Biały t shirt jako legenda

Casualism – Moda Męska Casual – Biały t shirt

Ponadczasowość to…jednak pojęcie względne. Dzisiaj? Biały t shirt! Dla wielu ludzi ponadczasowym będzie garnitur, dla innych dresowe spodnie. Powód jest prosty i absolutnie prozaiczny – ogrom stylowych ludzi jaki nas otacza nie pozwala włożyć ich w jedną, identyczną oprawkę. Dzisiaj opiszę moim zdaniem jedną z rzeczy, które swoją prostotą ale jednocześnie niezwykłym przesłaniem zbudowały tak cholerną legendę, jak i piękną, ponadczasową rzecz. Biały t-shirt, to brzmi prosto? Może i tak brzmi, ale takie nie jest.

Biały t-shirt wiele lat wstecz utożsamił się z bunotwniczymi grupami młodych mężczyzn, którzy w jakiś sposób próbowai odciąć się od szarego, nudnego tłumu wokół. Rozwiązanie padło proste i zestawienie znane jest po dziś dzień i nie minie nigdy – jest to biała koszulka t-shirt głównie w połączeniu z jeansami. Ta stylizacja nie zginie i prawdopodobnie zawsze już będzie wywoływać pewnego rodzaju zdziwienie na ulicy.

A czemu zdziwienie? Bo ludzkość zaczęła lubować się w logowaniach. W nadrukach, w kolorach i dziwnych fasonach.

pinterest.com

bershka.com

Co wyróżnia fajną, białą koszulkę?
* Krój. Osobiście przy koszulkach celuję w:
– rękawki, które muszą być krótkie i nie odstawać na boki tworząc na noszącym pewnego rodzaju trójkąt gdy obserwator patrzy z przodu
– dekolt. Lubię gdy ten element budowy koszulki nieco się wyróżnia – jest głębszy i ładnie wyeksponowany.
– tors. Tutaj zdania mogą być podzielone, głównie dlatego że dwie skrajne pozycje w ramach których możemy osadzić biały t-shirt są poprawne. Bardzo luźna koszulka może wyglądać świetnie dając obserwującym nas ludziom poczucie, że jesteśmy mocno wyluzowani. Z kolei mocne (ale absolutnie nie przesadne!) dopasowanie będzie prezentować się świetnie ze spodniami w kant z lnu założonymi do espadryli i kapelusza. Widzicie różnicę? Wszystko zależy od kontekstu!
– długość, koszulka ma być długa w sam raz – kwestia noszącego i znowuż – kontekstu jak powyżej
* Dobry materiał. Osobiście najwyżej oceniam bardzo cienkie bawełny i len. Nienawidzę wprost – i to i dosłownie i w przenośni – bawełny o wysokiej gramaturze, która zachowuje się i przy tym wygląda jak gruby, bezkształtny koc czy wór

tumblr.com

followpics.com

pinterest.com

Casualism – Moda Męska Casual
The-Bigwig

Biały t shirt jako legenda
5 z 5 ocen

    ADD YOUR COMMENT