Najpopularniejsze składniki w męskich kosmetykach do stylizacji włosów

Zazwyczaj posiadamy szeroką wiedzę na temat korzyści, jakie przynoszą różnego typu kosmetyki do stylizacji, które niejednokrotnie wspomagają także pielęgnację włosów, poprawiając ich kondycję i zapewniając zdrowy wygląd. Czy jednak zastanawiamy się, z czego te właściwości wynikają? Otóż sprawcą korzystnych działań kosmetyków stylizacyjnych na włosy są zawarte w nich substancje aktywne stosowane w kosmetyce. Jakie to składniki i za co odpowiadają w kosmetykach do stylizacji włosów? Wyjaśniamy!

Wpis sponsorowany

Oleje roślinne

Oleje roślinne są coraz popularniejszymi składnikami kosmetyków do włosów dla mężczyzn, także produktów do stylizacji włosów, ze względu na swoje naturalne właściwości pielęgnacyjne i zdolność do nadawania włosom zdrowego połysku. Najpopularniejszymi z nich są olej arganowy, olej kokosowy, olej jojoba czy olej z awokado –  bogate w składniki odżywcze, takie jak kwasy tłuszczowe, witaminy i przeciwutleniacze. Te składniki kosmetyków do włosów pomagają w nawilżaniu i odżywianiu włosów, co jest istotne szczególnie przy częstym używaniu kosmetyków do stylizacji, które mogą wysuszać włosy. Poza tym oleje roślinne mają właściwości ochronne i wzmacniające, a to może pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom włosów spowodowanym np. suszeniem, stylizacją czy działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Dzięki zawartości substancji aktywnych w kosmetykach, w postaci olejów pochodzenia naturalnego, męskie kosmetyki do stylizacji włosów mogą nie tylko nadać fryzurze pożądany kształt i wykończenie, ale także chronić i pielęgnować włosy. Oleje roślinne w męskich kosmetykach do stylizacji włosów są coraz bardziej popularne, nie tylko ze względu na ich naturalne pochodzenie, ale także właśnie ze względu na ich skuteczność i wszechstronność.

Ekstrakty roślinne, witaminy i inne składniki pielęgnujące

To kolejna liczna grupa mająca swoich przedstawicieli w markowych preparatach do męskiej stylizacji włosów. Takim składem kosmetyków do włosów i ich stylizacji u mężczyzn mogą poszczycić się najbardziej znane marki w tej branży, jak np. kosmetyki Reuzel, w których to w pomadach do włosów, jak np. włóknistej pomadzie na bazie wody Clay Matte znalazły się m.in. działający przeciwzapalnie ekstrakt z oczaru wirginijskiego, ekstrakt z rozmarynu o właściwościach antybakteryjnych i antyseptycznych. Z kolei wyciąg z pokrzywy zapobiega wypadaniu włosów, a wyciąg ze skrzypu polnego ma działanie antyoksydacyjne. Dopełnieniem składu kosmetyków do włosówwitaminy jako substancje aktywne stosowane w kosmetykach, a w szczególności witamina E, która jest silnym przeciwutleniaczem. Znajdziemy w tym kosmetyku także poprawiającą elastyczność włosów komosę ryżową, a także wpływający regenerująco i nawilżająco na włosy aloes.

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *