Szeroki kołnierz w koszuli „Cuban collar”

Casualism Blog o Męskiej Modzie – Szeroki kołnierz w koszuli „Cuban collar”

Dzisiaj wpis niedługi, ale jakże treściwy. Przedstawię album i kilka ciekawych informacji na temat „cuban collar”, czyli znanej w dawnych czasach koszuli o szerokich wyłogach. Polskiej nazwy nie spotkałem póki co, nie spotkałem także na swojej drodze absolutnie nikogo w takim rodzaju kołnierzyka poza Miami Vice czy innymi filmami z tej jakże burzliwej ubiegłej epoki. Ciekawa sprawa. Jak wygląda taki szeroki kołnierz w koszuli?

Kołnierzyk w koszuli, kołnierzyki w koszulach, kołnierzyki koszulowe, Szeroki kołnierz w koszuli

Wita Was Don Draper, znana każdemu elegantowi postać z serialu Mad Men nosi takie koszule. Wystarczy? 😉

Kołnierzyk jaki jest wie zapewne każdy z nas. Nie wiemy jednak, że producenci wymyślili dziesiątki alternatyw wyróżniających ich produkty, które można klasyfikować od stylu formalnego, aż po skrajny jego brak, a na końcu skali – same wydziwione okropieństwa. Mamy więc piękne, rozłożyste kołnierzyki włoskie. Mamy znane każdemu button-down czy mało znane button-under czy też kołnierzyk na szpilkę. Ale jest i wśród nich cuban collar, którego już próżno szukać – a zdecydowanie jest to rozwiązanie, które powinniśmy znać! Kołnierzyk ten przypominający dosłownie wyłogi marynarki spadł na margines użytkowości, ale czy na stałe?

Kołnierzyk w koszuli, kołnierzyki w koszulach, kołnierzyki koszulowe, Szeroki kołnierz w koszuli

Wita Was także i Tony Montana. Wystarczy? 😉

Kołnierzyk w koszuli, kołnierzyki w koszulach, kołnierzyki koszulowe, Szeroki kołnierz w koszuli

Alex Turner na scenie również przyjaznym okiem zerka w naszą stronę.

Ten typ kołnierzyka jest skrajnie retro, ale wbrew pozorom jego noszenie nie powinno nastręczać większych problemów. Styl vintage jest cudowny sam w sobie i koła drugi raz nie wymyślimy – nośmy się więc z takim kołnierzykiem tak, jak noszono się w ubiegłej epoce. Jednakże w sposobie noszenia koszuli tego typu jest jedna bardzo ważna rzecz – musimy koszule te nosić wyłącznie podczas bardzo ciepłej i słonecznej pogody. Kołnierzyk cuban collar mocno kojarzy się ze słonecznym USA w centrum lata i takie też dla niego środowisko będzie zdecydowanie najlepsze. Koszula z takim kołnierzykiem pięknie będzie wyglądać gdy cechować będzie się krótkimi rękawami i mocnym wzorem – będzie to ciekawe i niespotykane rozwiązanie, jak dla mnie bardzo urokliwe. Sam chętnie takową koszulę zakupię, ale…chyba jej największej dostępności uświadczymy w lumpeksach 🙂 będzie trzeba się z tym przybytkiem przeprosić.

Przeczytaj koniecznie ->  Warto poznać - Najlepsze kurtki skórzane

Dramatycznie za to oceniam ten kołnierzyk gdy zaopatrzona w niego koszula zestawiona jest z marynarką, na którą noszący „wyłoży” kołnierzyk, niczym Tony Montana umieszczony wyżej. Nosimy ją w lecie, do chino lub spodni w kant, więc cała „pozostałość” zestawu musi być utrzymana w tonacji średnio formalnej. Jeansy lub spodenki czy spodnie cargo i buty sportowe odpadają w przedbiegach, to bardzo ważne.

Kołnierzyk w koszuli, kołnierzyki w koszulach, kołnierzyki koszulowe, Szeroki kołnierz w koszuli

Reiss i jego absolutnie miażdżący zestaw i dopasowanie poszczególnych elementów do ciała. Mistrzostwo. Podrzędne Suit Supply niech się chowa i goni. Oczywiście mówię z przekąsem, ale SS zaczyna irytować mnie swoją obecnością dosłownie wszędzie, nigdy w życiu niczego od tej marki bym nie zakupił. Ot tak, dla zasady i niechęci do aż takiej powtarzalności 😉 A brr.

A teraz oczywiście zapraszam na ciekawy album! Co myślicie? Czy tak szeroki kołnierz w koszuli przebije się do mainstreamu?

UWAGA, konkurs trwa jeszcze CHWILĘ, zachęcam do walki o świetny zegarek TH!

 

Adrian / The-Bigwig

Casualism – Moda Męska Blog

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

4 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *