Nick Wooster – ikona ekstrawagancji? Opis i album

Casualism – Moda Męska Blog – Nick Wooster

Legendarne osobowości w świecie mody stale się zmieniają. Co chwilę ustępują pola nowym, przechodząc do kanonu piękna przeszłości. Moda ciągle się zmienia, ciągle projektanci dyktują nam co mamy nosić, jak mamy nosić i z czym mamy to łączyć. Większość ludzi, którzy nie widzą piękna w swoim własnym poczuciu stylu, zdaje się na zmysł rzeczonych projektantów, którzy w większości nowe kolekcje tworzą wyłącznie w celach biznesowych. Nie ma w tym idei wyższej. Istnieje na szczęście (niejedna) osoba stale łamiąca reguły i taka, która już na stałe zapisze się na kartach może nie historii, ale w pamięci ludzi zainteresowanych ubiorem na pewno. To Nick Wooster.

tumblr.com - Tatuaże!

tumblr.com – Tatuaże!

Hyperbeast - Mieszkanie Nicka

Hyperbeast – Mieszkanie Nicka

Nicka Woostera zna pewnie każdy z Was. Nie ma sensu prawić tu biografii, przytaczać młodzieńcze lata czy ogólnie opisywać charakter Nicka, bądź jego kulinarne upodobania. Skupmy się na ubiorze, na poczuciu estetyki i stylu. Choć najważniejsze – obejrzyjmy zdjęcia we wpisie oraz te umieszczone w albumie.

Tumblr.com

Tumblr.com

Tumblr.com - Nie wiem czy to koszula, czy marynarka, ale Nick dobrze to uniósł

Tumblr.com – Nie wiem czy to koszula, czy marynarka, ale Nick dobrze to uniósł

Jak się Nick ubiera?

Bardzo…ciężko. Styl, który prezentuje jest absolutnie nieosiągalny dla każdego i dzięki temu jest niezwykle chętnie oglądany przez zainteresowanych ubiorem ludzi. Bawi się fakturami, markami i fasonami. Wszelkie elementy, które my odczuwamy jako naturalne – on przeinacza dając im nowe życie. Kilka spraw mu w tym pomaga. Piękne, choć niestety kolorowe tatuaże na całych rękach. Do tego zwykle tzw. „handlebar” pod nosem, oraz całkowicie siwa broda. Tatuaże, tu ciekawostka, Nick musi co parę lat poprawiać gdyż jego ciało dość szybko absorbuje niektóre z kolorów, którymi te rękawy są wykonane. Co prawda tę sprawę Nick zaakceptował jako dużą niedogodność, choć nie żałuje ich wykonania, wspomina jedynie że chętniej wykonałby je ponownie w mono.

Przeczytaj koniecznie ->  Ubrania vintage / styl vintage. ALBUM

 

 ALBUM:

Nick Wooster Inspiration album

Ogólnie – Wooster prezentuje coś, czego albo nie chcemy na oczy widzieć albo obejrzymy z chęcią. To osoba, którą ciężko ocenić neutralnie. Raczej tak/nie – i miedzy te słowa nie wciśniemy dosłownie nic jak obojętność, czy whatever. Co ja powiem na temat Nicka? Że niektóre jego stylizacje cieszą moje oko, inne z kolei to oko mi drażnią. To w modzie typowe, prócz naszej osoby praktycznie na pewno żadna inna nie prezentuje się tak, jak sobie wyimaginujemy w marzeniach. Dlatego pobierając inspiracje pamiętajcie – nie oceniajmy wszystkiego dosłownie, nie patrzmy na wszystko zbyt poważnie i nie oceniajmy wszystkiego „życie-śmierć”. Ciuchy to zabawa, jak makijaż czy dobra fryzura dla dziewczyny. Warto się bawić, Nick to wie.

 

Warto zerknąć:

http://nickwooster.com/

http://fuckyeahnickwooster.tumblr.com

 

PS Dziękuję za ciepłe przyjęcie Bigwig’a w całości

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Nick Wooster – ikona ekstrawagancji? Opis i album
5 z 10 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

5 Comments

    1. The-Bigwig Post author Reply

      Nigdy przedtem takiej nie widziałem, a znając Nicka raczej ją uszył, niż kupił. Nosiłbyś? 😉

  1. Seba Reply

    Nadrabiam zaległości 🙂 Świetny wpis! A gość jak dla mnie rewelacja, każde zdjęcie mi się podoba, chcialbym mieć kilka tych fantazyjnych marynarek od niego 😉 Niesamowite wyczucie stylu jak dla mnie i duża odwaga 🙂 Taka trochę włoska sprezzatura …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *