Jak usunąć tatuaż? Brzydki tatuaż, nieudany tatuaż…ZMORA!

Jak usunąć tatuaż? Brzydki tatuaż, nieudany tatuaż – Casualism Blog Moda Męska –

Oj, poruszymy dzisiaj jeden z niewielu tematów, które mogą wywołać naprawdę nie dość, że burzliwą dyskusję to i stworzyć pewne pole do usunięcia z naszych głów stresów związanych z wykonaniem tatuażu. Bo…tatuaż mi się nie podoba! Rany Boskie, tatuator zrobił to źle, ja nie pomyślałem, a jeszcze mi się znudził – co w tej sytuacji? Wiecie jak usunąć tatuaż? Wiecie, że brzydki tatuaż lub nieudany tatuaż to mała, wręcz niewiele znacząca kwestia?

Pierwszym, ale i najbardziej znaczącym pytaniem jakie sobie zadamy po obmyśleniu wzoru jest to, co zrobimy gdy nam się znudzi. Co się stanie, gdy upłynie parę lat, a efekty jego starzenia będą skrajnie nas niesatysfakcjonujące? Co się stanie, gdy przytyjemy 40 kg lub tyle samo schudniemy, a nasz wzór stanie się czarną plamą i nic nie znaczącym bazgrołem, krzywym i paskudnym? Niestety, nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć jak nasze ciało zareaguje na tusz zaaplikowany pod skórę za parę lat. Nie wiemy też czy nasz styl nie będzie stale ewoluował i niczym ubrania – może spychać na dalszy plan nasze stare wybory. Wielu z nas, wręcz większość, stale bombardowana jest chęcią zaspokajania nowych potrzeb. Nasze życia ewoluują i nie jesteśmy w stanie przewidzieć w jaką stronę się nakierujemy dlatego warto przybliżyć sobie kwestię jak usunąć tatuaż. Zarówno po to by odłożyć strach lekko na bok oraz po to, by nie martwić się nadmiernie czymś tak błahym jak byle rysunek na ciele 😉

Tatuaż, rękaw męski, tatuaż na przedramieniu, jaki zrobić tatuaże, styl japoński w tatuażu.

Źródło – Tumblr. Stevis Harrison. Zwróćcie uwagę na lewe przedramię, jest tam prawdopodobnie albo cover, albo jest ich kilka.

To samo dzieje się z tatuażami. Wzór, który chcemy wykonać NIE BĘDZIE idealny już na zawsze, takie myślenie warto przyjąć. Są owszem, wybory takie, które przetrwają każdą próbę czasu i są to jedynie wzory, których wizualna strona jest zupełnie, ale to zupełnie pominięta. Wzory, które znaczą coś, ale tylko w sferze duchowej, w sferze symboliki. Jeśli więc mały tatuaż jaki chcemy zrobić na wewnętrznej stronie bicepsa to inicjały nieżyjącego już pradziadka to te inicjały zawsze będą takie same. Niemniej – jeśli „dołożymy” do tego wzoru jakikolwiek inny aspekt wizualny jak płatek róży, krzyżyk, wybierzemy czcionkę, czy cokolwiek – to w grę zaczyna wchodzić sprawa stylistyki. Ona niestety, ale nie zawsze będzie nam odpowiadać przez całe życie. Tak więc ciężko wyobrazić sobie tatuaż bez pewnych stylistycznych wyborów.

Życie to stała, ciągła, nieprzejednana zmienna, której nie da się zatrzymać. Każdy tatuaż może w nas na ten moment wywoływać wyłącznie pozytywne odczucia, ale za kilka lat gdy przykładowo z jeansów wskoczymy w wełniane spodnie w kant to ten wzór nie będzie tym samym wzorem, który wykonaliśmy parę lat temu. I nie ma w tym nic złego! Ludzie tatuujący swoje ciała to jak dla mnie ludzie odważni i pewni siebie. Tak więc co zrobić kiedy coś poszło nie po naszej myśli albo po prostu wzór nam się przestał podobać?

Przeczytaj koniecznie ->  Wielkość tatuażu - duży tatuaż, czy mały tatuaż?

1. Cover-up tatuażu. Przykrywanie tatuażu innym tatuażem.

Tatuaż cover up, cover up tatuaż. Jak zrobić cover, covery tatuażu.

Źródło – internet. Cover pełną gębą.

Tatuaż cover up, cover up tatuaż. Jak zrobić cover, covery tatuażu.

