Kolorowy tatuaż, tatuaż w kolorze? – Casualism Blog Moda Męska
Dawno nie pisałem o tatuażach, czas ukrócić ten proceder. Dzisiaj poruszymy temat bardzo ważny dla przyszłych posiadaczy wzorów na skórze – mianowicie kolor, a już dokładniej – kolorowy tatuaż. Kolorowy tatuaż to zupełnie inne dzieło, aniżeli czarno biały, to zupełnie inny wygląd i inne znaczenie – warto na ten temat poświęcić dobre kilka tygodni bardzo intensywnych przemyśleń. Jak więc to rozwiązać? Dzisiaj się tym zajmiemy od strony koloru!
Zacznijmy od czegoś dość oczywistego, ale jednak zapominanego przez przyszłych wytatuowanych ludzi – własna preferencja. Wszyscy poszukujemy właściwych dla nas wzorów tatuaży, które potraktujemy w pewnym momencie jako źródło dobrej inspiracji. Czasami wręcz z niewielkimi zmianami po prostu przeniesiemy je na swoją skórę i z lepszym bądź gorszym skutkiem będziemy żyć z nim przez długie lata. Jednak patrzymy na to bardzo niewłaściwie – zwracamy uwagę na całokształt zamiast jednak koniec końców rozłożyć go na czynniki pierwsze i wyciągnąć z niego tyle pozytywów ile się da. Jedną z kwestii poza stylem czy wielkością jest kolor. Kolor to sprawa nad wyraz ważna, a konsekwencje złego wyboru potrafią być opłakane w skutkach.
Kolorowy tatuaż to przymus przy niektórych stylach, które przy czarno-białym tatuażu najnormalniej w świecie wiele stracą ze swojego uroku. Mowa o przykładowo stylu Japońskim, którego ogromny wprost urok tkwi właśnie w mocnych, wyrazistych barwach i ogromnej ilości kolorowych dodatków czy małych detali. Styl ten czerpie z kolorów całymi garściami i pozbawianie go kolorów byłoby czymś na miarę pozbycia człowieka nóg. Tatuaż w kolorze ma siłę w ukazywaniu detali, istnieje więc przy jego użyciu realna szansa na pokazanie różnych odcieni futra czy łusek jakiegoś zwierzęcia niż przy czerni i szarości – gdzie to futro lub łuski będą czarne lub mniej czarne, ewentualnie zupełnie niewypełnione kolorem. Kolejnym plusem wypaczanym jednak przez świeżo wytatuowanych jest to, że kolorowy tatuaż łatwiej przykryć czymś ciemniejszym. Cover-up kolorowych, jasnych tatuaży przeważnie jest wykonalny i to często dość łatwo przez dobrego tatuatora co pokazuje jasno TEN WPIS. Kolorowy tatuaż jest także rewelacyjną formą ukazania emocji w tatuażu, na przykład czerwień użyta w białkach oczu kobiety na naszej ręce zrobi z niej demonicznego potwora, zaś czerwone policzki – zawstydzoną kobietę. Czerwone krople z oczu zagrają krew, a niebieskie lub obrysowane konturem (niewypełnione) – łzy. Błękitne niebo i żółte, mocno nasycone słońce to czysta sielanka ładująca nasze baterie, zaś pomarańczowe barwy i czerwone słońce to oznaka wieczornego „romantyzmu”. Tych emocji nie pokaże czarny tusz, bo mamy mocno zakorzenione w głowie ich kolory. Tak jak kolor diabła jest czerwony, a kolor roślin – zielony.
Minusem kolorów jest to, że zdecydowanie łatwiej bledną niż czerń. Barwnik jest mniej intensywny, a w przypadku niektórych kolorów skóra praktycznie go wchłania w całości, dając przymus odwiedzania tatuażysty co parę lat na uzupełnienie ubytków. Przykładowo znany w światku modowym Nick Wooster musi wypełniać czerwień na swoim rękawie co parę lat bo jego skóra praktycznie się jej wyzbywa. Pamiętajmy też o odcieniu naszej skóry. Jasna i blada skóra świetnie pokazuje kolory dając duży kontrast miedzy nawet jasnym kolorem, a naszą skórą. W przypadku ciemnych skór jest jednak w tej materii spory problem, bo na ciemnej skórze czasami ciężko zauważyć czerwień, żółć, pomarańcz czy inne zbliżone do kolorytu skóry barwy. Każdy inny kolor zaś będzie zawsze nieco „zabrudzony” odcieniem naszej skóry, w końcu to tak jak malowanie pisakami po ciemnym lub jasnym podłożu. Dlatego też czarnoskórzy raperzy muszą posiłkować się wyłącznie czarnym, bardzo mocno nasyconym i głęboko wbijanym tuszem, a o kolorach mogą co najwyżej pomarzyć.
Reasumując – musimy zwrócić baczną uwagę na kolor tatuażu i koniecznie, ale to absolutnie koniecznie wykonać dokładnie to, czego oczekujemy, a nie to co widzimy i wygląda dobrze na kimś. Pamiętajmy, że potrafimy dobrze ocenić damskie pośladki, ale czy to oznacza, że sami chcemy takie posiadać? Musimy umieć rozróżnić inną osobę od nas samych, bo wykonamy coś, z czego będziemy niezadowoleni całe życie bo ta osoba spełnia nasze przesłanki jako całość, a nie jako jeden tatuaż.
Pamiętajmy by się 100 razy zastanowić nad jakim kolwiek tatuażem bo się go pozbyć nie będzie łatwo.
Powyższe zdjęcia to raczej paskudztwa niż coś fajnego niestety.
Dla kogoś zamkniętego w temacie tatuaży niestety każdy jest paskudztwem. Taki urok tego typu ozdób ciała.
Hej a mógłbyś polecic gdzie zrobić dobry cover na kolorowym tatuazu. Jestem ze Śląska ale ostatecznie dojadę poza jeśli warto. Będę wdzięczna za pomoc.
Zrobienie sobie tatuażu świadczy tylko o prymitywizmie intelektualnym. Poza tym wytatuowana kobieta staje się dla normalnego faceta natychmiast całkowicie aseksualna. Tatuaż tak samo zdobi człowieka jak wąsy Mona Lisę.
Haha 😀
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/993/875/084.png
dla mnie aseksualny jest facet z wąsem, czy to oznacza, ze teraz każdy facet powinien je zgolić?
Kocham tatuaże i szkoda mi ludzi, którzy są na tyle ograniczeni, że nazywają je paskudztwem lub szpeceniem ciała… Obecnie szukam weny na kolejny tatuaż. Lubię przeglądac fan pejdże ulubionych salonów np. Jah love: https://www.facebook.com/pg/studio.tatuazu.warszawa.tattoo/photos/?ref=page_internal 🙂
Mam kolorowy tatuaż- wykonany przez (spam). I podoba mi sie- wczesniej mialam tradycyjne dziary, ale kolory chodziły za mną juz od jakiegos czas i zaluje, ze tak dlugo zwlekalam!