Garnitur swobodny – a nieswobodny…

Casualism – Blog Moda Męska – Garnitur swobodny

Jak to ze mną bywa – połączenia niebanalne to mój konik i myślę, że z każdym kolejnym wpisem ukazuję Wam to w coraz bardziej dosadny sposób. Garnitur swobodny? Brzmi ciekawie…, ale ten garnitur „swobodnym” z założenia nie był nigdy. Więc dzisiaj pokażę Wam zestaw, którego na Blogu jeszcze nie widzieliście w żadnej odsłonie, ale zobaczycie mam nadzieję – często z innymi garniturami.

1

2

3

Jak słusznie zauważyliście – dzisiaj garnitur przybrał formę skrajnie odmienną do ostatnio publikowanej. Nie dziwi mnie takie jego użycie przeze mnie, bo wprost po zdjęciu z ciała garnituru w wersji formalnej – do głowy wpadł mi zestaw z nim w roli głównej – ale całkowicie nieformalny. Od pomysłu do wykonania droga okazała się króciuteńka i przy najbliższej okazji wdziałem ten zestaw z uśmiechem na twarzy. Skrajnie letnie temperatury wprost same w dniu robienia zdjęć wybrały mi akompaniament tego ubioru. Padło na wybór najlepszy w moich oczach i to możliwy do osiągnięcia przy mojej aktualnej garderobie. Sam zestaw może stwarzać wrażenie „yay-or-nay” – ale tak lubimy, prawda?

4

5

6

Cały garnitur opisywałem już kilka wpisów wstecz, więc nie ma sensu bym na jego temat rozpisywał się zbyt szeroko. Nic w jego ramach się nie zmieniło, stale jest taki jaki był – ale dzisiaj całkowicie wyluzowany – bo zestawu nie nazwę eleganckim w jakimkolwiek tego słowa znaczeniu. Więc luźny charakter marynarki uzyskałem stale niezapiętym guzikiem co również podkreśliło otaczającą mnie aurę w dniu robienia zdjęć.

7

8

9

Pod marynarką widzicie koszulkę lnianą w błękitnej kolorystyce, której materiał i sam kolor współgrał mi z garniturem w sposób najciekawszy. Rzadko zdarza mi się wychodzić z mieszkania będąc zadowolonym w pełnym tego słowa znaczeniu. Tym razem połączenie podobało mi się od samego początku. Jej dół włożyłem do spodni by zaakcentować pewną dozę „szacunku” dla tak wspaniałego ubioru męskiego jak garnitur. Swoją drogą – nigdy pod marynarką nie nosiłem wypuszczonej ze spodni koszuli czy koszulki i Wam to również zalecam.

10

11

12

By uzupełnić garnitur i cały zestaw jako letni i lekki – użyłem akcesoriów, w których płynie letnia krew. Pleciony, biały pasek z automatu był wyborem najciekawszym. Poszetka tym razem ułożona została w „puff” a kolorem nawiązuje do koszulki. Na przegubach widzimy bransoletki, w tym jedna od mollie.pl – dokładnie TEN MODEL.

13

14

Buty – by dopełnić wizerunek już w stu procentach – to płócienne i bardzo lekkie trampki Superga niewypełnione (z zewnątrz) skarpetkami. Cały zestaw nieskromnie oceniam jako świetnie się prezentujący i świetnie się w nim czułem. Mam nadzieję, że podzielicie mój zapał i chęci.

Ważne linki:

Ten sam garnitur w formalnej odsłonie

Jak nosić białe buty – Poradnik

Garnitur noszony casualowo – Album

Marynarka noszona bez krawata – Album

Lato i męski ubiór – Album

15

 The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Garnitur swobodny – a nieswobodny…
4.78 z 9 ocen

    ADD YOUR COMMENT