Spodnie w kant na luzie

Casualism Blog o Modzie Męskiej – Spodnie w kant

Jak zapewne niektórzy z Was wiedzą, jestem człowiekiem, który lubi łączyć światy położone na oddzielnych biegunach. Spodnie w kant, a sweter z kołnierzem szalowym – dwie skrajności połączone w jedność. Zestaw cichy, spokojny, stonowany i wręcz nudny, absolutnie niewyróżniający się, ot typowość na dzień w stylu casual dlatego wodotrysków się nie spodziewajcie.

P1010660

Mam na sobie szarą kamizelkę pikowaną, której materiał przypomina wełnianą flanelę. Jest to jedna z ciekawszych kamizelek jakie dane mi było zobaczyć, z tego względu kupiłem ją i używam dość często. Materiał ten, w przeciwieństwie do typowej połyskującej tkaniny, wywołuje skojarzenia stosunkowo eleganckie, mogę więc z powodzeniem użytkować ją zarówno do absolutnego casualu jak i bardziej eleganckich zestawów. Ta kamizelka jest świetnym pomostem łączyć dwie, absolutnie różniące się od siebie galaktyki, jak tunel w Interstellar.

P1010682

P1010510

Pod kamizelką wełniany sweter w kolorze granatu, z szalowym kołnierzem. Generalnie na temat tego swetra wiele więcej niż „to-co-widać” powiedzieć się nie da. Świetnie grzeje, zasługa czystej wełny bez domieszek, a kołnierz szalowy, który na półce sklepowej wydawał się świetnym gadżetem na zimę – jest raczej tylko gadżetem. Nigdy nie zdarzyło mi się by go podnieść i ogrzać nim kark. No ale jak to mówią – może to tylko ja.

P1010788

P1010759

Na nogach spodnie w kant, które tym razem założyłem do zestawu absolutnie do nich nieprzystającego. Bardzo lubię połączenia niebanalne, zahaczające wręcz o wojnę z zaświatami. Jak więc widzicie spodnie w kant czyli element garderoby mocno eleganckiej wyróżnia się na tle mocno swobodnej reszty, ale nie powoduje żadnego zgrzytu. Jak to zrobić? Stosując wiedzę o materiałach i łącząc podobne z podobnym – nie walcząc, a poddając się reszcie. Innymi słowy wyobraźcie sobie tutaj spodnie w identycznym fasonie, ale przykładowo z cieniutkiej, wysokoskrętnej wełny garniturowej. Byłby kwas, to samo przy spodniach mocno eleganckich w wyrazisty prążek z równie gładkiej wełny.

P1010805 P1010806

A stopy zdobią trampki z firmy Kent Wang, które przy tym zestawie miały swój dziewiczy rejs po Polskiej ziemi. Dały sobie radę wyśmienicie i po tym fakcie muszę Wam nadmienić, że buty dają odczucia…papuci. Są niemożliwie lekkie i miękkie, ciężko dokładnie to wyjaśnić. To uczucie wymaga nieco przyzwyczajenia i osobiście powiem Wam z ręką na sercu – nie spodziewałem się tak dziwnego efektu. Przyzwyczajony jestem do czucia butów na stopach, od ich ciężaru, do zginającego się materiału czy oporu stawianego przez podeszwę. Tutaj tego nie ma.

P1010807

KamizelkaPodobna1 Podobna2

SweterPodobny1 Podobny2

SpodniePodobne

Buty – Tutaj

P1010653

The-Bigwig

Casualism – Blog o Modzie Męskiej

Spodnie w kant na luzie
5 z 20 ocen

    ADD YOUR COMMENT