Płaszcz camel męski - Casualism Blog Moda Męska Płaszcz camel męski - Casualism Blog Moda Męska

Płaszcz camel – zimowa inspiracja

Casualism Blog o Modzie Męskiej – Płaszcz camel

Zima wróciła, a wraz z nią moje zimowe zestawy. Niestety, taka pogoda ma do siebie to, że robienie zdjęć wchodzi na nerwowe terytoria…

1 2 3

Mam na sobie beżowy płaszcz, który podobno przez większość ludzi oceniany jest jako dość niepraktyczny. Powód ku temu jest głównie jeden – jego kolor. Ja osobiście uważam, że robienie z niego niepraktycznej części garderoby to duże, duże nadużycie, które wręcz odstrasza od zakupu nowych, hipotetycznych nabywców. Rzeczy są po to by je używać, nawet w skrajnie niekorzystnych warunkach. W dniu robienia zdjęć co prawda, aż tak niekorzystnej pogody nie było, ale degradowanie płaszcza beżowego do rangi odświętnego wyjścia nie jest sensowne.

4 5 6

Pod spodem gruby, szyty mięsistą włóczką sweter, który mimo tej grubości i idącej za nią wagi całego swetra nie daje nad wyraz dużo ciepła, a przyczyną tego stanu rzeczy są duże oczka. Coś za coś. Przynajmniej miły w dotyku.

7 8

Na nogach spodnie wełniane (tak, jasne…), które na taką pogodę są wybawieniem dla moich nóg. Nie noszę żadnych ocieplaczy tych właśnie rejonów i ciepłe spodnie z chęcią zakładam, gdy tylko znacznie spadnie temperatura.

9 10

Stopy to derby z Zalando, które są moimi butami idealnymi na pogodę taką, jak w dniu robienia zdjęć. Gruba podeszwa, niewymagająca nadmiernej pielęgnacji skórzana cholewka i nieco zbyt duży rozmiar skutkujący grubszą skarpetą. Połączenie tych elementów to sama przyjemność.

11

Wiecie co? Uwielbiam rzeczy z duszą. Dlatego w miejsce obiektywu z AF kupiłem obiektyw z manualnym ostrzeniem z bardzo odległych lat ze światłem F1.8, który narzeczona dosłownie pokochała, tak jak i ja. To jak zegarek mechaniczny, wyjaśnienie chęci jego zakupu poza „bo lubię i chcę rzecz z duszą” nie mają sensu. Jest miękko, ładnie kolorystycznie i jasnościowo. Jak oceniacie mój zakup? Poprzednio zdjęcia były przeostrzone, przepalone i przekłamane zarówno ze względu na ogniskową, jak i przysłonę niedopuszczającą wystarczająco dużo światła.

Płaszcz – H&M, Podobny, Podobny2

Sweter – TK Maxx

Spodnie – Bershka

Buty – Kiomi, Podobne

The-Bigwig

Casualism – Blog o Modzie Męskiej

Płaszcz camel – zimowa inspiracja
5 z 5 ocen

    ADD YOUR COMMENT