniach, jak to które mam na sobie dzisiaj. Kolor, faktura – wszystko idealnie trafia w to zestawienie, choć i przy niej odczuwam pewnego rodzaju opiętość.

5 6

Na nogach jeansy. Zwykłe, ciemne, bardzo klasyczne choć i mocno wąskie, bo generalnie taki fason uważam, ze przy mojej sylwetce sprawdza się najlepiej. Tutaj, analogicznie do marynarki – również mam sporo komfortu, ale w przeciwieństwie do niej w materiale mamy nieco elastanu. To jest powód, dla którego chodzenie w tych spodniach jest wygodniejsze niż w szerszych 511 od Levi’sa.

Przeczytaj koniecznie ->  Rugby's my addiction...#3 + Critter pants combo!

7

Stopy z kolei to patynowane loafersy z Zary, które wraz z marynarką w tym roku dostały swój pierwszy, dziewiczy rejs. Przez grubą skarpetkę nie były co prawda zbyt wygodne, ale dzięki temu nie były również za chłodne.

9 10 11

Jak widzimy połączenie dwóch jeansowych elementów jest możliwe. Jest tu jedna, generalna zasada mówiąca o takim połączeniu. Rzeczy, które do niego użyjemy wykonane muszą być z jeansu o zupełnie różnych kolorach. Połączenie jeansowych spodni i przykładowo katany w odcieniach identycznych stworzyłoby niezwykle brzydki efekt (z ang. Canadian tuxedo). Drugą zasadą, wedle mojej opinii jest zastosowanie tego materiału, ale również w różnych gramaturach, nie tylko kolorze. Gruby materiał spodni jeansowych w ciemnym granacie i cienka koszula w jasnym błękicie – to połączenie gryźć się nie powinno. Odwrotnie, oczywiście w kwestii kolorów, również.

12

 

Marynarka – ASOS, Podobna

Koszula – Lee Cooper, Podobna

Spodnie – H&M, Podobne

Loafersy – Zara

 

 

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual Blog

 

Marynarka z łatami
5 z 22 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

25 Comments

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Dzięki! Koszula to majstersztyk, do tej pory nie znalazłem jej następczyni.

 1. tom______i Reply

  Moje spostrzerzenia. Fajna próba połączenia. Jak dla mnie, In plus marynarka. In minus skarpety

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Dzięki za dobre słowo. Skarpety są maksymalnie proste, bez udziwnień. Mogłyby pasować tu przykładowo żebrowane, granatowe, garniturowe skarpetki, ale nie pasowały mi grubością obok jeansu.

   1. Rafał Reply

    Bigi Łigi a możesz mi powiedzieć gdzie takową zdobyłeś? Bo takiej szukam ale bez skutku 🙁

 2. Damian Reply

  Pokuszę się o wskazówkę apropo wspominanej przez Ciebie katany. Zajęło mi mnóstwo czasu znalezienie tej idealnej (pod względem dopasowania) i ostatecznie wybór padł na model Slim Trucker od Levis’a -mamy podobne sylwetki więc Gdybyś szukał dla Siebie to ta powinna być perfekcyjna. Pozdrawiam i czekam na kolejne wpisy 🙂

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Ciekawy namiar, dzięki. Pewnie na wiosnę będę szukał jakiegoś okrycia to może pokuszę się o Slim Truckera. Za granicą bardzo chwalą tę kurtkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *