Casualism Blog Moda Męska - Nowa odsłona Casualism.pl! Casualism Blog Moda Męska - Nowa odsłona Casualism.pl!

Nowa odsłona!

Casualism – Blog Moda Męska – Nowa odsłona!

Jak słusznie zauważyliście moja strona doczekała się sporej…renowacji. Zmiana jest duża i z mojego punktu widzenia – uderzyła „w dziesiątkę”, ciekaw jestem Waszych opinii, ale przedtem przejdźmy do rzeczy bo tego typu zmiany wymagają opisu.

Jak widzicie zmieniło się wszystko, od strony głównej po stronę z danym wpisem. Nie widzę sensu by opisać wszystkie z nich, które dotknęły Casualism, ale pokrótce opiszę ważniejsze informacje w kwestii niezbędnej nawigacji. Sama strona jest teraz bardzo przejrzysta i myślę, że nikt nie będzie miał jakichkolwiek problemów z jej przyswojeniem. Jest także spełnieniem moich marzeń o „niezbędnym minimalizmie” – bo wszelkie atrybuty strony są niezbędne i wymagane, nie ma niepotrzebnych wodotrysków.

Strona główna:

Strona główna

Strona główna

Na stronie głównej w miejsce nadmiernej ilości pasków menu i różnego typu „ficzerów” jak losowo wybierane wpisy czy ostatnio pisane komentarze – tym razem mamy wyłącznie absolutną prostotę bez zbędnych, nikomu niepotrzebnych spraw. U samej góry mamy menu główne, a na nim co ważniejsze elementy strony, w tym rozwijalne menu z najważniejszym z nich – z Kategoriami.

Pod spodem jest duże zdjęcie najnowszego wpisu oraz dwa starsze, które możemy obejrzeć klikając myszką na strzałkę w prawo, bądź w lewo. Działanie slidera jest zależne wyłącznie od nas, wymaga więc naszej ingerencji i „kliku” (to rozwiązanie uważałem za jedyne stosowne, w końcu automatyczny „poślizg” niepotrzebnie zwraca uwagę i odciąga wzrok). Pod spodem widzimy również najnowsze wpisy już w naturalnym środkowisku, również z tymi dostępnymi w sliderze gdyby ktokolwiek miał problem z jego ładowaniem lub pominął je.

Z prawej strony mamy sidebar, a w nim również niezbędne i wymagające największej widoczności kategorie.

 

A po wejściu do jakiejś kategorii…

A po wejściu do jakiejkolwiek kategorii...

A po wejściu do jakiejkolwiek kategorii…

Po wejściu do jakiejkolwiek z dostępnych kategorii naszym oczom ukazuje się inaczej wyglądający sidebar – taki, który da większą możliwość na wyszukiwanie i przeglądanie treści bloga. Mamy więc mocno widoczną, prostą wyszukiwarkę oraz archiwum strony, które to zawiera  każdy wpis dostępny na Casualism w miesięcznych „paczkach”.

Co zaś do wyszukiwarki…

Górna belka na głównej...

Górna belka na głównej…

Górna belka również dysponuje ikonką prostego wyszukiwania, z czego zachęcam korzystać – działa bardzo sprawnie. Mamy tam również link do Facebookowego profilu Casualism oraz odnośnik do forum, kontaktu ze mną, czy strony z warunkami współpracy.

A stopka…

Widok na stopkę

Widok na stopkę

Stopka zawiera bardziej konkretne informacje na temat Casualism, więc moja własna oraz blogowa „biografia” i kolejny link do Facebookowego profilu, a także bardziej oczywiste kwestie około-prawne.

Dodatkowe informacje: Strona teraz działa o wiele szybciej ze względu na bardzo niską „wagę” tego tematu, a także każdy wpis obraca się wyłącznie wokół niego samego – nie ma więc „przeszkadzaczy” typu boczny sidebar. Dużym skokiem jakościowym będzie fakt umieszczania ze względu na brak rzeczonego sidebara naprawdę dużych zdjęć (aż o połowę!). Oczywiście w trakcie działania strony będę dokonywał kilku zmian, które mam nadzieję jeszcze bardziej poprawią działanie Casualism.pl, ale to kwestia czasu i ewentualnej chęci, nie wymogu :)

 

The-Bigwig

Casualism – Blog o Męskiej Modzie

Nowa odsłona!
5 z 28 ocen

    ADD YOUR COMMENT