Źródło – internet. Po lewej stronie – przykrycie tak ciemnego i dużego napisu jest możliwe, nawet wzorem wręcz dość jasnym. Po prawej – ten wzór zaginął w odmętach nowego coveru.

To forma, której przedstawiać nikomu nie trzeba i jest mocno zakorzeniona w umysłach ludzi, wszyscy wiedzą co to znaczy, wszyscy wiedzą czego się „mniej-więcej” spodziewać. To ciężka i żmudna praca, która wymaga ogromnych umiejętności tatuatora i wielu godzin poprawek, bo miejsca które będziemy przykrywać były już, siłą rzeczy, tatuowane wcześniej więc ich przykrycie będzie niejednolite. Może okazać się, że ciemny wzór pod spodem i tak będzie wychodził spod nowego dzieła, a maksymalne efekty jakie uda nam się osiągnąć będą obecne na naszym ciele po wielu żmudnych sesjach. Jednocześnie dobrze wykonany cover to gwarancja sukcesu. Tatuaż zazwyczaj będzie bardzo ciemny i oczywiście większy niż tatuaż zakrywany. Nie jest to więc dobre rozwiązanie dla tych z nas, którzy mają mały tatuaż i nie chcieli więcej. W takim wypadku byłoby to wpędzenie się na kolejną, większą minę.

2. Dodatki do tatuażu.

Tatuaż cover up, cover up tatuaż. Jak zrobić cover, covery tatuażu.

Źródło – internet. Z lewej strony mamy „pustą” panterę, po prawej – z dodatkiem w postaci czerwonej róży.

Styl tradycyjny tatuażu, tatuaż tradycyjny, tatuaże tradycyjne, amerykańskie tatuaże, sailor jerry

Źródło – internet. Po lewej stronie mamy orła bez dodatków. Z prawej zaś orzeł jest przyozdobiony dodatkami.

Tatuaż cover up, cover up tatuaż. Jak zrobić cover, covery tatuażu.

Źródło – imgur. Niesamowite podejście do coveru/dodatku. Jak dla mnie majstersztyk.

To mało znana na ten moment forma poprawiania wizerunku tatuażu, ale jednocześnie najmniej inwazyjna, a jak dla mnie zdecydowanie najciekawsza. Polega na dodaniu do istniejącego tatuażu kilku nowych detali bądź jego całkowitej rozbudowie i  na tym też pokrótce ta forma „usuwania” tatuażu polega. Jeśli więc zrobiliśmy sobie prostą czaszkę, której wygląd nam się absolutnie już nie podoba, to w miejsce jej usuwania bądź całkowitego zakrywania może warto dołożyć jej czapkę pilota i jego popiersie? Może warto w miejsce zakrywania statku zrobić mu duże fale, wiele chmur, kotwicę, większe maszty? Możliwości są nie setki, nie tysiące, ale miliony. Świetne rozwiązanie dosłownie dla każdego, kto chce lekko powiększyć tatuaż i nie przeszkadza mu sama jego obecność.

3. Blast-over. Przykrycie tatuażu.

Tatuaż cover up, cover up tatuaż. Jak zrobić cover, covery tatuażu.

Źródło – internet. Jak widzicie na moment wykonania tatuażu jest duża i znacząca różnica w odcieniach między wzorem starym, a nowym. Niestety różnica ta zaciera się tuż po gojeniu i staje się na tyle subtelna, że praktycznie niezauważalna.

Tatuaż cover up, cover up tatuaż. Jak zrobić cover, covery tatuażu.

Źródło – internet. Najlepsze efekt blast-over otrzymamy jak najciemniejszym nowym tatuażem, a jak najjaśniejszym starym.

To coś, czego „zwykły” człowiek raczej nie doświadczy i zauważyłem, że tego typu rozwiązań chwytają się głównie mocno wytatuowani ludzie ot tak, z braku miejsca na kolejne. Otóż polega to na wykonaniu nowego tatuażu bezpośrednio „na” starym nie bacząc na jego umiejscowienie czy kolor lub formę. Ot, „nakładanie” jednego wzoru na drugi w taki sposób, że stary wzór dosłownie dla nas w momencie robienia nowego wzoru nie istnieje. Bardzo, bardzo ciekawa forma, która wygląda niestety mocno niechlujnie chwilę po gojeniu i tworzy niemiły dla oka nadmierny misz-masz bo zazwyczaj kolory szybko się wyrównają z tym „spodnim”. Niemniej przykładowo mnie misz-masz bardzo się podoba i dobrze pokazuje prawdziwe przeznaczenie tatuażu. Ma służyć nam, a nie my jemu.

Przeczytaj koniecznie ->  Tatuaże, nowa kategoria - WPROWADZENIE

4. Laserowe usuwanie. Usuwanie tatuażu laserem. Jak usunąć tatuaż laserem?

Laserowe usuwanie tatuażu, jak usunąć tatuaż, usuwanie tatuażu laserem, laserowy zabieg usuwania tatuażu.

Źródło – internet. Tak dramatyczne, a jednocześnie tak wielkie tatuaże aż się proszą o usunięcie. Cover byłby ogromny i ciemny – właściciel zapewne wiedział, że go nie wykona.

Laserowe usuwanie tatuażu, jak usunąć tatuaż, usuwanie tatuażu laserem, laserowy zabieg usuwania tatuażu.

Źródło – internet. Laserowe usuwanie tatuażu to bardzo inwazyjna metoda. Każdy z nas musi stwierdzić we własnym zakresie czy jest to gra warta świeczki.

To jak dla mnie ostateczna możliwość usunięcia tatuażu. Jest droga, bardzo bolesna, nieprzewidywalna w skutkach w żadnym stopniu, ale jednocześnie jako jedyna pozwala POZBYĆ się tatuażu w sensie stricte. Jako jedyna pozwoli „cieszyć się” niezajętą przez tusz skórą. Idealne zastosowanie dla ludzi, którzy jeden jedyny tatuaż zrobili pod wpływem chwili i nie chcą go nigdy więcej. Jeśli więc na łopatce mamy paskudny znak, ale jest to jednocześnie nasz jedyny tatuaż, który chcemy usunąć i nie robić ich więcej – to lepszy będzie laserowy zabieg usuwania niż pchanie się w kolejny wzór, większy i ciemniejszy cover bądź add-on.

Kilka zabiegów dobrze posłuży także tym z nas, którzy chcą wykonać cover. Pozwoli to nieco rozjaśnić poprzedni tatuaż i dać dosłownie i w przenośni miejsce na nowy. Często spotykana sprawa w tatuatorskim światku.

5. Blackwork. Czarny tatuaż, czarne rękawy.

Czarne rękawy, czarny tatuaż, czarny styl tatuażu, tatuaż czarny rękaw, blackwork.

Oliver Sykes. Na zdjęciu po lewej widzimy rękę Oliego przed blackworkiem. Prawa strona to efekt „po”

Czarne rękawy, czarny tatuaż, czarny styl tatuażu, tatuaż czarny rękaw, blackwork.

Instagram: @imersa,@simonrah.

Czarne rękawy, czarny tatuaż, czarny styl tatuażu, tatuaż czarny rękaw, blackwork.

Billy Huxley na Zalando. Na jego prawej ręce widzimy sporą ilość blackworku wokół nadgarstka. Ciekawe, niebanalne połączenie ale wygląda świetnie jedynie wtedy, gdy „wokoło” mamy mnóstwo innych tatuaży.

To już, no cóż, hardcore zarezerwowany dla wytatuowanych świrów, który to osobiście bardzo mi się podoba 😉 polega na, po prostu, zawaleniu całego miejsca ogromną dawką czarnego tuszu i zrobieniu z danego miejsca czarnej, olbrzymiej plamy zamiast zabaw w covery czy blast-overy. To forma rozpowszechniona wyłącznie na rękach i tam też wygląda najlepiej. Pamiętajmy tylko, że taki tatuaż to permanentna zmiana wyglądu naszego ciała i dla wielu będzie to dosłownie jak choroba skóry. Będzie nie do usunięcia, nie do zmiany. Nie ma zmiłuj, tylko dla odważnych, nad wyraz pewnych siebie, lub nad wyraz głupich. Niemniej – zawsze osoba ozdobiona w taki sposób pewnie będzie przez społeczeństwo zepchnięta na jeden z najniższych szczebli.

Przeczytaj koniecznie ->  Kremy do tatuażu - TEST

6. Preparaty wstrzykiwane podskórnie.

Usuwanie tatuażu przybiera wraz z upływem czasu coraz to nowe formy. Napotkałem kilka dni temu kolejną, dość ciekawą. Zabieg polega na zaaplikowaniu pewnej substancji bezpośrednio pod skórę, co niewiele różni się od samego tatuowania. Preparat ten rozbija cząsteczki tuszu, które są wydalane przez organizm na powierzchnię skóry tworząc tym samym strupek stworzony z tuszu i płynów ustrojowych. Generalnie niewiele na temat tej metody póki co wiadomo (kilka punktów w Polsce) ale brzmi bardzo obiecująco.

Tatuaż mi się już nie podoba, wstyd?

NIE. Tatuaż jest w społeczeństwie traktowany strasznie źle, ludzie wręcz szukają możliwości zdeprecjonowania jego właściciela. Jeśli więc takowy stwierdzi, że tatuaż mu się nie podoba to w miejsce „przykro mi” posypie się grom „a nie mówiłam?”, „no i na co Ci to było?”, „Byłeś głupi”. Tatuaż, niczym zakup chinosów stwarza zagrożenie znudzenia się nim, to oczywiste. Wyobraźcie sobie pójść do sklepu i kupić kurtkę, która już ZAWSZE (podkreślam – ZAWSZE) będzie Wam się podobała, niezależnie od zmiany ciała, stylu ubioru, życia czy wyglądu, ale jednocześnie od zawsze o takiej kurtce marzyliście. Oczywiście wyobraźcie sobie do tego  nosić ją dzień w dzień skoro na dany moment jest taka idealna, to chyba nie trudne do wykonania? A jednak bardzo często prostu się nie da. Zamiast ganić, lepiej pocieszyć – brawo kolego, że zdecydowałeś się na taki krok i przykro mi, że Twój wybór Ci się już nie podoba.

Źródło - Tumblr. Stevis Harrison. Spójrzcie na jego lewą rękę na wysokości przedramienia, ewidentnie ma tam tych tatuaży "kilka". Co jak dla mnie wygląda absolutnie świetnie.

Źródło – Tumblr. Stevis Harrison. Spójrzcie na jego lewą rękę na wysokości przedramienia, ewidentnie ma tam tych tatuaży „kilka”. Co jak dla mnie wygląda absolutnie świetnie.

Mój kumpel jasno mi powiedział, że jego rękaw podobał mu się tylko w dniu zrobienia, teraz autentycznie źle się z nim czuje. Czy mógł tego uniknąć? Moim zdaniem nie. Na dzień jego wykonania był go pewien w stu procentach, był przekonany o słuszności wyboru,  przyjemnością chodził na kolejne sesje. Jego rękaw jest ciekawy i ciężko przyczepić mi się do jego stylistyki, a już tym bardziej wykonania, sam chętnie bym go zgarnął 😉 On z drugiej strony stał się niewolnikiem myślenia i już nie umie ocenić go w pozytywny sposób. Przeglądanie zdjęć kolejnych tatuaży do czego się przyznał, poznawanie kolejnych ludzi z tatuażami – to wszystko powoduje, że zaczynamy źle myśleć na temat swoich. Tatuator z kolei powiedział mi ważne słowa – „nie ma idealnego tatuażu” i zgadzam się z tym w pełnej rozciągłości. Gapienie się na nasze wzory wyciąga z nich mnóstwo skrajnie niepotrzebnych detali, zaczynamy patrzeć na nie analitycznie, a gdy zaczniemy także dokładać do tego „co by było gdybym w jego miejsce zrobił xxx?” to murowane niezadowolenie.

Jak uniknąć złych wyborów?

Teraz już wiecie jak usunąć tatuaż. A co poza tym? Nie zastanawiać się nad nimi nadmiernie już po jego wykonaniu, nie oglądać wyidealizowanych zdjęć z Instagramów czy Tumblrów i nie zastanawiać się godziny przed lustrem czy „dobre miejsce?”, czy „dobre kolory?” albo „może jednak czarno-biały byłby ciekawszy?”. Po wykonaniu tatuażu zamknąć temat, zamknąć książkę i cieszyć się nim bez zwracania uwagi na ludzi czy zdjęcia atakujące nas zewsząd. Pamiętajmy też, że tatuaże oceniamy lepiej na osobach, które dobrze wyglądają, nierzadko nawet zły tatuaż dobrze przez to właśnie ocenimy. Wiele razy łapałem się na tym, że średni tatuaż podobał mi się, a ja zachodząc w głowę zastanawiałem się jaki jest tego powód. Analizowałem kolorystykę, umiejscowienie, wielkość – wszystko. Dopiero po chwili wpadłem na trop, że tatuaż ten zdobi bardzo dobrze zbudowanego i po prostu dobrze wyglądającego jegomościa. Cóż „ładnemu we wszystkim ładnie”.

