Styl uliczny, Workwear – album

Casualism Blog Męska Moda – Styl uliczny, Workwear – album

Wszyscy wiemy, że bardzo cenię sobie zarówno różnorodność, jak i wyrozumiałość względem dzielących nas wszystkich różnic, szczególnie w stylu ubierania. Mimo iż nie jestem fanem „workwearu” (TUTAJ poprzedni album tego stylu) to potrafię docenić wiele ciekawych aspektów tego stylu oraz nawet poszczególnych rzeczy, które mógłbym przyjąć do mojej garderoby. Niemniej aktualnie skupiam się na innych kwestiach, a Was zapraszam na kolejny album na Casualism, dzisiaj styl uliczny!

gJt64xB

Workwear to rzeczy, które – jak wskazuje bezpośrednio nazwa – wywodzą się z różnorakiej pracy wykonywanej przez ludzkość. Generalnie większość noszonych przez zwolenników tego stylu rzeczy wykonana jest z denimu, czyli materiału wprost skrajnie robotniczego. Często widzimy mięsiste tkaniny wełniane, wysokie i mocno zużyte buty czy też mocno pomięte okrycia wierzchnie, jak cienkie i przykuse marynarki. Chyba najczęstszymi kolorami spotykanymi w tym stylu jest granat oraz beż z brązem. Styl ten, gdy serwowany jest nam w nadmiarze przez niektórych modeli zawartych w albumie może być skrajną przesadą. Staje się przesyceniem, a „moc wydźwięku” jest zbyt natarczywa. Zapraszam na album!

>

Co myślicie o tym właśnie stylu? Oceniacie go na równi ze mną, czy też macie zdanie ode mnie skrajnie różne? Wiele rzeczy mógłbym hipotetycznie poprawnie zestawić, ale niektóre prezentowane tutaj zestawy „całościowe” wyglądają wręcz przebierankowo. Workwear jest więc czymś, co wywoływać może skrajne emocje i nie ma w tym bynajmniej niczego złego, bo styl ten aż się o to prosi.

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Blog Moda Męska

Styl uliczny, Workwear – album
4.9 z 20 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *