Marynarka z łatami

Casualism Blog Moda Męska – Marynarka z łatami

Oj, dzisiaj skrajne przeciwieństwo mojego stylu, ale powiem Wam z ręką na sercu, że w tym zestawieniu czułem się wprost rewelacyjnie. Człowiek miewa chwile, gdy woli wskoczyć w ubranie, którego od dawna nie miał na sobie. Takie momenty zdarzają się i tak stosunkowo rzadko, ale jeśli już się trafią – to zbierają bardzo pozytywne żniwo. Jeans na jeansie. Brzmi karkołomnie?

1 2

Marynarka, którą na mnie widzicie kupiłem w Asos, a ten dzień był jej pierwszym na dworze po wielu miesiącach leżakowania. Przez nabór masy stała się nieco bardziej opięta, ale w dalszym ciągu akceptowalna i choć może stwarzać różne wrażenia – to jest cholernie wygodna. Nie wiem czy zasługą jest splot, czy brak podszewki i wypełnień – jest po prostu wygodna niczym sweter. Sam w ubraniach szukam zwykle jak największej dawki komfortu, ale takiego, który nie odbierze tej rzeczy mocnego dopasowania. Ta marynarka, mimo absolutnego braku dodatków elastycznych jest właśnie takim wyrobem. Wygodnym, komfortowym, ale i cholernie mocno dopasowanym.

3 4

Pod spodem koszula chambray, czyli koszula wykonana z materiału przypominającego jeans, aczkolwiek jest od niego o wiele cieńsza. Sprawdza się idealnie w bardziej swobodnych zestawieniach, jak to które mam na sobie dzisiaj. Kolor, faktura – wszystko idealnie trafia w to zestawienie, choć i przy niej odczuwam pewnego rodzaju opiętość.

5 6

Na nogach jeansy. Zwykłe, ciemne, bardzo klasyczne choć i mocno wąskie, bo generalnie taki fason uważam, ze przy mojej sylwetce sprawdza się najlepiej. Tutaj, analogicznie do marynarki – również mam sporo komfortu, ale w przeciwieństwie do niej w materiale mamy nieco elastanu. To jest powód, dla którego chodzenie w tych spodniach jest wygodniejsze niż w szerszych 511 od Levi’sa.

7

Stopy z kolei to patynowane loafersy z Zary, które wraz z marynarką w tym roku dostały swój pierwszy, dziewiczy rejs. Przez grubą skarpetkę nie były co prawda zbyt wygodne, ale dzięki temu nie były również za chłodne.

9 10 11

Jak widzimy połączenie dwóch jeansowych elementów jest możliwe. Jest tu jedna, generalna zasada mówiąca o takim połączeniu. Rzeczy, które do niego użyjemy wykonane muszą być z jeansu o zupełnie różnych kolorach. Połączenie jeansowych spodni i przykładowo katany w odcieniach identycznych stworzyłoby niezwykle brzydki efekt (z ang. Canadian tuxedo). Drugą zasadą, wedle mojej opinii jest zastosowanie tego materiału, ale również w różnych gramaturach, nie tylko kolorze. Gruby materiał spodni jeansowych w ciemnym granacie i cienka koszula w jasnym błękicie – to połączenie gryźć się nie powinno. Odwrotnie, oczywiście w kwestii kolorów, również.

12

 

Marynarka – ASOS, Podobna

Koszula – Lee Cooper, Podobna

Spodnie – H&M, Podobne

Loafersy – Zara

 

 

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual Blog

 

Marynarka z łatami
5 z 22 ocen

    ADD YOUR COMMENT