Styl rockowy Saint Laurent Paris – ALBUM

Casualism Blog Męska Moda – Styl Rockowy Saint Laurent Paris

Wszyscy zapewne po tylu miesiącach, latach lub też tygodniach spędzonych ze mną, wiecie że wprost ubóstwiam styl jaki prezentuje sobą firma Saint Laurent Paris (wcześniej Yves Saint Laurent). Styl rockowy to dwa słowa, które idealnie opisują ich „ascetyzm”. Pełnia własnego poczucia stylu, nawiązania do zamierzchłych czasów i lat świetności początków rocka. Tak ma być!

TUTAJ OPISYWAŁEM dość dosadnie styl rockowy i wszelkie rządzące w nim prawa. Opisałem co nosić, jak nosić, jak się czuć i co robić by wyglądać w tym stylu dobrze i swoich wytycznych trzymam się naprawdę kurczowo. Do tej pory do garderoby udało mi się wrzucić kilka bardzo fajnych rzeczy, wokół których buduję każdy zestaw obracający się w tytułowym stylu. Są to czarne spodnie, białe koszulki, buty derby, no i oczywiście kurtki skórzane. Te rzeczy to pewniki i bez nich żyć się nie da 🙂

SrGfSbq

Saint Laurent to dla mnie niedościgniony wzór i to tej firmy rzeczy chciałbym kiedyś nosić bez szukania tańszych substytutów i liczę na to, że najbliższe lata przyniosą mi taki obrót sprawy, że Saint Laurent zapełni moją rockową część garderoby. Ale dość tych „żali”. Saint Laurent w tym albumie wręcz kipi i ciekaw jestem Waszej opinii na temat tego właśnie albumu. Zapatrzcie się!

Saint Laurent Paris


Jak oceniacie powyższy album? Moim, jakże skromnym zdaniem to perełka w zasobach całego internetu i większość z tych zdjęć (niestety jest także znienawidzony Harry Styles) prezentuje styl SLP w pełnym znaczeniu tego słowa. Brak mi kilku rzeczy, których zapewne nie kupię ze względu po pierwsze – ceny, po drugie – strachu przed ich noszeniem. Zwierzęce nadruki mimo iż na modelach wyglądają fajnie, a niektórzy ludzie naprawdę dobrze je noszą to ja nie czułbym się na tyle pewnie by choćby raz wskoczyć w tego typu rzecz z pełną rozluźnienia. Choć byliście niejednokrotnie świadkami zmian jakie nastąpiły, więc cholera wie gdzie ewolucja poprowadzi…

Przeczytaj koniecznie ->  Styl preppy - Album

PS Niedługo wreszcie znowu moje stylizacje  więcej czasu na rozpisywanie się. W tym momencie trapią mnie rozjazdy i mnóstwo wszelkiej maści załatwień choć oczywiście Casualism jako jeden z lepszych Blogów w Polskiej blogosferze oraz The-Bigwig jako autor rozpieszcza czytelników ciągłymi wpisami 🙂 Liczę więc na to, że brak moich stylizacji został nadrobiony przez ciągłe podsycanie atmosfery ciągłymi wpisami!

 

The-Bigwig

Casualism – Blog o Męskiej Modzie

Styl rockowy Saint Laurent Paris – ALBUM
4.8 z 16 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

4 Comments

 1. Michał Reply

  Bigwig, pytanie do ciebie jako eksperta. Powiedz, czy dobra skóra z bawełnianą podszewką daje radę również latem? Nie mówię oczywiście o totalnych upałach, ale jak wiemy pogoda u nas bywa wyjątkowo kapryśna. Pozdr!

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Skóra w lecie to moim zdaniem ciężki temat. Bawełna co prawda jako materiał na podszewkę jest całkowicie w porządku, ale w połączeniu ze skórą (nawet najwyższej jakości) stworzy cieplarniany efekt na ciele. Zależy też o jakich temperaturach mówisz no i jak je odczuwasz. Ja w samej koszulce lub koszuli chodzę już przy 15 stopniach i nie wyobrażam sobie przy 25-ciu założenia na siebie kurtki skórzanej. Jeśli z kolei mówisz o letnich nocach – proszę bardzo. Pod spód cienka koszulka i „hajda” na miasto.

 2. Andrzej Reply

  Zgadzam się, że skóra latem może być nie do wytrzymania, choć znam osoby, które tak lubią modę, oraz tak lubią mieć kilka warstw ubrań (nawet latem) że na pewno by chodziły w skórze latem, albo też takie, które wstydzą się swojego ciała, bo mają mankamenty. Saint Laurent Paris to dla mnie niepodważalnie wielki szyk i klasa!

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Tak, na ulicy jest niesamowity przekrój ludzi z różnym odczuwaniem temperatury. Krótkie spodenki z lewej, kurtka jeansowa z prawej. Nie ma co patrzeć na ludzi jako wyznacznik, a po prostu zapewniać tylko sobie ten komfort termiczny. Ja padłem kiedyś tego ofiarą, kiedy zbyt mocno oddziaływało na mnie otoczenie, które nosiło się jak dla mnie zbyt ciepło. Teraz nieco tych warstw ubrań i materiałem z siebie „zrzuciłem” i nie oglądam się na ludzi 🙂 Co do SLP pełna zgoda, marka marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *