Fryzury piłkarzy na Mistrzostwa Świata 2018!

 

Fryzury piłkarzy na Mistrzostwa Świata 2018! – Casualism Blog Moda Męska

Mimo faktu, że moją głowę zdobią ostatnimi czasy jedynie kilkumilimetrowe „kikuty” to w dalszym ciągu z chęcią przyglądam się dobrym fryzurom. I powiem Wam więcej – nikt na tym świecie nie ma większego wpływu na włosy młodych ludzi niż piłkarze, to fryzury piłkarzy działają mocno na ulicę. Ludzie, którzy stanowią dla milionów ludzi wzór do naśladowania to coś, co zainteresowało mnie mocno w tym roku, bo pierwszy raz zdecydowałem o częstym oglądaniu meczy. Zapytacie dlaczego? Bo ich osoba dla wielu fanów dosłownie stanowi pomnik.

Wpis przy współpracy z firmą Braun


Jednak nic tak dobrze nie działa na wyobraźnię jak podejście praktyczne, opisujące na podstawie przykładów fryzury niektórych dobrych kopaczy. Zacznijmy więc tę podróż po gąszczu różnego rodzaju włosów kilku z nich i zdecydujmy wspólnie – czy mają może pieniądze, czy też dobrych fryzjerów? Zapraszam!

Leo Messi – Argentyna

fryzury piłkarzy, piłkarskie fryzury, fryzura na piłkarza, fryzura dla piłkarza, piłkarze włosy, obcięcie na piłkarza

fryzury piłkarzy, piłkarskie fryzury, fryzura na piłkarza, fryzura dla piłkarza, piłkarze włosy, obcięcie na piłkarzaNikt tak nie grzeje fanów i urzędników państwowych jak znany i lubiany rewelacyjny piłkarz i oszust podatkowy ( 😉 ) wprost z Argentyny. Messi to klasa sama w sobie i mimo faktu, że piłka nożna to dla mnie rozrywka z doskoku to doceniam jego działania na murawie. Z twarzy gość dla mnie zawsze skromny, nie wyróżnia się na siłę.

Aktualna fryzura w połączeniu z długą brodą dopełniają ten stan rzeczy i prezentują Messiego jak miłego gościa, który może pomóc zarówno w szkole, jak i w kopaniu piłki. To wszystko zasługa absolutnej klasyki. Broda z pewnością nie jest dłuższa niż 10 milimetrów (przynajmniej na tym zdjęciu), zaś fryzura to typowe „long on the top”, czyli fryzura z długą górą i krótkimi bokami. W tym wypadku boki nie są wygolone do zera, tylko ładnie wycieniowane co powoduje, że fryzura ma płynne, miłe dla oka linie. Bardzo dobry look – powoduje bardzo pozytywne odczucia względem jego osoby. Bardzo fajne podejście do włosów i tak warto rozpocząć przegląd na fryzury piłkarzy.


Neymar – Brazylia

fryzury piłkarzy, piłkarskie fryzury, fryzura na piłkarza, fryzura dla piłkarza, piłkarze włosy, obcięcie na piłkarza

Fryzury piłkarzy to niewiarygodna różnorodność. Neymar to człowiek, którego oceniam jako genialnego piłkarza, fryzury piłkarzy, piłkarskie fryzury, fryzura na piłkarza, fryzura dla piłkarza, piłkarze włosy, obcięcie na piłkarzaale bardzo nie lubię jego charakteru i – co tu dużo mówić – image’u, który mnie wręcz drażni. Wszystkie jego odchyły kierują w stronę zupełnie inną niż Messiego. Mamy więc często przebajerowane stylizacje czy przesadne, potężne zegarki dające efekt bling-bling. To nie zmienia jednak jego kunsztu na boisku.

W tym roku Neymar pokazał fryzurę z mocną trwałą ondulacją, więc wzmocnionymi efektami loków. Jak widzimy po zdjęciu ma także rozjaśnione końcówki co zbliża piłkarza do gwiazdki muzyki przaśnej. Jednak fryzura mu pasuje, dobrze wygląda przy jego twarzy i mimo jej totalnego przestylizowania może się wielu ludziom spodobać. Głównie dlatego, że przez wiele lat włosy z lokami były spychane na daleki plan. Teraz jednak dzięki Neymarowi mogą wrócić do łask. Boki  są krótko ścięte, ale dość agresywnie zwiększa się ich długość z każdym kolejnym centymetrem w górę.


Ronaldo – Portugalia

ronaldo

Bez Cristiano nie istnieją fryzury piłkarzy bo to dzięki niemu przedziałek stał się modny. Dla mnie Ronaldo istnieje co prawda tylko jeden i waży teraz ze setkę popijając mocny alkohol gdzieś w Brazylii 😉 Cristiano jednak na swojej pozycji osiągnął koniec końców jeszcze więcej, bo jego kariera wygląda na długą i pewną, a ilość asyst czy fryzury piłkarzy, piłkarskie fryzury, fryzura na piłkarza, fryzura dla piłkarza, piłkarze włosy, obcięcie na piłkarzastrzelonych bramek może przyprawić o ból głowy. Bardzo lubię tego piłkarza za szczere, fajne podejście do życia, zaś ludzie mówiący o jego wyglądzie patrzą tylko na tę kwestię. Wszelkie wywiady z tym człowiekiem, wszelkie zdjęcia z przyczajki pokazują mi jasno i wyraźnie, że facet wie czym są pieniądze i dlaczego je ma. Nie odczuwa się jako alfa i omega, a w miejsce tego wydaje się normalnym, godnym zaufania facetem w sile wieku.

Przeczytaj koniecznie ->  Broda i zarost - co to, jak to, z czym to? Mity i fakty

W tym roku Cristiano postawił na typową dla siebie fryzurę jednak w zdecydowanie krótszej długości. Próżno szukać tu długich włosów, których układanie zajmowało godzinę. W ich miejsce Ronaldo zaserwował widzom spektakl włosów krótkich o typowym rozwiązaniu dłuższych włosów na górze. Boki są przycięte na krótko, ale bez przesady – nie jest to mniej niż 3 mm bo Cristiano ma dużą ich gęstość. Góra zaś jest ciężka do oceny, ale przewiduję tu nie więcej niż 2 cm włosów w najdłuższym miejscu. Górę włosów Cristiano zaczesuje w swoją prawą stronę, zaś na stronie lewej widzimy mocno wycięty przedziałek oddzielający bok włosów od góry. Niestety sam przedziałek moim zdaniem powoduje zdecydowanie zbyt duży kontrast. Zapewne ma także tę linię docinaną tuż przed meczem.


Jerome Boateng – Niemcy

fryzury piłkarzy, piłkarskie fryzury, fryzura na piłkarza, fryzura dla piłkarza, piłkarze włosy, obcięcie na piłkarza

Niemiecki obrońca ma nazwisko, które z pewnością znane jest większości piłkarskich „freak’ów”, jednak jego pozycja nie sprzyja szaleństwom wokół jego osoby. To solidny, zazwyczaj także pewny piłkarz, po którego selekcjoner sięga z dużą dozą pewności o właściwym posunięciu. I tacy piłkarze powinni być znani, no ale…nie strzelają (zwykle) bramek 😉

fryzury piłkarzy, piłkarskie fryzury, fryzura na piłkarza, fryzura dla piłkarza, piłkarze włosy, obcięcie na piłkarzaJego fryzura to moim zdaniem jedno z gorszych posunięć. Jak widzimy ma pociągłą, długą twarz, która by mocno skorzystała na fryzurze niskiej i rozszerzającej twarz. W aktualnej stylizacji pociągła twarz staje się jeszcze bardziej pociągła, co nie służy mu w żaden możliwy sposób. Jednak i tutaj widzimy duży plus dla kiedyś zepchniętych na dalszy plan właścicieli loków. I tutaj – jak u Neymara – mamy comeback fal i loków na męskich głowach. To buduje.

Boki są wytrymowane na bardzo krótko. Dół wygląda na najmniejszą końcówkę (raczej nie jest to cięcie bez nakładki), zaś góra płynnie przechodzi na najwyżej 6 mm. Co więcej  – mamy bardzo agresywne wejście na górę głowy co tworzy ostrą dla wzroku linię. Nie jest to dobre rozwiązanie dla Jerome’a. Pamiętajcie – jeśli chcecie mieć gęstą fryzurę, rozważcie mikropigmentację głowy.


Czym warto się obcinać i golić?!

fryzury piłkarzy, piłkarskie fryzury, fryzura na piłkarza, fryzura dla piłkarza, piłkarze włosy, obcięcie na piłkarzaZapewne zastanawiacie się jak samodzielnie lub u fryzjera odtworzyć  fryzury piłkarzy. Na pewno warto rozejrzeć się za właściwym sprzętem, który pomoże zapanować nad zarostem jak i włosami. Mogę polecić Wam dwa produkty:

Maszynkę do strzyżenia włosów od Braun, z nietępiącymi się ostrzami, która fajnie sprawdzi się przy gradacji fryzury  (model HC 5090)

Przeczytaj koniecznie ->  Maszynka do strzyżenia Moser 1902 LCD Lithium Pro

lubfryzury piłkarzy, piłkarskie fryzury, fryzura na piłkarza, fryzura dla piłkarza, piłkarze włosy, obcięcie na piłkarza

Wielofunkcyjny trymer do całego ciała Braun MGK3060, którego test znajdziecie na blogu tu – poradnik jak trymować brodę. Dzięki  ogromnej  liczbie końcówek  możemy bez  najmniejszego problemu przeprowadzić multigrooming.

 


 

Sergio Ramos – Hiszpania

fryzury piłkarzy, piłkarskie fryzury, fryzura na piłkarza, fryzura dla piłkarza, piłkarze włosy, obcięcie na piłkarza

Sergio Ramos, tak jak i Boateng to bardzo dobry obrońca, który od lat zasila skład swojej ojczystej reprezentacji. fryzury piłkarzy, piłkarskie fryzury, fryzura na piłkarza, fryzura dla piłkarza, piłkarze włosy, obcięcie na piłkarzaJest dobry, potrafi kopać i obronić co potrzeba. Jego fryzura świetnie podkreśla osobowość i siłę służącą do powstrzymywania ataków nieprzyjaciela. Mamy mocno wystylizowaną fryzurę podobną do fryzury Messiego, ale w bardziej „sleek” stylu. Fryzura jest po prostu zdecydowanie bardziej utrzymana, równiej docięta i wypielęgnowana. W przeciwieństwie do Messiego, którego można ocenić po wyglądzie mianem „tatusia” tutaj mamy żigolaka z grubą kasą w kieszeni. To detale, które potrafią totalnie zmienić pogląd na daną osobę i mimo, iż fryzury Messiego i Ramosa są podobne, to koniec końców są skrajnie inne.

Góra zapewne w najdłuższym miejscu ma nie mniej niż 7 cm, zaś po bokach widzimy bardzo mocne wycieniowanie z agresywnym przeskokiem przy punkcie granicznym góry z bokami. Fryzura pasuje Ramosowi, dobrze uzupełnia jego tatuaże i powoduje raczej dokładnie ten wydźwięk jaki chciał zaprezentować sam Sergio.


Wayne Rooney – Anglia

fryzury piłkarzy, piłkarskie fryzury, fryzura na piłkarza, fryzura dla piłkarza, piłkarze włosy, obcięcie na piłkarza

Wayne to totalny przedstawiciel stylu norm-core, czyli „normalnego” człowieka, którego dosłownie możemy fryzury piłkarzy, piłkarskie fryzury, fryzura na piłkarza, fryzura dla piłkarza, piłkarze włosy, obcięcie na piłkarzaspotkać w każdym zakątku tego świata. Zwykła, krótka fryzura akcentuje jego iście angielskie pochodzenie i urodę, zaś jedynie lekka stylizacja daje wyraz jego osobowości. Człowieka, dla którego włosy stanowią jedynie część życia i nie poświęca im dużej dozy uwagi. Co właściwie wydaje się stosunkowo dziwne, znamy przecież wszyscy pochodzenie tych włosów wprost spod rąk dobrego chirurga plastycznego robiącego przeszczep. To był rewelacyjny krok dla Wayne’a i teraz wygląda jak on – angielski piłkarz, który pasuje tak do baru, jak i na murawę.


