Nowa odsłona!

Casualism – Blog Moda Męska – Nowa odsłona!

Jak słusznie zauważyliście moja strona doczekała się sporej…renowacji. Zmiana jest duża i z mojego punktu widzenia – uderzyła „w dziesiątkę”, ciekaw jestem Waszych opinii, ale przedtem przejdźmy do rzeczy bo tego typu zmiany wymagają opisu.

Jak widzicie zmieniło się wszystko, od strony głównej po stronę z danym wpisem. Nie widzę sensu by opisać wszystkie z nich, które dotknęły Casualism, ale pokrótce opiszę ważniejsze informacje w kwestii niezbędnej nawigacji. Sama strona jest teraz bardzo przejrzysta i myślę, że nikt nie będzie miał jakichkolwiek problemów z jej przyswojeniem. Jest także spełnieniem moich marzeń o „niezbędnym minimalizmie” – bo wszelkie atrybuty strony są niezbędne i wymagane, nie ma niepotrzebnych wodotrysków.

Strona główna:

Strona główna

Strona główna

Na stronie głównej w miejsce nadmiernej ilości pasków menu i różnego typu „ficzerów” jak losowo wybierane wpisy czy ostatnio pisane komentarze – tym razem mamy wyłącznie absolutną prostotę bez zbędnych, nikomu niepotrzebnych spraw. U samej góry mamy menu główne, a na nim co ważniejsze elementy strony, w tym rozwijalne menu z najważniejszym z nich – z Kategoriami.

Pod spodem jest duże zdjęcie najnowszego wpisu oraz dwa starsze, które możemy obejrzeć klikając myszką na strzałkę w prawo, bądź w lewo. Działanie slidera jest zależne wyłącznie od nas, wymaga więc naszej ingerencji i „kliku” (to rozwiązanie uważałem za jedyne stosowne, w końcu automatyczny „poślizg” niepotrzebnie zwraca uwagę i odciąga wzrok). Pod spodem widzimy również najnowsze wpisy już w naturalnym środkowisku, również z tymi dostępnymi w sliderze gdyby ktokolwiek miał problem z jego ładowaniem lub pominął je.

Z prawej strony mamy sidebar, a w nim również niezbędne i wymagające największej widoczności kategorie.

 

A po wejściu do jakiejś kategorii…

A po wejściu do jakiejkolwiek kategorii...

A po wejściu do jakiejkolwiek kategorii…

Po wejściu do jakiejkolwiek z dostępnych kategorii naszym oczom ukazuje się inaczej wyglądający sidebar – taki, który da większą możliwość na wyszukiwanie i przeglądanie treści bloga. Mamy więc mocno widoczną, prostą wyszukiwarkę oraz archiwum strony, które to zawiera  każdy wpis dostępny na Casualism w miesięcznych „paczkach”.

Przeczytaj koniecznie ->  Luźna propozycja - co powiecie na współtworzenie Bloga? Luźny pomysł

Co zaś do wyszukiwarki…

Górna belka na głównej...

Górna belka na głównej…

Górna belka również dysponuje ikonką prostego wyszukiwania, z czego zachęcam korzystać – działa bardzo sprawnie. Mamy tam również link do Facebookowego profilu Casualism oraz odnośnik do forum, kontaktu ze mną, czy strony z warunkami współpracy.

A stopka…

Widok na stopkę

Widok na stopkę

Stopka zawiera bardziej konkretne informacje na temat Casualism, więc moja własna oraz blogowa „biografia” i kolejny link do Facebookowego profilu, a także bardziej oczywiste kwestie około-prawne.

Dodatkowe informacje: Strona teraz działa o wiele szybciej ze względu na bardzo niską „wagę” tego tematu, a także każdy wpis obraca się wyłącznie wokół niego samego – nie ma więc „przeszkadzaczy” typu boczny sidebar. Dużym skokiem jakościowym będzie fakt umieszczania ze względu na brak rzeczonego sidebara naprawdę dużych zdjęć (aż o połowę!). Oczywiście w trakcie działania strony będę dokonywał kilku zmian, które mam nadzieję jeszcze bardziej poprawią działanie Casualism.pl, ale to kwestia czasu i ewentualnej chęci, nie wymogu 🙂

 

The-Bigwig

Casualism – Blog o Męskiej Modzie

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

33 Comments

 1. SzewcZyk Reply

  No właśnie wchodzę, a tutaj takie zmiany. Przyzna, że prościej ale z drugiej strony dla cyklicznych bywalców spore zaskoczenie. Uważam, jednak że te zmiany wyszły stronie na dobre i do tego jeszcze jest przyjaźniejsza dla wersji mobilnej. Dobra robota 🙂

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Otóż to, może i spore zaskoczenie, ale mam nadzieję, że jednak bardzo pozytywne 🙂 Dzięki za miłe słowo!

 2. Gimbus Reply

  No Panie BW, widać że minimalizm pełną gębą zmiany jak dla mnie na lepsze tylko muszę się przyzywczaić 😉

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Temat ejst w bardzo podobnym stylu co poprzedni, więc myślę, że przyzwyczajenie zajmie parę chwil 🙂 Dzięki!

 3. czesiek Reply

  zastanawiałem się czy dobrze wpisałem adres 😀 podoba mi się, choć wcale nie było źle. Nowa szata graficzna na pewno jest bardziej przejrzysta i przyjemniejsza dla oka mniej chaosu co lubię. Wszystko na +

  1. Niepodam Reply

   Ikonka sugeruje tematykę fotograficzną bardziej. Wolę poprzednią, do której zresztą się przyzwyczaiłem.

 4. Fygen Reply

  Jakaś przyjaźniejsza dla oka jest ta nowa czcionka! Przynajmniej, gdy czytam z telefonu. Cała zmiana designu na wielki plus!

 5. Szakal Reply

  nono podziało się tutaj, ale same dobre rzeczy, tamta grafika była całkiem przyjemna, ale mnie drażniło logo

 6. Karolcia Reply

  fajna renowacja strony jak to nazwałeś 🙂 podoba mi się zmiana w komentarzach, lepiej się je traz czyta :-))

 7. pasztet Reply

  prosto, minimalistycznie, niczego nie brakuje – kategorie rzucaja sie w oczy a w nich mozna wszystko znalezc 🙂

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Myślę, że będziesz zadowolony 🙂 na forum planuję pewną akcję. Ale jak to mawiają, „stay tuned”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *