Płaszcz męski camel – Wydanie drugie

Casualism Blog Moda Męska – Płaszcz męski camel

Uwielbiam przerabiać rzeczy, których przerabiać samemu nie powinienem. Dzisiaj w niewielkiej opozycji do OSTATNIEGO wpisu z tym płaszczem w roli głównej on sam oraz cały zestaw zaliczył parę dobrych, ale również i ciekawych zmian. Cała stylizacja w tonie eleganckim, ale zdecydowanie niżej w hierarchii formalności niż poprzednio. Kręcimy się więc koło smart-casualu, ale nieco dressed-up.

1 2 3

Płaszcz, jak wielu z Was wywnioskowało po początkowych słowach tego wpisu – zaliczył niebywale trudne, bardzo wymagające choć w efekcie świetne przeróbki. Ostatnimi czasy gdy moja odwaga w temacie własnoręcznego poprawiania ciuchów nieco się zwiększyła staram się nie korzystać z usług osób trzecich. Powodów ku temu jest wiele. Od niewygody związanej z ciągłym mierzeniem naniesionych zmian, przez niechęć dokładania krawcowi/krawcowej kolejnych moich pomysłów, na dosłownie  dodatkowe, jedno centymetrowe zwężenie. Kwestie finansowe to bonus – oszczędziłem na tej przeróbce dobre paręset złotych. Nie jestem człowiekiem łatwym do współpracy w zakresie przeróbek odzieży i generalnie to co ma być przerobione – musi być przerobione tak, żebym nie miał się do czego przyczepić. A kto nie zrobi tego lepiej niż sam zainteresowany, więc w tym wypadku ja?

4 5 6

Płaszcz ma kolejno: 1 – Wyjęte poduszki z ramion. 2 – Zwężone rękawy. 3 – Taliowanie całości (około -8 cm z pasa). 4 – Skrócenie po całości o kilka cm. 5 – Skrócenie rękawów. 6 – zaprasowanie kołnierza „o jeden guzik” niżej. Przeróbek nie mogłem sfotografować, bo dokonywałem je z doskoku i nie myślałem podczas szycia bynajmniej o robieniu zdjęć, a o niezniszczeniu płaszcza 😉  Przeróbki oceniam jako bardzo, bardzo trudne. Taliowanie jest owszem, wprost banalne, tak jak i zwężanie przykładowo spodni, filozofia ta sama i zerowa problematyczność. Natomiast skracanie rękawów przez udające rozpinane mankiety było cholernie trudne, tak jak i skrócenie z całości. Te dwie przeróbki zajęły mi zdecydowanie najwięcej czasu, choć z efektu jestem zadowolony, a o mojej nieznajomości fachu krawca świadczy tylko parę nieciekawych rozwiązań, o których nie ma sensu mówić 😉 Wszystko było dla mnie nowe. „Uczyłem się” przez zniszczenie jednej z moich marynarek. Co notabene NIC dosłownie mi nie dało.

7 8 9

Wyjęcie poduszek z ramion dało bardziej naturalny wygląd całościowy. Zwężanie rękawów i taliowanie wyszło równie dobrze, skrócenie rękawów z kolei – może być oceniane „różnie” w zależności od prywatnych preferencji, ale przeróbkę robiłem wyłącznie pod siebie i pod swój gust. Pomyślałem przy dobieraniu ich długości o prezentacji płaszczy na stronie SS – gdzie mankiety płaszcza zwykle prezentują także część rękawa swetra, czy koszuli. Strzał w dziesiątkę. Zaprasowanie kołnierza również mi się podoba, choć nieco irytować może podszyty mniejszy guzik wzmacniający, ale pomyślałem, że odczuję to jako kwestię odformalniającą. Samo taliowanie było dość agresywne. By to zobrazować – w dzisiejszym zestawie prezentuję pod płaszczem wyłącznie cienką koszulę, a płaszcz leży o niebo lepiej niż przy ostatnim wpisie, gdzie spód wypełniała również marynarka. Ze swetrem wewnątrz jest jeszcze lepiej. Problem ze skróceniem rękawów to brak stopki do obszycia dziurek. Z tego względu zostawiłem dwa guziki w miejsce oryginalnych czterech. Myślę nad spruciem obszyć i wszyciem właśnie czterech guzików. Co lepsze?

10 11 12

A teraz nieco o samym zestawie. Biała koszula firmy Massimo Dutti kryje w swoim kołnierzyku krawat wełniany, który dobrałem pod aktualnie trwającą pogodę. Spodnie to flanelowe Tiger of Sweden, a buty – ostatni raz widzieliście brązowe, firma Gamp, a zakupione w outlecie TK Maxx. W wolnym czasie maźnąłem je na czarno farbą Saphira. Z efektu jestem zadowolony. Podeszwa jak i cały but stały się czarne, a ja stałem się właścicielem kolejnej czarnej pary butów. Poszetka to wełniana jodełka w odcieniach szarości. Krawat kontynuuję tę kolorystykę.

13 14


 

A same zdjęcia detali przeróbki:

x1 x2 x3

Niestety porównanie jest tylko „mniej więcej”, tak jak wspominałem wyżej, ze względu na wypełnienie marynarką.

43

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Płaszcz męski camel – Wydanie drugie
4.94 z 18 ocen

    ADD YOUR COMMENT