Beżowy płaszcz męski…

Casualism – Blog Moda Męska – Beżowy płaszcz męski

Cóż, dzisiejszy to wpis to absolutna opozycja i „wróg” wpisu ostatniego, dotyczącego jeansów. Ale czy przypadkiem różnorodność nie jest w cenie? Prezentuję Wam zestaw bardzo elegancki, wręcz najbardziej elegancki jaki tylko mógłbym mieć na sobie. Pierwsze skrzypce gra mój najnowszy, znany czytelnikom MOJEGO FB płaszcz camel.

1 2

Idziemy od góry. Płaszcz, który prezentuję na sobie pochodzi z H&M, jest wykonany z 80% z wełny i prezentuje całkiem niezłą jakość, w szczególności jak za tę cenę. Kolor zbił mnie z nóg przy pierwszym zobaczeniu go na żywo i szczerze mówiąc – dokładnie tego szukałem. Prawda jest taka, że mógłbym oczekiwać paru dodatkowych kwestii, jak mocno włochata i nieregularna faktura, czy dwurzędowy krój, bądź kaszmirowy materiał. Najlepiej wszystko naraz. Ale jak to bywa – takie rzeczy tylko na miarę, lub za cenę kilkukrotnie wyższą. Po zdjęciach widzę, że płaszcz ma dosłownie o 1-2 cm zbyt długie rękawy, ale to detal niezwykle prosty do skorygowania i myślę nad oddaniem go do krawca. Patka kieszeni prawej nieco się „zawinęła” na zdjęciach.

3 4

Kolejne pytanie – czy uważacie, że płaszcz jest dobrej długości? Głównym celem jego zakupu było użytkowanie w casualowym stylu, co więc na ten temat myślicie? Dodając nutkę dezinformacji uchylę rąbka tajemnicy. W najbliższą niedzielę lub poniedziałek zaprezentuję Wam wpis z tym płaszczem, ale w niezwykle swobodnym zestawieniu, byście zauważyli, iż rzecz ta jest niewiarygodnie wręcz uniwersalna. Zestawienie mam już obmyślone, pozostaje je założyć i sfotografować w jakiś dzień.

5 6

Pod spodem, więc i na torsie i na nogach garnitur z H&M’u, który pokazywałem już w dwóch odsłonach, bardziej formalnej TU i mniej formalnej TU.

7 8 9

Na stopach monki, tym razem z Zary, patynowane. Ostatni czasy łapię się na fakcie nadmiernego użytkowania dwóch par monków. A czemu tak jest? Uwielbiam ten fason, a dzięki Shoepassion stałem się właścicielem czarnego modelu. Teraz generalnie moje formalne wyjścia mogę spokojnie obijać tylko w ten typu obuwia, który z obuwia formalnego jest jak dla mnie najpiękniejszy. Na pewno nie raz, nie dwa zobaczycie inne, ale uwierzcie mi. Monki są jak narkotyk.

Przeczytaj koniecznie ->  Casualna niedziela - kamizelki puchowe na TAK!

10 11 12

  The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Beżowy płaszcz męski…
5 z 9 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

One Ping

 1. Pingback: Męskie płaszcze - Inspiracje jesienne - Blog Moda Męska

17 Comments

 1. Rubus Reply

  No i jest więcej niż casual. Pięknie ! Długość płaszcza idealna. Nie mówiąc o idealnym jak dla mnie zestawieniu kolorystycznym z garniturem. Rękawy płaszcza może i odrobinę za długie ale na wiadomo „statycznych” zdjęciach jest to nie do uchwycenia. Ty odbierasz tę kwestie zupełnie inaczej. Outfit – super i nic nie poprawiam. Nie za bardzo co prawda lubię tenis jako materiał ale całość komponuje się bardzo dobrze. I jest oczywiście na czym „oko zawiesić”. Rozumiesz. A nawiasem mówiąc chyba trochę coś tak Ciebie Bigwigu miej na tych zdjęciach. Czy mam błędne wrażenie? Pozdrawiam serdecznie.

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Dzięki Rubus za całościową opinię. Prążek i w mojej głowie od zawsze był skreślony, ale przy tym garniturze nie za bardzo mi ten fakt przeszkadza. Może przez to, że niezbyt mocno rzuca się w oczy.
   Tak, nieco schudłem przy końcowym zbijaniu wagi. Miałem zamiar stworzyć nieco miejsca suchej masie, którą mam zamiar zacząć robić „na dniach”.

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Niecałe 500 zł. Kiedyś pokażę wpis z płaczami, które wprost pokochałem i od których zaczęło się moje zainteresowanie nimi. Dzięki!

 2. mr.phill Reply

  Na stronie HM go nie widzę… na niemieckiej też. To zakup z tej kolekcji? Właśnie tego szukam. Szkoda że wszystkie zdjęcia są z rozpiętym płaszczem. No właśnie…jak fajnie zapiąć cztery guziki…daj jakieś fotki. Bardzo udana stylizacja.

 3. Martin Reply

  Uważam, że długość rękawa jest bardzo dobra, natomiast sam płąszcz skróciłbym ok 5cm. Niestety nie widać go w stanie zapiętym – być może wyamag taliowania.

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Powiem Ci, że szczerze się nad tym skróceniem zastanawiam. Muszę go zaszpilkować i zobaczę jak będzie wyglądał nieco krótszy.

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Właśnie to jest problem mocno zabudowanych płaszczy. Że siłą rzeczy po zapięciu jest widać…tylko płaszcz. Ten ma aż 4 guziki, więc da zapewne sporo ciepła, ale jednocześnie stworzy efekt zbroi. Dlatego jest opcja, że zaprasuję mu klapy, tym samym wyjdzie mu z kołnierza więcej wnętrza. Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *