Płaszcz męski swobodnie - Casualism Blog Moda Męska Płaszcz męski swobodnie - Casualism Blog Moda Męska

Płaszcz męski – jak go nosić swobodnie?

Casualism Blog Męska Moda – Płaszcz męski – jak go nosić swobodnie?

Wszelakie miejsca na ziemi „internetowej” prezentują dane rzeczy wyłącznie w sposób najłatwiejszy, najprostszy. Eleganckie ubrania przedstawione w eleganckiej stylizacji, casualowe – w casualowej. W dzisiejszym wpisie wyjdę mocno poza typowe dla światka internetowego ramy i zaprezentuję jedną z rzecz w sposób inny niż została przemyślana przez producenta i „historię”. A mowa o? Płaszcz męski, wiecie jak go nosić SWOBODNIE, bez bezwartościowego zastanawiania się na temat jego eleganckiego sznytu?

Płaszcz męski beżowy

Ten zestaw to klasyka gatunku do wykorzystania przez każdego z nas. Płaszcz mimo formalnego kroju (nieco zbyt krótkiego) świetnie zgrywa się z jeansami i białymi butami.

Płaszcz to cudowna rzecz, do której przekonałem się ubiegłej zimy i mimo poczatkowych obaw stał się dla mnie cudownym środkiem wyrazu samego siebie czy środkiem do zimowego czy jesiennego komfortu. Dawne czasy odczuwam wyłącznie przez wąski pryzmat kurtek, płaszcze? Zawsze na marginesie przydatności. Powód był prosty, otóż niepotrzebnie odczuwałem tę część garderoby jako „wymagającą”. Jako rzecz elegancką, do której nie umiałem przywyknąć bo pod jej spodem trzeba się elegancko odstrzelić co by dotrzymać płaszczowi kroku. Nic gorszego niż taki stereotyp nie istnieje, bo niszczy doszczętnie radość i ewentualnie nowe pole do zabawy w postaci nowej części naszego ubioru. Ja się przekonałem po…moich próbach oswojenia płaszczy ze swobodnym stylem. Wtedy też płaszcz stał się absolutnie rewelacyjnym ubraniem, bez którego już obejść się nie umiem, nie potrafię, nie chcę.

Kanye West płaszcz

Kanye West to poniekąd na teraz cel dla setek tysięcy adeptów stylu swobodnego z zacięciem streetwear. Mimo karykaturalnej długości płaszcza oraz wysokimi butami, czyli połączeniu TAK BARDZO niszczącym proporcje płaszcz radzi sobie genialnie i tworzy bardzo ciekawy set.

Zasady noszenia płaszcza w swobodny sposób:

1. Płaszcz.

Płaszcz, który chcemy swobodnie nosić MUSI być jak najbardziej swobodny, bo musi niejako dotrzymać kroku pozostałej części składowej naszego zestawu. Nie będzie więc pasował do stylu swobodnego płaszcz jesienny z delikatnej wełenki, idealnie wręcz nadającej się na wyjścia do opery czy jakichś bardziej odświętnych bali. To jednakże bardzo nikły wycinek propozycji sklepowych, na który nie warto zwracać uwagi bo i zapewne nikt z Was nie pomyślałby mierząc go o zestawieniu ze swobodnym jeansami czy chino…

Płaszcz musi być więc wykonany ze swobodnej tkaniny jak gruba wełna, a fason – musi być jakikolwiek 😉 Ciekawym i bajecznym dosłownie faktem tyczącym się płaszcza jest to, że niezależnie od jego kroju może być skrajnie luźno noszony. Czy to dyplomatka, czy dwurzędowy płaszcz za kolano – wszystko zestawisz dosłownie jak chcesz. Kolor i krój/dopasowanie także nie odgrywa żadnej, nawet marginalnej roli o czym przekonacie się czytając poniższy wpis.

Meski pea coat

Granatowy krótki płaszcz w formie pea coat radzi sobie nie tylko ze sprotowymi butami, ale także z bardzo niskim kontrastem ze spodniami. Ciekawie

2. Pozostałe składowe.

Wbrew pozorom narzucanym przez logikę płaszcz to naturalnie uprzywilejowana w prostocie noszenia rzecz, której styl ciężko zepsuć złym zestawieniem. Innymi słowy – czegokolwiek nie założymy to płaszcz odwdzięczy się bardzo fajnym efektem wizualnym. Wiele zestawów oceniłem dotychczas jako dosłownie doskonałe, i to zestawów skrajnie od siebie różnych bo obracających się wokół płaszcza czy to z jeansami, czy chino, czy nawet ze sztruksami. Naprawdę – płaszcz JEST uprzywilejowanym przedmiotem w naszej szafie i obiegowa opinia mówiąca, że płaszcz jest elegancki i należy mu się szacunek jest bzdurą wyssaną z szóstego palca u stopy.

A co jest najbardziej wymowne? Zdecydowanie przykłady, które naocznie pokażą jak nosić płaszcz casualowo w najpiękniejszy sposób. Dodatkowo zdjęcia osobiście przeanalizowałem, czytajcie więc także koniecznie opis.

Płaszcz męski szary

Co prawda płaszcz ściągnięty do roli okrycia t-shirtu nie jest dla mnie godnym naśladowania, ale pewien pogląd na sprawę daje.

Męski płaszcz streetwear

Ten przykład pokazuje z kolei, że i ciemnoszary, wręcz praktycznie czarny płaszcz w casualu radzi sobie równie dobrze co w elegancji.

Beżowy płaszcz dla faceta

Tutaj zaś beżowy płaszcz mamy w zestawie w stylu przypominającym workwear, bardzo ciekawym i miłym dla oka. Użycie plecaka to już naprawdę wyższa forma „casualowości”.

Styl workwear

To już skrajny styl workwear, do którego o ironio beżowy płaszcz pasuje jak znalazł i wygląda dosłownie „w punkt”. Aparycja Pana noszącego ten ubiór pomaga jednakże w prezencji całościowej 😉 Nie jest to płaszcz zimowy (wygląda na bawełniany, gruby trencz)  choć spełnia zadanie.

Męskie spodnie z dziurami

Ten zestaw niestety na zdjęciu nie jest nad wyraz widoczny, ale widać co ważniejsze rzeczy – jak poszarpane do cna przyzwoitości jeansy, które z elegancją nie mają nic wspólnego. Bardzo kreatywnie. I odważnie

Mężczyzna w płaszczu

A ten Pan z kolei ma na sobie dość formalny płaszcz w kontekście formy, ale materiał i konstrukcja nieco sprowadzają go na ziemię. Dodatki w postaci casualowych jeansów i równie casualowych butów oraz czapki w stylu Beanie dopełniają bardzo swobodnego odczucia powyższego płaszcza.

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Płaszcz męski – jak go nosić swobodnie?
5 z 20 ocen

    ADD YOUR COMMENT