Andres Iniesta – Hiszpania

fryzury piłkarzy, piłkarskie fryzury, fryzura na piłkarza, fryzura dla piłkarza, piłkarze włosy, obcięcie na piłkarza

Gdy oglądamy mecze Hiszpanii z pewnością słowo „Iniesta” przewija się przez usta komentatora tak często jak oddychanie. Iniesta znany jest z częstego żonglowania piłką, nie boi się jakichkolwiek ataków, jest pewny siebie i Wayne Rooney - Angliawie jak rozegrać piłkę, by wyszło po myśli Hiszpanów, a nie przeciwników. Okazuje się także, że nie wszystkie fryzury piłkarzy są dobre, zadbane i mające odzwierciedlenie w zarobkach.

Iniesta to typowy i reprezentatywny przykład bardzo ciężkiej sytuacji z włosami. Jak widzimy cechują się bardzo mocnym przerzedzeniem, ogromnymi zakolami i „fryzurą”, którą cieżko nazwać w jakikolwiek sposób stylizowaną. To jednak nie przeszkadza Andresowi w „olewaniu” tematu tak bardzo, że aż piszczy. Widać, że Andres odczuwa włosy jako zbędny atrybut mężczyzny i traktuje je po macoszemu, co – w jego wypadku – powoduje dość negatywny efekt, bo zarówno zakola jak i stan włosów to bardzo niski poziom. Taka fryzura ma jednak jeden, ale niesamowity wprost plus, który widać jest jedynie wtedy, kiedy przyjrzymy się przekazowi podprogowemu. Otóż Andres wydaje się (i to jest właściwe sformułowanie) gościem przyjaznym, który chętnie pomoże, który chętnie wyjdzie z nami na piwo czy po prostu spotka się na rundkę gier na Xboxie. To nieosiągalne rozumowanie dla, przykładowo, Ramosa, którego można zaprosić ewentualnie na wyrywanie panienek.

Przeczytaj koniecznie ->  Dobry trymer do brody – Recenzja trymera Braun BT5070

Robert Lewandowski – Polska

fryzury piłkarzy, piłkarskie fryzury, fryzura na piłkarza, fryzura dla piłkarza, piłkarze włosy, obcięcie na piłkarza

Robert jako bardzo fajny gość dba o swoje włosy i w rewelacyjny sposób pokazuje fryzury piłkarzy. W Wayne Rooney - Angliaprzeciwieństwie jednak do większych nazwisk Robert zdaje się, że idzie nieco na przekór i w miejsce przesadnych fryzur kieruje się w totalną klasykę. Mamy więc jak na dłoni widoczne to, co Robert robi najlepiej – wszystko 😉 Świetny napastnik, którego nazwisko liczy się w świecie, zarabiający krocie, mający niezłą żonę, aż powinien wedle piłkarskich kanonów przaśności nosić czerwone włosy wycięte w ciapki. Robert jednak wie, że nie tędy droga i zamiast tak ostrej zabawy wizerunkiem poszedł mocno w kierunku klasyki. Mamy więc fryzurę z długą górą i krótkimi bokami, które jednak nie są agresywnie wykończone. Same boki nie są krótsze niż około 9 mm, zaś góra to już dobre 5 centymetrów. Co ciekawe – Robert ma bardzo płynne przejście między górą, a bokami co powoduje, że linia dzieląca te dwa rejony po prostu nie istnieje i można bez problemu postawić obok Messiego, który ma bardzo podobnie ścięte włosy i który również wywołuje we mnie bardzo pozytywne odczucia.

fryzury piłkarzy, piłkarskie fryzury, fryzura na piłkarza, fryzura dla piłkarza, piłkarze włosy, obcięcie na piłkarza

Okazuje się jednak, że bezpośrednio po napisaniu wpisu mieliśmy mecz, a w meczu Robert pokazał błyskawicę na boku głowy. Nie jest to coś czego mogłem się w ogóle spodziewać, no ale Robert zadziwił i zrobił to czego zapewne po prostu zechciał. Wiele się o tym mówi i – jestem tego pewien – wielu ludzi pójdzie w ślady Roberta chwilkę po transmisji 😉 Lewandowskiego lubię autentycznie i choć absolutnie nie podoba mi się jego wczorajsza błyskawica to doceniam jego starania. No i gość z twarzy jest spoko – godny polubienia.

Wycięcie tej linii zrobimy podlinkowanymi powyżej trymerem lub strzyżarką bez żadnej nasadki. Zrobienie jej będzie wymagało mocnej, solidnej ręki i dobrego wzroku, nie ma tu opcji na błędy. Oczywiście najlepiej by zrobił to ktoś inny, kto będzie widział naszą głowę od boku, nie od frontu.


Koniec końców okazuje się, że fryzury piłkarzy nie muszą być brzydkie, nie muszą wyróżniać się na siłę i zwracać na siebie bezsensownej uwagi. Wielu z nich mimo potężnych przychodów, które powodują uderzenie wody sodowej do głowy opiera się temu i dają to, co dawać powinni – świetną grę i własną osobowość. Ja to uwielbiam i mam szczerą nadzieję, że powoli kończą się lata 2000 i fryzury godne politowania. Życzę tego zarówno zawodnikom, którzy nie będą wychodzili po latach na idiotów jak i nam – kibicom – którzy nie będą musieli patrzeć na te wygrzebane z dna śmietnika włosy. Brawo!

POLSKA

DO PRZODU!

 

Adrian / The-Bigwig

Fryzury piłkarzy na Mistrzostwa Świata 2018! – Casualism Męska Moda Blog

Wielbiciel mody męskiej i rewelacyjnego stylu prawie od dekady. Zmienia polskie ulice, uczy stylu i sztuki łączenia ze sobą ubrań już od wielu lat, dając przy tym praktyczne rady i ogromną ilość inspiracji. "Granice dla mnie nie istnieją, a styl może zyskać każdy, wystarczy zgłębić wiedzę na Casualism!".

15 Comments

 1. Gombrowicz Reply

  No no, Adrianie, wpis na prawdę super 🙂 tylko że wiadomo te fryzury zmieniają się co chwilkę w każdym meczyku ale zestawienie ekstra. Najlepiej moim zdaniem Messi jednak ale wstawka o Urzędzie mega ;d pozdrówki!

 2. Kamila Reply

  Nawet nie wpadłabym na to, by analizować fryzury piłkarzy! 🙂 Ale fajnie, że ktoś na to zwrócił uwagę 🙂 Pozdrawiam!

 3. Christophermakowski || christophermakowski.com Reply

  Świetny wpis! Piłkarze zawsze słynęli z wręcz nadmiernego, obsesyjnego dbania o wygląd. Wraz z wiekiem, zauważyłem jednak, że podobają się i to bardzo płci przeciwnej.

  Pozdrawiam,
  Christopher

  1. The-Bigwig Post author Reply

   Tak, słynęli i słyną dalej, a ich podobanie się płci przeciwnej raczej ograniczam do ogromnych pieniędzy i sławy, a nie wyglądu zewnętrznego. Który może stoi na którejś tam pozycji, ale dalszej niż dwie pierwsze kwestie. Moim oczywiście zdaniem.

 4. Marek Reply

  a co ma zrobić ten Iniesta, jak nie ma włosów. Lepiej sobie zrobić przeszczep jak Rooney? Wiadomo, że kasy mu nie brakuje i mógłby, ale może włosy nie są najważniejsze na świecie i można godnie chodzić w takich jak ma ? Ten tekst pisała chyba jakaś 18 latka, która musi się jeszcze dużo nauczyć o życiu.

 5. Blog Ozonee Reply

  Genialny wpis, humor i fajne ujęcie Mundialu, którego takiego analizowania jeszcze nie widziałem. Chcę więcej! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *