Skarpetki do spodenek?! - Casualism Blog Moda Męska Skarpetki do spodenek?! - Casualism Blog Moda Męska

Skarpetki do spodenek są „in”? Luźny wpis

Casualism – Blog Moda Męska – Skarpetki do spodenek?

Dzisiaj luźny i krótki wpis na luźny, krótki poniedziałek.

Podczas mojej obserwacji męskich trendów oraz stylów, które kształtują głównie mainstream’owe marki odzieżowe (przeważnie z grupy Hiszpańskiego Inditexu) zauważam rzeczy niebywałe, tak jak w dzisiejszym wpisie. Ręce projektantów za wszelką cenę próbują odróżnić ubiegłe sezony od aktualnego i klientom sprzedać rzeczy nowe – a stare nakazać wrzucić na dno szaf oceniając jako niemodne. Próba następuje, a klienci przyjmą ją nie z przymrużeniem oka – a z całkowitą pewnością i przekonaniem o słuszności projektantów. Bo to właśnie znane marki kształtują poczucie estetyki szeroko pojętej ulicy – bo jeśli najwyżej postawione w naszym kraju brandy oferują coś absolutnie nowego, bądź odczuwanego jeszcze miesiąc temu przez pryzmat wstydu – to to musi być „in” niezależnie od naszego poczucia estetyki i słuszności wyboru. A jeśli do tego faktu dochodzi presja ze strony znajomych i otoczenia – klient jest „gotowy”.

pullandbear.com

pullandbear.com

Tym razem po „zmęczeniu” niewidocznych skarpet firmy stanęły w absolutnej opozycji serwując nam widoki takie, jak te które wklejam poniżej. Zwróćcie uwagę jak szybka moda (fast-fashion) rządzi się swoimi prawami i jak działa duża popularność danej rzeczy (niewidzialne skarpetki/linery) na chcące wyróżnić się jednostki. Oferowane są coraz bardziej rzucające się w oczy produkty – by chęć wyróżnienia się została zauważona przez wszystkich.

bershka.com

bershka.com

Skarpety jak widzimy – wpadły w lookbookach nawet w sandały i krok ten poczyniony przez Hiszpańską markę jest jak na razie w Polsce jedyny choć i tak pod naporem czasu i zainteresowania klienteli pomysł też może zostać zwielokrotniony przez chcące „nadążyć za modą” pozostałe firmy. Oczywiście tren trend nie widzi mi się w żaden możliwy sposób i żałuję, że go zauważyłem – ale chcę tym wpisem wskazać Wam jak prostymi intencjami kieruje się kierownictwo zatwierdzające tego typu rozwiązania. Zainteresują – dając kolejny powód do wydania pieniędzy – zaspokajając jednocześnie stale rosnącą podaż niczym spadająca kula śnieżna zabierająca na swoje ciało kolejne płatki śniegu. Zobaczymy czy trend się przebije, szczególnie sandały wypchane skarpetami…Choć właściwie – może ten trend na naszych ulicach w ogóle nie zostanie zauważony mimo ogromnej popularności u młodzieży? 😉

pullandbear.com

pullandbear.com

pullandbear.com

pullandbear.com

 

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Skarpetki do spodenek są „in”? Luźny wpis
3.67 z 3 ocen

    ADD YOUR COMMENT