Kurtka skórzana biker - Casualism Blog Moda Męska Kurtka skórzana biker - Casualism Blog Moda Męska

Kurtka skórzana biker

Casualism – Blog Moda Męska – Kurtka skórzana biker

Wiecie dobrze od dawna, że kurtka skórzana biker to jedna z moich ulubionych części garderoby. Dzisiaj pokażę Wam nową, nietuzinkową, odnowioną kurtkę, na którą nie mogę się napatrzeć mimo, iż posiadam ją już dobry tydzień…Zdjęcia w klimacie starych lat.

1 2

Jak widzicie jest to ramoneska w pełnym znaczeniu tego słowa. Wszedłem w jej posiadanie po licytacji na niemieckim eBay’u w naprawdę fajnej dla portfela cenie. Widzimy więc typowe dla tego fasonu kieszenie, przeszycia, krój czy kolor, a połączenie tych wszystkich rozwiązań spędzało mi sen z powiek. Miałem co prawda kurtkę firmy ASOS (TUTAJ wpis z nią), ale jej skórę oceniam jako niegodną dłuższej uwagi, zamki jako bardzo wąskie i w niefajnym kolorze, a ogólną prezencję – jako zbyt mocno odchodzącą od typowej, ramoneskowej normy. Potrzebowałem tego czegoś. Dzisiejsza kurtka zmieniła mi postrzeganie na skórę – jednak vintage w tej materii odstaje od nowoczesnych, nie-high-end’owych wyrobów w sposób cholernie odległy.

3 4

Kurtka przyszła do mnie w niezadowalającym stanie. Nie posiadała co prawda dziur, zamki działały płynnie, same były w świetnym stanie, a skóra jako materiał ogólnie był niezniszczony. Niestety, była za to niezwykle, ale to naprawdę niezwykle…zapomniana przez poprzedniego właściciela. Nigdy nie zaznała kremu koloryzującego. Nigdy nie dostała na siebie ani grama tłuszczu. Ot – piękny stan, ale do renowacji. Wziąłem się więc za nią.

5 6 7

Po kolei. Na początku zastosowałem farbę do skór, która pięknie odnowiła i odżywiła kolor nadając mnóstwo głębi. Zdziwiłem się porównując część wymalowaną z częścią jeszcze nieruszaną – ta druga była wręcz szara. Po dwóch warstwach farby skórę uzupełniłem kremem koloryzującym, a po jego użyciu nałożyłem na nią kilka warstw tłuszczu. W efekcie kurtka po kilku dniach stała się…nowa. Straciła woń farby (która początkowo wręcz kasowała przyjemność z użytkowania tej kurtki), a tłuszcz pięknie spenetrował skórę. Samą skórę oceniam teraz jako najlepszą jaką miałem w rękach. Nie ma co prawda typowego dla skóry zapachu, który z wiekiem wywietrzył się, ale uwierzcie mi – w sklepach prezentujących kurtki skórzane w normalnej cenie podobnej skóry nie widziałem.

8 9

Piękny zamek o szerokości 10 mm firmy YKK jak i wszystkie pozostałe, kurtka ciężka jak diabli, skóra, która przetrzyma wojnę nuklearną. Ahh, tak. Jestem zadowolony i musicie o tym wiedzieć. Ale wiedzcie też, że tych przechwałek nie wymawiam z powodu ceny, to kwestia ważna, bo oceniam kurtkę za ułamek ceny sklepowej, więc mojej radości nie stworzył efekt ceny. Zwęziłem ją dość drastycznie w rękawach i torsie.

10

Na sobie mam dodatkowo bluzę, jeansy i idiotyczny szalik, który tu pasuje jak pięść do oka. Jestem maksymalnie zły na jego użycie i nie mogę tego ocenić neutralnie jako pozytywne. Na stopach Converse w kolorze bieli.

11 12

Kurtka – Vintage Podobna1

Bluza – H&M

Jeansy – Levi’s 511 PODOBNE

Buty – Converse All-Star TUTA

The-Bigwig

Casualism – Blog o Modzie Męskiej

Kurtka skórzana biker
5 z 18 ocen

    ADD YOUR COMMENT