Album inspiracyjny – Buty creepers, creepersy

Casualism Blog Moda Męska – Album inspiracyjny – Buty creepers, creepersy

Styl metal-punk bez Creepersów dosłownie nie istnieje! Buty w tym rodzaju to jeden z wielu znaków rozpoznawczych tych stylów i wręcz bez nich są to style niepełne, nieidealne. Zdecydowałem więc, że wpis na ich temat jest absolutnym przymusem i czymś, czego pominąć nie wolno. Dzisiaj więc buty creepers. Zdanie na ich temat zapewne wyrobicie sobie patrząc na zdjęcia umieszczone w albumie. Wybrałem specjalnie takie, które ukażą także charakter i styl osób noszących Creepersy, który często, no cóż…

JJ2VwQ2

Buty te powstały w czasie II Wojny Światowe,j gdy to stacjonujący w Afryce żołnierze używali butów na grubiej, krepowej podeszwie. Tyle w ramach historii, więcej nam nie trzeba. Czym charakteryzują się te właśnie buty? Jednym, ale bardzo widocznym wyróżnikiem na tle pozostałych modeli butów – bardzo grubą, wysoką, gumową podeszwą. Często posiadają raptem dwa rzędy dziurek na sznurówki bądź klamerki, niczym znane wszystkim buty w typie Monk. Ale już nie przedłużam, zobaczcie sami co i jak!

creepers

A moje zdanie? Jest niezbyt pozytywne. Buty te patrząc po stylizacjach tworzą mocno punkowy klimat, którego osobiście nie trawię i ciężko mi podejść do niego inaczej niż „na dystans”. Łatwo także zauważyć, że „nosiciele” tychże butów mają styl, którego nie umiem dobrze ocenić. Jednakże jestem w stanie wyobrazić sobie dobre ich zestawienie, w przykładowo minimalistycznym zestawie złożonym z neutralnych barw jak szarość, czerń czy biel. Wtedy creepersy mimo iż w dalszym ciągu będą creepersami, to nie dopełnią punkowego efektu. Nie zmienia to jednak faktu, iż w takim zestawie zapewne jeszcze lepiej by wyglądały…zwykłe derby (TUTAJ poradnik na ten temat). Macie może takie buty w swojej szafie?

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Męska Moda Blog

Przeczytaj koniecznie ->  Styl uliczny, Workwear - album
Album inspiracyjny – Buty creepers, creepersy
4 z 2 ocen

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

2 Comments

  1. MarlennPsycho Reply

    Gdzie mogę kupić dobrej jakości creepersy? Przekonałam się jakoś do nich, czarne są charakterne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *