Patynacja czyli zmiana koloru obuwia / farbowanie obuwia

Casualism – Moda Męska Casual – farbowanie obuwia/zmiana koloru

Panie i Panowie. Mam czas na zabawy, zabawy czas więc zacząć, dzisiaj farbowanie obuwia – więc zmiana jego koloru. Dzisiejszy wpis nosi nazwę prostą, która mam nadzieję pomoże zainteresowanym wyszukać informacje na temat owej procedury. Patynacja – to proces zmiany koloru skóry w ciekawy, niepowtarzalny praktycznie sposób. Najprostszymi, żołnierskimi wręcz słowami opisałem całą niezwykłą zabawę. Ucztę dla oczu i umysłu.
Low-contrast Camo.
Cały wpis powstał dzięki sklepowi MULTIRENOWACJA.PL.

Czytaj dalej

Zdecydowałem, że najlepsza baza na ładną patynację to ładny but, który jakimś cudem nie wpadł nam w gust na tyle, bu użytkować go z chęcią i satysfakcją. Nie ma problemu by znaleźć but, który jest po prostu brzydki i na nim próbować. Ale nie tędy droga. Zdecydowałem, że najlepszym przykładem pary butów, do których nie czułem „chemii” to loafersy z TK Maxx. Od początku ich kolor mi nieco przeszkadzał, ale nie byłem w stanie stwierdzić o czym dokładnie w tej materii myślałem. Czy o tym by był jaśniejszy? Czy może ciemniejszy? Bardziej nasycony, czy może zgaszony? Nic z tych rzeczy. Te buty, ich kopyto oraz kolor były dla mojego użytku nazbyt nudne – to był efekt całości „na nie”. Przyozdobienie jej skóry kamuflażem planowałem jako strzał w dziesiątkę.
Ale po kolei.

Po pierwsze – but, a właściwie skórę z której został wykonany, trzeba „otworzyć” środkami do tego przeznaczonymi. Środek pozwoli otworzyć pory skóry dając farbie możliwości penetracji wgłąb, tym samym zlikwiduje poprzednie warstwy past, czy też kremów, tłuszczu czy warstw ochronnych.
Ja wybrałem – TARRAGO CONDITIONER

Do malowania wybrałem pędzel z krótkim włosiem zakończonym prosto oraz mały pędzel do detali. Lubię takie pędzle nad którymi mam kontrolę, nie lubię pędzli długich i takich, których „maźnięcie” żyje własnym życiem. Koniec końców moja praca nie wymagała użycia pędzla z małym zakończeniem ale…już niedługo drugi post na ten temat – wtedy pewnie okaże się niezbędny.
Ja wybrałem – PĘDZEL FLAT SYNTHETIC 
PĘDZEL ROUND GOLDEN NYLON 

Do malowania wybrałem farbę na bazie wody. Drugi post będzie już z farbami firmy Saphir, czyli farbami głęboko penetrującymi na bazie alkoholu, które nie zmieniają porowatości i faktury skóry. Nie zwróciłem uwagi na połysk, ta farba go posiada. W moim przypadku nie było to problemem, bo cały but miał być wykończony na połysku ale warto tę informację mieć na uwadze podczas ewentualnych zamówień.

Mój wybór – TARRAGO COLOR DYE z preparerem 

Do ostatnich szlifów użyłem dwie pasty, które kolorem mocno nawiązały do kolorystyki mojej patynacji.
Mój wybór – SAPHIR PATE DE LUXE 

Z tak przygotowanym arsenałem postanowiłem zacząć działać. Zacząłem od mocnego zmycia skóry…
Naprawdę mocnego. Skóra całkowicie zmatowiała, wyblakła.

Po czym zacząłem nakładać pierwszy kolor. Już po kilku ruchach wiedziałem, że będzie fajnie, miło i przyjemnie.

A później drugi kolor…

Po trzecim kolorze nie zdecydowałem się zrobić zdjęć.
Zdecydowałem by zrobić je już po nałożeniu past, ostatecznym wykończeniu i wszelkim szlifom końcowym.
Tak więc oto efekt!

Jak oceniam pracę?
– Łącznie (wraz z oryginalnym kolorem skóry butów) mamy 4 kolory na bucie, czyli ilość jaką uznaję za optymalną przy pracy tego typu. Przy pięciu błyszczących kolorach – byłby miszmasz, z kolei przy trzech – było zbyt cicho. Wybrałem więc optimum.
– Farby oceniam dobrze. Mocno kryją, ale nie są łatwe we współpracy. Farby są czułe na ich nakładanie, potrzebują dość dobrze wyważonej dawki i jej zbyt duża, bądź zbyt mała ilość może przynieść niepożądane skutki, choć bardzo łatwe do „zatuszowania”. Owszem, przy bucie który jest jasny – wyborem oczywistym będzie farba na bazie alkoholu, to już niedługo.
– Planowałem pastami uzyskać pewne przejścia kolorystyczne, ale przy farbach na bazie wody nie miałoby to sensu.
– Conditioner do zmycia wykończenia dał sobie radę tip-top, nie ma o czym mówić, zdał egzamin całkowicie. Przy przeczyszeniu nim drugiej pary butów moim oczom ukazała się wręcz surowa skóra z paskudnie matowym wykończeniem już czekającym na patynację farbami Saphir.
– Cała praca zajęła mi parę godzin. Przyjemnych, spędzonych w miłej atmosferze godzin. Bardzo relaksujące zajęcie.

O sklepie:
Wszystkie typowe informacje możecie znaleźć na stronie MULTIRENOWACJA.PL ale ja przybliżę Wam tę kwestię od strony mojej, klienta. Osoby tam pracujące to żywe, pomocne nastawienie. Nie sądziłem, że będą na tym świecie ludzie, którzy z taką pokorą będą przyjmować kolejne dziesiątki moich słów, pytań czy obiekcji. Służą pomocą, nie widzą problemu w realnej ocenie pracy. Zdecydowanie właściwi ludzie na właściwym stanowisku. Pomagają na wielu forach dyskusyjnych. Z ręką na sercu. Jak wielu pracowników/właścicieli firm działa z takim zaangażowaniem?
Paczkę dostałem niecałe 24h po złożeniu zamówienia. Z odbiorem osobistym byłoby wolniej…

Przy okazji wpadnijcie na inne posty poświęcone patynacji:

Zmiana koloru butów? Do It Yourself
Farbowanie butów? DIY.
Malowanie / Farbowanie butów – CAMO / MORO!

I nie zapomnijcie, że multirenowacja.pl służy Wam tak pomocą, jak i najwyższej jakości asortymentem.

Casualism – Moda Męska Casual

~The-Bigwig

Patynacja czyli zmiana koloru obuwia / farbowanie obuwia
5 z 3 ocen

    ADD YOUR COMMENT