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Meska Blog

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

18 Comments

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Haha. Ale powiem Ci, że mam znajomego, który po pijaku wydziarał sobie całą szyję. To dopiero hardcore przez duże H.
   Niemniej, co śmieszne, jest mega zadowolony.

   1. niepodam Reply

    Pozdro dla niego, miał chłopina szczęście, że nie dał sobie zrobić paździerzu. Moje – we śnie ofc – to były jakieś tribale podłużne badziewne i trzy litery pierwsze z dwóch imion. Pamiętam nawet co pomyślałem w pierwszej chwili: BW pisał ostatnio o usuwaniu tatoo, będzie dobrze :D.

 1. mikrusska Reply

  Jeden nieudany udało mi się usunąć laserem, na Złotej usunęli go prawie w całości 🙂 Teraz każdy kolejny będzie dobrze przemyślany, przede wszystkim zrobiony przez profesjonalistę 🙂

  1. Paulina Reply

   Ja miałam wykonane 5 zabiegów na usuwanie tatuazu z przedramienia, tatuaz musiałam usunac ze wzgledu na to ze planuje pracowac w policji, wiec siła wyzsza. Zabiegi robiłam laserem Starwalker podobno najnowszy jesli chodzi o technologie, wykonywalam je w Krakowie w klinice Vesuna. Powiem szczerze ze po pierwszych dwóch zabiegach miałam mieszane uczucia, czy sie uda, ale po kazdym zabiegu odczekujac 4 tygonie przychodziłam na konsultacje do Pani Ani i ona zapewniała ze wszystko zmierza w dobrym kierunku i zebym uzbroila sie w cierpliwość.faktycznie dzis musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolona z efektów końcowych po tatuazu pozostało tylko wspomnienie i zdjecia 😉
   Takze polecam ten ten laser, ale i przede wszystkim Klinike i skometolog Anie, która cały zabieg przeprowadzała bardzo sterylnie i sama dzwoniła pytac czy wszystko w porzadku, po jak I w trakcie zabiegu czułam sie bezpiecznie.

  2. MikropigmentacjaStasiowska Reply

   Teraz lasery już fajnie usuwają pigmenty, chociaż nie wszystkie. Często mi się zdarza robić Natural Cover już po usuwaniu, żeby zakryć resztki 🙂

 2. alanana Reply

  Też tam usuwałam, w zasadzie po kilku zabiegach śladu nie ma, był to tatuaż czarny , nie duży. Już wiem, że następnego nie zrobię 😉

 3. Pinkrose? Reply

  Bardzo pomocny i mądry artykuł !Dziekuje??Po przeczytaniu troche mi ulżyło!?Mam świetnie wykonany tatuaż przez znanego artyste lecz sam projekt po przelozeniu na skore nie do końca mnie zadowala!No cóż bywa i tak…wiec czasu nie cofnę!Poki co jest bardzo czarny ale moze za pare mc kiedy zblednie przerobię go troche!Musze go pokochać nie ma innej opcji.Pozdrawiam

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Bardzo dobre nastawienie, pozytywne i szczerze takie polecam – nie ma co się martwić na zapas. Życzę szczęścia 🙂

 4. Noni Reply

  miałam podobnie, inaczej projekt wyglądał na papierze, a na skórze porażka. szukałam u siebie w krakowie dobrej kliniki, bo nie dałabym się zająć usuwaniem takiego tatuażu nikomu bez doświadczenia. byłam na zabiegach w dr legrand przy zamkowej. Jestem pełna podziwu dla profesjonalizmu, no i duże gratulacje za nowoczesny sprzęt, który tylko ułatwił sprawę 🙂

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Cieszę się, że i Tobie się udało załatwić sprawę dokładnie tak jak chciałaś. Życzę szczęścia i pozdrawiam 🙂

 5. magda Reply

  Ja te kiedyś zrobiłam sobie tatuaż i to uwaga nie u znajomego po pijaku, a w salonie. Efekt był koszmarny….:( Pan robiący jak to nazwał „dzieło” choć to obraza prawdziwych stwierdził, że „to się wchłonie”. Nic podobnego się nie stało, a czułam się oszpecona. I zaskarżyłam go, bo chciałam dochodzić swoich praw. Chciałam, żeby mi zwrócił za to badziewie, żeby mnie było stać choć na usunięcie go na zawsze. Sprawa wylądowała w sądzie, a ja wygrałam. Także moi drodzy, nie ma co się poddawać ani załamywać. Gdyby ktoś miał jakieś pytania, chętnie pomogę magdalenwieczorek@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *