Parka na drugie – Ciepła Parka na Zimę

Casualism – Moda Męska Casual – Ciepła Parka na Zimę

Parka niedawno miała swoją chwilę na Blogu, raptem chwilę temu (link). Ale wspominałem w opisie szczegółowym, że mam zamiar poddać ją przeróbce, wykorzystując do tego krawcową i jej umiejętności, nie ze względu na mój strach przed przeróbka tylko ze względu na fakt, ze maszyna nie działa…Dodałem filtr, zdjęcia przy takiej pogodzie nie wyszły zbyt dobrze. Dzisiaj więc niech post zwie się krótko – Ciepła parka na zimę.

Czytaj dalej
 

Idąc więc od góry i kontynuując wstęp. Parka nie zmieniła się za nadto od czasu ostatniego posta, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Jednakże wprawne, które pamięta jeszcze poprzedni post, wie – że nie miała w pasie sznurka. Teraz ma. Nie dość, że układa się lepiej – to i przyjemniej się na nią patrzy, nawet nie bacząc na fit i dopasowanie. Z początku jej użytkowania nie podobał mi się pusty, zwisający tył. Teraz ta płachta materiału została przełamana w poziomie. Zyskała sporo dopasowania, co w moim mniemaniu było jej bardzo potrzebne ze względu na dość obfity charakter. Tunel środkowy jest wąski, dzięki czemu sznurek się nie przesuwa i nie żyje własnym życiem, jak w wielu parkach. Generalnie prosta, łatwa przeróbka a ile radości!

Pod spodem zwykły sweter, o którym nie ma co więcej napisać ponad fakt, że po prostu miałem go na sobie w dniu robienia zdjęć. Zwykła rzecz w typie basic, których nadmiar w szafie nie istnieje.

Niżej – ot zwykłe jeansy. Z opisem sytuacja analogiczna ze swetrem. Mocno dopasowane, wąskie jeansy w typowym dla tego fasonu kolorze.

A na stopach New Balance w wersji VDN. W poprzednim poście, w którym pierwsze skrzypce grała ta kurtka wspominałem, że pokażę opcję jej noszenia z dość „ostrymi” w wydźwięku butami. Tak ta kwestia prezentuje się w moim zamyśle i efekcie.

Casualism – Moda Męska Casual
~The-Bigwig
Przeczytaj koniecznie ->  Critter Pants
Parka na drugie – Ciepła Parka na Zimę
4.6 z 7 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

31 Comments

 1. Marta Reply

  faktycznie, na pierwszy rzut oka zmian nie widać, ale wróciłam do poprzedniej odsłony i przyznaję, że teraz faktycznie wygląda lepiej, fajniej się układa dzięki temu sznurkowi w pasie 🙂

 2. Anonymous Reply

  Bigwigu pomocy mi potrzeba. Powiedz mi bo mam podobną parkę też ze sznurkiem w pasie i nie mam pojęcia jak mocno go ścisnąć na ciele. Czy powinien tylko trochę być ściśnięty czy mocno żeby opinał pas? Pozdrawiam, zorba.

  1. The-Bigwig Reply

   Wiesz, sam się and tym zastanawiałem parę dni temu. Ale dochodzę do wniosku (to samo mam z ewentualnymi paskami w kurtkach) że lepiej wygląda ściśnięta mocniej, niż słabiej. Mocne ściśnięcie robi odzwierciedlenie realnej talii, a średnie ściśnięcie wygląda z zewnątrz jak ściśnięcie mocne – ale na dużym brzuchu. Widz nie wie, że ścisnąłeś ją delikatnie więc ma pełne prawo przypuszczać, że jesteś związany mocno, ale masz duży brzuch.

   Pozdrawiam
   The-Bigwig

 3. Ola Wiecha Reply

  No tak, pogoda nas nie oszczędza. Zawsze powtarzam, że zima i starość nie udała się Panu Bogu. Ze zdjeciami też mam kłopot 😉
  Ale wracając do zestawu, prosto, klasycznie, ale ja to lubię!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *