Szare ubrania – PORADNIK

Casualism – Blog Moda Męska – Szare ubrania i minimalistyczny styl

Nie będzie dla Was wielką niespodzianką gdy napiszę, że uwielbiam szare ubrania. Za wszelką cenę moja garderoba, moje buty i wszelkie akcesoria dążą ku neutralności. Wyciszeniu. Dzisiaj opiszę kolorystykę jak dla mnie zdecydowanie najpiękniejszą i rzucającą mi się w oczy w najmocniejszy sposób. Pogadamy więc o szarościach i jego wielu odcieniach.

Bez nazwy

Vince

Vince

Kolor szary i spektrum tworzące się wokół niego, więc obejmujące zarówno czerń jak i szarość to moim zdaniem kolory, które w garderobie działają najpiękniej. Oceniam je zdecydowanie wyżej niż wszędobylski w mojej szafie i inspiracjach granat, który objadł mi się niemiłosiernie. Kolory te są przeciwieństwem absolutnym mocnej, rzucającej się w oczy kolorystyki pokroju różu, błękitu, mięty czy innych, równie pastelowych kolorów tak odległych ode mnie. Rzadko w ostatnim czasie dzielę się z Wami zestawami, które można ocenić jako „kolorowe”. Mój styl ubioru to zazwyczaj jeden kolor oraz jego poświata w postaci kolorów mocno zbliżonych, które zależnie od danego ubioru tworzą tło bądź plan pierwszy. Często dodaję do niej inny kolor, ale tylko w ramach dodatku, bądź dodatków. Sukcesywnie wraz z jesienią z szafy usuwam wszelkie kolorowe rzeczy, z których radości już nie czerpię. Czasami owszem, wkładam je na siebie – ale wyłącznie gdy mam na to ochotę, która nie przejdzie mi w przeciągu całego dnia – co nie zdarza się ostatnimi czasy zbyt często.

Szarość to dla mnie spektrum barw – od czerni, do bieli, poprzez niezliczoną ilość odcieni samej szarości.

Calliope

Calliope

SZAROŚĆ

Odcienie tych kolorów są niezwykle uniwersalne i ich użytkowość zależy praktycznie tylko i wyłącznie od kreatywności danego „nosiciela”. Zwykle kolor ten tworzy bazę dla pozostałych, nie pobierając atencji widza w żaden możliwy sposób. Jak dla mnie – kolor idealny i jego szersze uzupełnienie dodam w kolejnym, dłuższym wpisie poradnikowym.

Brioni

Szarość w elegancji

Eleganckie zestawy, czyli złożone z eleganckich spodni czy też marynarek, albo i całościowych garniturów – pięknie prezentują się w odcieniach szarości bądź z ich dodatkami. Oczywistym i znanym kanonem piękna jest szary garnitur, niezwykle uniwersalny i łatwy w doborze pozostałych elementów.

MrPorter

MrPorter

MrPorter

MrPorter

Crombie

Crombie

 

Filippa K

Filippa K

Filippa K

Filippa K

Szarość w casualu

Casual to pole do manewru dla szarości wprost idealne. Absolutnie najbardziej doposażony, największy i z największą ilością niespotykanych atrakcji plac zabaw dostępny w szarej strefie ( 😉 ).  Począwszy od grubych swetrów w tym kolorze, poprzez zimowe czapki, czy też jeansowe spodnie, a na koszulach kończąc. Casual prezentuje szarości niezwykle szeroki zakres użytkowania.

Harmony

Harmony

Brioni

Brioni

MrPorter

MrPorter

Reigning Champ

Reigning Champ

Ogólne rady

– Jeśli łączymy kilka kolorów szarości – rozróżnijmy je odcieniem

– Szarość nie musi być prosta. Bawmy się fakturami i mikro wzorami. Pięknie wygląda donegal, jodełki i inne kratki. Te wzory to pole do popisu dla odcieni szarości.

– Kolor ten pięknie się łączy z granatem, czernią, beżem i innymi, równie neutralnymi i „ziemistymi” kolorami

Crombie

Crombie

Gdzie unikać?

– Szarość nie widzi mi się w kwestii obuwia innych niż stricte sportowe, jak New Balance i ich flagowe modele. Nie wiem czemu, ale ta część garderoba w odcieniach szarości przy zestawach bardziej eleganckich nie wygląda ani dobrze, ani naturalnie. Ten rejon garderoby zarezerwował sobie kilka kolorów, jak czerń, odcienie brązów czy granat. Ale szarość? Nie widzi mi się.

– Nie podoba mi się łączenie szarości z ostrym kolorem. Mam tu na myśli pastelowe czy też skrajnie neonowe kolory. Szarość to kolor, który podoba mi się otoczony wyłącznie wygaszonymi, cichymi kolorami towrząc zestaw całkowicie wśród niego się obracający.

COS

COS

Powiązania do wpisu:

– Czarne ubrania w szafie – PORADNIK

– Biały t-shirt – PORADNIK

Moje zestawy (klik w zdjęcie kieruje do całego wpisu), jest ich naprawdę wiele:

The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Casual

Szare ubrania – PORADNIK
5 z 5 ocen

    ADD YOUR COMMENT